FAQ (DUK) – dažnai užduodami klausimai

Žemiau pavardinti dažniausiai užduodami klausimai (DUK), dar angliškai vadinami Frequently Asked Questions. Čia tam, kad jei kyla klausimai, tai kad į juos būtų atsakyta iš anksto, išvengiant bereikalingų nesąmonių.

 • Klausimas: Rokiški, tu esi chamas, ar tau negėda?
  • Atsakymas: Taip, aš esu chamas ir man negėda.
 • Klausimas: Rokiški, kodėl manai, kad tavo nuomonė svarbesnė už kitų, aš irgi turiu nuomonę, kodėl ją neigi ir mane žemini?
  • Atsakymas: Matomai tu esi durnius ir tavo nuomonė yra nulis, o tu nevertas čia rašyti į komentarus, nes tu ne tik nesugebi savo nuomonės pagrįsti, bet net ir suformuluoti jokio argumento, kaip tik aiškinimas, jog kažkokie kliedesiai yra verti egzistavimo, nes jie yra kokia tai nuomonė.
 • Klausimas: Rokiški, ar ne per daug sau leidi čia, tu gal jautiesi protingesnis už kitus?
  • Atsakymas: Žr. atsakymus aukščiau.
 • Klausimas: Rokiški, tavo kai kurie straipsniai mane užpisa, tu gal geriau rašyk apie grybus, nes tos semiotikos/politikos/ekonomikos tai šūdas.
  • Atsakymas: Rašau, ką noriu ir manęs nekaso, kam kas nepatinka. Čiuožkit iš čia ir nebus problemos.
 • Klausimas: Rokiški, tu taip siuntinėdamas visus, prarasi visus skaitytojus ir niekas tavęs nekomentuos
  • Atsakymas: Geriau 1 vienas protingas komentatorius, nei 1000 puspročių asilagalvių. Norisi silpnapročių komentarų – eik į Delfį ar bet kurį kitą portalą, ten tokių pilna.
 • Klausimas: kodėl vadiniesi Rokiškis? Tu Rokiškyje gyveni, ar iš Rokiškio kilęs? Kodėl čia nieko neradau apie Rokiškį?
  • Atsakymas: Rokiškis – tai atsitiktinis pseudonimas. Nieko bendra neturiu su Rokiškiu, kaip kaimu. Čia nėra jokios informacijos apie Rokiškį, nes nieko apie Rokiškį nežinau ir netgi nesu buvęs ten. Ir nesiruošiu, bent kol kas.
 • Klausimas: Rokiški, o koks tavo išsilavinimas, ką tu baigęs?
  • Atsakymas: Neakivaizdinę smegenų plovimo doktorantūrą, o paties Galvos Daktaro teikimu nuo 2005 metų turiu profesoriaus ir akademiko laipsnį proto krušimo srityje. Aš jums tai garantuoju.
 • Klausimas: Rokiški, kodėl aš gavau baną tavo bloge? Tu manęs nekenti ar neturi argumentų?
  • Atsakymas: Užknisai, štai ir banas. Nejaučiu baninamiems jokių jausmų (jūs gal tikitės kad aš eikvosiu emocijas tūkstančiams nežinomų durnių?). Tai tiesiog pragmatinis požiūris – durnius paprasčiau išbaninti, nei su jais beprasmiškai pezėti.
 • Klausimas: kodėl aš gavau baną, nors parašiau taip gražiai komentarą, kurį pabaigiau žodžiu „Peace“?
  • Atsakymas: tu esi dibilas, kuris galvoja, kad prirašys šūdų ir tada prirašys žodį „Peace“ ir tai sueis. Šitokie rašinėjimai rodo, kad tu esi ne šiaip nepatyręs dibilas, o jau užkietėjęs, turintis aiškius idiotizmų rašinėjimo įpročius, sistemingas ir nepataisomas, negana to – dar ir pats žinai, kad rašinėji fufelius, už kuriuos gausi baną. Tai reiškia, kad nėra reikalo gilintis – pakanka išbaninti ir viskas.
 • Klausimas: duok nuorodą į tą ir aną, nes netikiu, ką aš žinau, ką tu čia išsigalvoji.
  • Atsakymas: eik naxui.
 • Klausimas: parašiau labai gerą komentarą ir į temą, nes specialiai iš tos temos nukopypeistinau pastraipą iš Vikipedijos ar kokio kito šūdo, o dar į komentarą įdėjau linką į parduotuvę, kurios spamine reklama užsiimu, o kažkodėl nepraėjo, tai kodėl čia tokia nedemokratija?
  • Atsakymas: eik naxui.
 • Klausimas: nu ir banink jeigu taip nori.
  • Atsakymas: tokius visus išbaninu. Jau už patį pasakymą „banink jei nori“. Tokius pasyviai-agresyvius manipuliatorius baninu be gailesčio ir su malonumu. Taip kad nesitikėk, kad bano negausi.
 • Klausimas: aš parašiau kažkokį protingą komentarą, o tu man neatsakei, kaip man tai suprasti?
  • Viena iš trijų: arba tas komentaras toks geras, kad nėra ką pridėt, arba jis toks beviltiškas, kad nėra, ką pridėt, arba aš tiesiog nepastebėjau, nes ne tas galvoj buvo. Pastaruoju atveju prašom mane painformuoti dar vienu komentaru.
 • Klausimas: Rokiški, kada papildysi šitą FAQ?
  • Atsakymas: Kada nors, gal būt. Jei kils noras arba poreikis.

29 thoughts on “FAQ (DUK) – dažnai užduodami klausimai

 1. skirtumas

  hehehe

  Gali papildyti:
  k: Kokiais dalykais domiesi (TOP5)?

  k: Ar esi senas bjaurus žydas?

  🙂

  Reply
   1. Laiqualasse

    Beveik nesusijusi istorija: prieš verčiant „Hobitą“ į vokiečių kalbą (atrodo, ~1939 m.), leidykla atsiuntė Tolkinui laišką su prašymu parašyti apie save, kad galėtų trumpą biografiją pridėti. Tarpe klausimų buvo, ar netyčia jis nesąs žydiškos kilmės. Tolkinas atsakė maždaug taip: „Sadly, I am not a member of this gifted people.“ Sakyčiau, toks labai angliškas būdas įgelti klausėjų politinėms pažiūroms 🙂

    Reply
  1. Rokiškis Post author

   Čia tamsta, ponuli, atkasėt tokią mano paslapčia darytą nuotrauką, katros ir aš pats nebuvau matęs. Jūs, ponuli, matomai esate šnipas, kaupiantis prieš mane kompramatą.

   Reply
   1. Gintaras Rumšas

    Darbas mano toks -- stebėti pasaulį iš viršaus, o prireikus -- didinti vaizdą tol, kol eis atpažinti, co to takie i dlaczego to takie duže.
    O kompromatas… jooo, maža kam ko kada prireiks. Džiaugiuos, kad tamsta sužinojote apie save patį tokių dalykų, kurių net neįtarėte 😉

    Reply
  2. skirtumas

   Taigi tai yra legendinė tatoo! Taigi tam tikras žmonių ratas yra susietas šiuo tatoo…

   Reply
 2. Pjovejas

  Atsiprašau, gal kvailas klausimas: ar yra koks techninis būdas filtruoti straipsnių komentarus pagal datą? Pvz., nori pažiūrėt atsinaujinusią diskusiją, o paaiškėja, kad naujas komentaras yra atsakymas į kažkurį seną komentarą ir esi priverstas skrolint per visą sąrašą, kol surandi…

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Vat apie tai neįsivaizduoju. Čia išties norėtųsi gal turėti kai kurių navarotų, kokių būna forumuose, bet blogai iki to matyt dar nepriaugę.

   Reply
 3. S.

  Pirma pažintis su Rokiškiu Rabinovičiumi -- „Naujojo Židinio-Aidų“ leidžiamam leidiny „Knygų Aidai“, kur išties įsimintinai recenzavote dvi knygas apie lietuviškąjį liberalizmą. tai ir paskatino užsukti į jūsų blogą. Dabar, kas čia per dalykas. Ir kažkaip norisi pasidalinti šita ištrauka:

  Apie globalius pokyčius:

  -- Bjaurus oras!
  -- Čia dėl Golfstrymo.
  -- Jis žydas?
  -- Ne. Srovė tokia.
  -- Masonų?
  -- Vandenyno.
  -- Iš Izraelio?
  -- Ne. Iš Amerikos.
  -- Taip ir galvojau. Ten pas tuos žydus saulė šviečia, o mes čia pūti turim.
  -- Ne, ten dabar naktis.
  -- O tu iš kur viską žinai? Tu ką, irgi žydas?!!!

  Reply
 4. Ananakis

  Cia i DUK’us: kaip Jusu sviesybe kirciuoti (susiplakeme su sunumi, tas mane uzkniso) Rookiskis ar Rokyskis?

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Geriau jums tuo patikėti, nes jei kas uždavinėja klausimus, kurie yra atsakyti D.U.K., tai už D.U.K. neskaitymą gauna baną ir daugiau neklausinėja.

   Reply
 5. Pjovejas

  Ar mes sulauksime Kalėdinio ir Naujametinio žiurkėno sveikinimo 2014 metais?

  Reply
 6. Marius

  Labai sudomino straipsniai apie sovietmetį. Tada buvau dar mažas, bet ši ta atsimenu. Nesenai išgirdau apie „Birkos“ , t.y. viengungio mokestį. Gal gali ta papasakoti plačiai visuomenei?

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Nelabai yra ką pasakoti. Buvo 6% mokestis, nustatomas neturinčioms vaikų šeimoms ir nesusituokusiems asmenims. Praktikoje dažniau būdavo apmokestinami vyrai, o moterys neretai visgi sugebėdavo susitvarkyti taip, kad išvengtų apmokestinimo, nes mokestis galėjo būti panaikinamas, jei vaikų turėti nesigauna. Nesusituokusiems vyrams, t.y. viengungiams, išvengti tokio mokesčio nepavykdavo beveik niekad (o ir dėl to, kad tai pasklisdavo gandais -- geriau būdavo nevengt, nes moterys išsyk nuspręsdavo, kad netinkamas). Tiesa, kiek atsimenu, vadindavo kiaušų mokesčiu, o ne birkos mokesčiu.

   Reply
 7. mh

  aš turiu savo klausimą, kodėl pas jus nuorodose yra Užkalnio blog’as? jis geras autorius? talentingas žurnalistas? iškilus žmogus? protingas žmogus? įdomus žmogus? virtuvės guru? ar turi dar kokį talentą, kuris vėliau išryškės?

  Reply
  1. kardas

   Man pvz UžkUlnis yra labai įdomus tipas. Labai įdomu nagrinėti homo sovietikus, pagyvenusį pasaulyje „už sienos“ ir grįžusį „šiapus sienos“. Pvz „kokio velnio“ klauismas savaime įdomus. O ir šiaip stebėti jo metamorfozes per laiką, bei kitką -- negi neaišku? Beje, jis daug realybės drebia, ką kiti „poliktkorektiškai“ ir kitaip nebrandžiai bando nutylėti ar įvilkti į makaronus. Kas nesuprato -- sėkmės puode ar obuolių spaustuvėje po presu 🙂

   Reply
 8. kardas

  Oi, geras šitas FAQ, juokiausi iki negalėjimo, bet šiaip autorius šito LiveJournal, kaip pats rašo, tikrai susijęs su kognityviniais procesais ir jų nagrinėjimu, neabejoju, nes taisyklės ir elgesys pritakytas NE masėms. Distilled site, Ačiū.

  Reply
 9. Haris

  Ar kada pastebėjote, kad kaiurie žmonės FAQ taria fakjų, panašiai, kaip f*ck you?

  Reply
 10. Rvvlro

  Klausimas tu kaip toks tipo apsiskaites, gal esi ka nors girdejes gandus apie kazkada tariamai egzistavusiu grafu Juozulynu gimine iš Rokiškio, turejusu dvara Alytuje pokario laikais?

  Reply
 11. Medeina

  Kiba, norėjau paklausti ar gerai sutari su ,,Geležine lape“ iš facebook’o?
  Nes tu jai, regis, taip patikai, kad ji demonstruoja tavo erudicijos perliukus savo fb puslapyje ir neygi užverbavo naują faną 😉
  Gal jau galvok kokios fanų atributikos versliuką? Žinai, kad įsirašytum į 21 amžiaus močiutės palėpės lobynų ir jų keliamų prisiminimų gretas 😉

  Reply
 12. valdas

  per savo gimtadienį 2011-02-21 buvau aptikęs įdomų Tamstos rašinį apie analitines ir sintetines (gal sintezines?) kalbas. Prispaudė reikalas jį iš naujo atrasti. Vasario 21-ji dar ir Gimtosios Kalbos Diena. Labai trokštu pamaloninimo nors šio sutapimo proga.
  Gero vakaro! ( kaip dabar priimta)

  Reply
 13. kriste

  Sveiki,

  ar rasote straipsnius spaudai? Jai taip, kokie ikainiai? Aciu. Kistina S.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *