Tinklinis marketingas, fak jū

Gaunu eilinę (nežinau jau kelintašimtąją) žinutę iš eilinio idioto, užsiimančio kažkokiu tinkliniu marketingu. Eilinė žinutė iš eilinio pročiakrušio. Ir visi jie vienodi, visi su savo tipiškomis demagogijomis, išmoktomis tinklinio marketingo kursuose. Ir visi jie nieko nepasakantys, vaizduojantys verslą, bet nieko nekalbantys, ir visi jie tokie banalūs, kad tiesiog nyku.

Vienas iš tipiškų multi level marketing makaronų. Tinklinis marketingas blyn. Paknisk protą 10 draugų, jie išknis protą kiekvienas dar 10 draugų ir rezultate turėsi 1000 pinigų. Labą dieną.

Vienas iš tipiškų MLM (multi level marketing) makaronų. Tinklinis marketingas blyn. Paknisk protą 10 draugų, jie išknis protą kiekvienas dar 10 draugų ir rezultate turėsi 1000 pinigų. Labą dieną.

Pasižiūri į tokio verslininko FB profilio nuotrauką – kaskart įprastas dalykas: sėdi prabangioje mašinoje. Mašinos salonas odinis, verslininkas šypsosi. Marškiniai balti, svetimo dydžio (pirkti padėvėtų drabužių krautuvėje), nuskalbti – net nuotraukoje matosi, kad jie daug matė, bet buvo rūpestingai prižiūrimi, nes trūksta pinigų. Kaklaraištis kažkoks priešistorinis, neretai – irgi nuskalbtas. Akinių rėmeliai seni, pirkti prieš 20 metų. Konservatyvūs, metaliniai, tačiau dažniausiai – su tais nuo šviesos tamsėjančiais stiklais, kuriuos šiais laikais retai bepamatysi. Skurdus gyvenimas ir svetima mašina, kurioje leido nusifotkinti kažkas, užsidirbęs daugiau pinigų.

Kartais būna ir svetimos nuotraukos, bet nelabai dažnai – tinkliniams marketingistams visgi tenka gyvai susitikinėti, tai sunku su tomis svetimomis fotkėmis. Feikai labai nemėgstami.

Kaskart pokalbio pradžia maždaug tokia, visiškai pasikartojanti, nyki nyki, bet pagal NLP vadovėlį kažkokį, kurio nei patys tokie tipo verslininkai nei akyse nematę, tačiau kursuose gerai iškalę. Kuruose jie dalyvavę daug kartų, nes patys vis pakliūna ir pakliūna į tas pačias tinklinio marketingo schemas:

Laba diena… Malonu bla bla bla, truputis apie mane. Aš su partneriais pradėjau verslo projektą… Bla bla bla… Turime partnerių užsienyje, esame sėkminga tarptautinio verslo dalis… Bla bla bla… Leiskite paklausti, kuo jūs užsiimate, jei ne paslaptis? Ar norėtumėte padidinti gaunamų pinigų kiekį? Ar šiuo metu turite poreikį papildomoms galimybėms, susijusioms su pinigais, laisvu laiku gyvenimui, sveikata, karjera? Tam nereiktų palikti dabartinio darbo ar verslo. Pradžioje tas galimybes galima išnaudoti laisvu metu, skiriant 1-2 valandas per dieną. Ar turite poreikį tokioms galimybėms?

Žinoma, debilavotas spameris nei nesusipranta pasiaiškinti, kam jis išvis rašinėja. To vargu ar galima tikėtis – jei spameris turėtų smegenų, jis tokiomis tinklinėmis masturbacijomis išvis neužsiimtų. Ir žinoma, aš tokiems idiotams atsakau visada labai paprastai:

Labas. Norit kalbėti apie savo verslo idėjas – 200 eurų. Pirma susimokat, o paskui kalbat. Jei per 5 minutes sugebėsite pasakyti kažką prasmingo – skirsiu iki valandos laiko.

Ir vėl, kaip įprasta, prasideda proto krušimas – tie tinkliniai spameriai matyt galvoja, kad aš juokauju. Jie gal tikisi, kad man praknis protą, įtikins savo briedu ir aš jų išklausysiu už dyką. O paskui gal netgi savo resursus į jų briedą kišiu. Fcuk. Jie nori iš manęs uždirbti pinigų ir kartu gaili įdėti pinigus. Prasideda tokie vat pezalai, visiškai tipiški:

Nuostabu. Aš turiu jums pasiūlymą, kur jūsų valanda kainuos ne 200 eurų, o tiek, kiek tik jūs panorėsite. Žinoma, įdėjus pastangų.

Ir aš vėl atsakau tipiškai, kaip ir įprasta:

Susimokat – kalbam. Nesusimokat – nekalbam.

Ir kaip įprasta, spameris iš pokalbio išeina aukštai iškelta galva. Juk jam nemalonu pasijusti šiukšle. Skaudu, kai kažkas su tavim išvis net nešneka, kol nesutinki mokėti pinigų. Skaudu, kai kažkas tavyje mato paprasčiausią katės šiknaspuogį, kuris nevertas nieko. Skaudu, kai žinai, kad niekada nesugebėsi pasijusti gerai, nes viskas, ką uždirbi – tai proto knisimas su visokiais tinklinio marketingo bulšitais. Taigi, spameris išdidžiai atsisveikina:

Čia jau jūsų pasirinkimas likti tik prie 200 eurų valandai. Malonu buvo pabendrauti.

Ne, man nemalonu buvo pabendrauti. Man šlykštu yra bendrauti su žmonėmis, kurie bando knisti protą, norėdami apgauti, įkišti kažkokį niekam nereikalingą mėšlą ir dar blogiau – tiesiog siurbti pinigus.

Ponai šūdų pardavėjai, tinkliniai marketingistai jūs visokie. Aš suprantu, kad jūsų gyvenimas labai nelengvas. Suprantu, kad jums tragiškai sunku, kai visi jus siuntinėja ir niekas nenori iš jūsų pirkti tų jūsų šūdų. Suprantu, kai sunku išlaikyti tą stresą ir nepalūžti. Suprantu, kaip jūs norite pinigų ir net negalite rišliai pasakyti nieko, nes jūsų smarvę iš tolo visi užuodžia.

Ponai tinklinio marketingo skleidėjai, aš suprantu jus. Bet eikite jūs nachui, nes jums ten ir vieta.

 

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

11 thoughts on “Tinklinis marketingas, fak jū

  1. Vytautas

    Pamenu buvau vieną tokį sutikęs ir knisau jam 2 val. protą, kad jo tos schemos neveikia. Geriausia kai pabaigoj paklausiau „O kiek tu uždirbti“ atsakymas buvo „nepatikėsi“ :DDD Tai kur ten patikėsi kai jis baranką uždirba ir dar 9 iš 10 kartų yra pasiunčiamas na&@^# :DD

    Reply
  2. Kriukas

    Visų pirma kiekvienam tokiam paaiškinu, kad aš moku visus mokesčius ir į visokias verslo schemas, kuris nemoka mokesčių nelendu. Tai labai gerai veikia kiek protingesnius, dar religinio fanatiškumo neapsėstus durnių ieškotojus.

    Kai kurios gana sėkmingos tinklinio marketingo įmonės (Oriflame, kažkokia buitinė chemija FM, FH ar panašiai) mano įsitikinimu laikosi tik dėl mokesčių nemokėjimo. Kitos -- siurbliai, suktys, Bauer, Zepter, ir pan., taipogi religijos -- dar ir dėl neįtikėtino psichologinio spaudimo.

    Bet kokiu atveju tai turėtų būti atitinkamų tarnybų susidomėjimo objektu.

    Reply
    1. hm

      Fig tu ten be mokesčių prasisuksi. Tai, kad pardavęs vieną kremą gausi kitą tai dar nereiškia, kad jį pavyks tiesiogiai konvertuoti į batoną. O kai konvertuosi į pinigus tai ir susimokėsi pagal pilną programą.

      Reply
  3. Saulius S.

    Čia kaip Pencininkų partija – norėjo surinkti 300 000 parašų referendumui, bet guodėsi, kad nesukrapšto 1000 eurų agitaciniam lankstinukui išspausdinti.

    Reply
  4. Arklimantas

    yra veikiančių tų Zepterių ir Bauerių dešimtmečiais LT. ir verslas vyksta šioks toks. pats buvau Zepterio ofise, visai nieko :). problema čia ne versle, o psichologijoje ir moralėje. dažniausiai tais agentais tampa gyvenimo nuskriausti nevykėliai, kurie pardavinėja dar labiau nuskriaustiems žmonėms. standart klientas -- vaikų ir aplinkinių dėmesio stokojanti nepasiturinti pensininkė, kuri aplinkinių dėmesį gali gauti tik dovanodama dukros šeimai puodą už 1000eur. po to kalbų būna pusmetis. visi ima įtikinėti, kad daugiau taip nedarytų ir t.t. o ji jaučiasi, kad turi balsą ir nuo kas nors dar priklauso kitų gyvenime… tokie žmonės negyvena argumentų pasaulyje ir moralės pasaulyje. juos supa tik tokie patys ir KITOKIE. o Rabinovičius juos siunčia nah. negerai! valkatos gatvėje, gi nesiunti nah, jei psichiškai nesveikas?

    Reply
  5. ledi

    Autoriau.pirma išmok lietuviškai rašyti.kalbėti.o paskui keik visus. Pikta.kad kažkas uždirba.o pačiam ant bambalio alaus reikia skolintis ?

    Reply
  6. Žemėlapis

    Erzina šitie dalykai kaip kažin kas.. Maždaug, jei nesiveli į tinklinį marketingą, kurio produktas yra maisto papildai, tai nesirūpini savo sveikata. Ir neduok dieve pasakysi kažką tokio, kaip „ai, nelįsk su tomis nesąmonėmis“, tai greit užsirūstins ir pradės laidyt žaibus..

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *