Peugeot 205 – netikėtas monstras

Vakar mačiau mažutėlį Peugeot 205, jis buvo senas, žalios spalvos ir ganėtinai nudrengtas, su špakliaus dėmėmis ant kėbulo. Mažas žalias kibiriukas. Paprastame Molėtų plente jis mus aplenkė. Mes važiavome apie 100 km/h greičiu, o mažas pežiukas prilipo prie subinės, palaukė, kol netrukdys priešpriešiais važiuojančios mašinos, o paskui per sekundę ar dvi pasiekęs kokių 140 km/h greitį, nurūko, kriokdamas, lyg drakonas. Taip, jis buvo prilipęs prie subinės, o lenkdamas jau nuvažiavo taip, lyg mes stovėtume. Keliasdešimčia kilometrų greičiau.

Aš nesu matęs, kad tokiu greičiu (~100 km/h) važiuojanti mašina taip spurtuotų, vos ne dragais, o čia dar mažas kibirėlis, beveik kaip zapukas. Anksčiau turėjau monstrišką belenkokio litražo turbinizuotą SAAB-9000, kuris, esant 100 km/h, paspaudus pedalą, gilokai įsodindavo į sėdynę, tačiau palyginus su tuo pežiuku, monstrinis SAAB atrodytų lėtas, lyg koks traktorius.

Vienas senas draugas, ilgametis prancūziškų mašinų fanatas, kadaise pasakojo apie mistinius mažomis serijomis gamintus 205 modelio pežiukus, kuriuose būdavo bene kelių šimtų arklių varikliai. Įtariu, kad šitas buvo būtent toks. Absoliučiai nerealus vaizdas.

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

11 thoughts on “Peugeot 205 – netikėtas monstras

  1. rokiskis Post author

   Radau ten dar ir kažkokį Top Gear filmuką, kur pasakoja maždaug, jog Golf GTi tyliai verkia kamputyje, palyginus su šituo 🙂

   Reply
 1. skirtumas

  buvo jūtųbėj ir geresnių filmukų iš ralio. ten žiauru. O šiaip tai cmr2 geime pežas tas yra trofėjinis. Tik sunkiai suvaldomas -- ant sunkiausio lygio visus dėti galima buvo 😉

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Jo, iš ralio irgi pažiūrėjau kelis, kietų yra. Ir tą jau visiškai nenormalią ralio versiją irgi berods pusės tūkstančio tiražu pagamino.

   Reply
  1. rokiskis Post author

   Jo, aš irgi taip įtariu, kad iš tų krūtų pežiukų -- pasiskaičiau daugiau, tai ten atrodo apie 2AG/kg kai kurie turėjo. Nelabai išmanau, bet man atrodo, kad tai daug.

   Ir išvis, tos prancūziškos mašinos tai įdomios tokios. Labai įdomių dalykų jie darė. Gal ir dabar daro, nežinau. Šiaip jau paprastai tokie keisti modeliai nors ir tampa kultiniais, bet neša gamykloms vienus nuostolius.

   Reply
   1. Mantas

    Gal atvirkščiai: 0,5 AG/kg? 🙂 Nes santykį 1:1 retas motociklas turi. Galia kilogramus viršija, tarkime, F1 boliduose.

    Na, neesmė. Kad šitas automobilis senai gyvavusios ralio B grupės liekana -- gali būt, bet gali būt, kad šiaip sportinė versija „užbombinta“. Sakau liekana, nes ralyje yra toks dalykas kaip homologacija -- leidimas naudoti konkretų automobilį lenktynėse. Viena iš jos sąlygų -- pagaminti konkretų kiekį gatvinių analogų. Kadangi B grupė pasižymėjo monstrais, tai ir gatviniai analogai buvo atitinkami. Paprastai juos ir darydavo minimalų kiekį, nes tiesiogiai jie greičiausiai buvo nepelningi. Bet atsirado tokių egzotiškų automobilių kaip Lancia 037, Ford RS200 ar Audi UR Quattro gatvinės versijos. Dabar jos žvėriškus pinigus kainuoja ir yra kolekcinės vertybės, todėl greičiausiai akistatą turėjai su šiaip „užbombintu“ variantu 🙂

    Reply
    1. Rokiškis Post author

     Jo, matyt, susimakalavo galvoje skaičiai. Nors kita vertus, dabar jau neatsimenu, iš kur aš tą skaičių traukiau, tai nežinau. Taip ar anaip, dinamiškumo vaizdas buvo labai įdomus.

     Reply
 2. Vidmantas

  kitą kartą įtikinamai parašyk, kad matei kaip invalido vežimėlis nulėkė 100 km greičiu ir, manau, atsiras tuo tikinčių :)))

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Koks liūdnas tas neišpasakytas gyvenimas, kuriame netgi pežiukas-kibirėlis prieštarauja pasaulio vaizdui, tiesa?

   FAIL.

   Kitą kartą, gerbiamasai, pasirankiokit info.

   Reply
 3. Pingback: Įžvalgos apie politiką, feminizmą, sveiką maistą, paradigmas ir pan. « Rokiškis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *