Kodėl metalas yra daug geresnis už visokį popsą

Kadangi atsirado daug labai pasipiktinusių tuo, kad metalistai yra protingesni, o visi kas nemėgsta metalo, neturi klausos ir yra intelektualiai čalendžinti, ar kaip čia korektiškiau išsireiškus – pasižymi neigiamu IQ, tai dabar duosiu jums paaiškinimą vaizdžiai ir garsiškai su geru pavyzdžiu – garsiąja Rebecca Friday, Youtube žvaigždute, savo peržiūrų skaičiumi per kelias dienas pralenkusia netgi Britney Spears (nors šiaip tai ir viena, ir kita – panašaus fufliškumo fufelis, kurio klausytis gali nebent spuoguoti 12-mečiai paaugliai, nešiojantys treningus ir palei parduotuves prašinėjantys chronių, kad tie nupirktų jiems kokio nors pigiausio bambalinio alaus).

Taigi, originalas toks (jei jums patiks, tai reiškia, kad turit labai žemą intelektą) – Rebecca Black, „Friday“:

O čia – koveris, atliktas black metal / death stiliumi (o čia jau priešingai, visi, kam šitas patiko – turi aukštą intelektą) – Jarett Norton and Danny Dodge, „Death Metal Friday“:

Na, tai kas dar norėtų pasiginčyt? Čia dar vienas pastebėjimas: Rebecca Black „Friday“ originalas turi 125 milijonus peržiūrų*, tuo tarpu „Death Metal Friday“ – tiktai 5 milijonus. Tai yra įrodymas, kad durnių yra 25 kartus daugiau, todėl protingųjų mažuma yra akivaizdžiai diskriminuojama, tuo tarpu turi būti priešingai: durnius reikia diskriminuoti tam, kad protingiems suteikti lygias galimybes.

 

* Atnaujinta info: Video vėliau buvo ištrintas dėl kokių tai autorinių teisių nesutarimo, o po mėnesio ar kelių įmestas vėl. Nauja versija jau irgi spėjo keletą milijonų peržiūrų surinkti.

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

56 thoughts on “Kodėl metalas yra daug geresnis už visokį popsą

 1. laiqualasse

  Super versija!

  Beje, dėl originalo -- turbūt žinai sąvoką „so bad it’s good“ bei panašią „so bad it’s hilarious“? Čia būtent tas atvejis 🙂

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Taip, Rebecca Black išpopuliarėjo būtent taip -- kadangi pernelyg didelis fufelis.

   Ypač prasmingas tekstas su ypač tipinėmis aranžuotėmis ir be jokių melodijų. Eilinis Britnės klonas. Pykina nuo tokių.

   Įtariu, visas pasaulis siuntinėjosi linkais į tą filmuką vien tam, kad vieni kitus pakraupintų ir suvimdytų.

   Reply
  2. kondensofkė

   šiaip….. tai ten tarp tų 125mln peržiūrų ir tavo ir mano ir belenkiek žmonių kurie nusiuntė visiems draugams nes taip skausmingai juokinga būna retai :)) žodžiu, reik žėt ne į views, bet į likes, ir tada daryt išvadas apie popso gerbėjus 🙂
   jau matyt kas nors tai pastebėjo, bet tingiu skaityt visus 35komentarus
   aš pati pop muzikos nemėgstu, bet metalo irgi. imho, metalas yra pasyvi agresija. nevykėlių įsiūtis, net skamba juokingai. tarsi gyvenimas ir taip nebūtų pakankamai sumautas, reikia dar, kad kas nors apie tai dainuotų. cheers:)

   Reply
  1. Rokiškis Post author

   Jei rimtai, tai įspūdingas pavyzdys, kaip netgi iš visiško fufelio galima padaryti visai klausomą, tegul ir popsinį dalyką. Už šitą tai verta pajust pagarbą kūrėjams, padirbėjo aranžuodami.

   Reply
 2. Candy

  „Youtube žvaigždute, savo peržiūrų skaičiumi per kelias dienas pralenkusia netgi Britney Spears“

  Pirmą kartą apie ją girdzžiu.

  Reply
 3. Leo Lenox

  Na, death metal versija kaip ir death metal, jei ne supistai beviltiškai debiliškas tekstas. Dėl laiqualasse versijos -- gali išaranžuoti gabalą iš popso, bet popso iš gabalo neišaranžuosi -- vistiek motyvas „friday, friday, i’m singing bullshit about friday“ lieka, cheesy cheesy. Fe.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Na, death metal versijoje atsiranda vienas iš esminių privalumų -- teksto del kriokimo suprast praktiškai neįmanoma, tad kardinaliai viskas pagerėja jau vien dėl to. Taip kad neneikit.

   Reply
 4. Mindaugas

  Sudas tas metalas, o metalistai yra ziauriai siauro akiracio, tik niekaip nesugeba to pamatyti.
  Popsas irgi sudas.

  Reply
 5. ezengas

  Abu visiški fufeliai. Įdomiai čia tamsta bandėt išvartyt. Galima senienų ir be pragariško triukšmo paklausyt. Tinka ir Vienos klasikai, tinka ir visokie ten Rod’ai Stewart’ai beigi šiek tiek jaunesnis Dave Matthews su savo vokaliniu-instrumentiniu ansambliu. Ar galit įsivaizduot debilą, kuris klauso Cesaria Evora? Visi mano išvardinti atlikėjai- popsas. O tas metalistų IQ, tai riebaluotais, kelias savaites neplautais plaukais blizga. Kažkur tas intelektas feilino, kai estetikos reikėjo mokytis. Fleimą gal ir pavyks užsukt tamstai su šia rašliava, bet šiaip per riebiai jūs šičia;]

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Čia jums vietoj atsakymo -- kažkoks Luis Miguiel, kurį jūs taip mėgstate tur būt, padainuos jums Besame Mucho:

   Reply
  2. laiqualasse

   „O tas metalistų IQ, tai riebaluotais, kelias savaites neplautais plaukais blizga. Kažkur tas intelektas feilino, kai estetikos reikėjo mokytis.“

   Ar jūs kada nors gyvenime metalistą esate matęs? O bendravęs su metalistu? 🙂

   Reply
   1. ezengas

    Taip, is senesnių laikų puikiai atsimenu kelis pažįstamus tokius būtent. Stilių pakeitė, plaukus nusikirpo, bet apie muziką vistiek nieko neraukia, tik apie metalą. O tai vistiek, sutikit -- siauras akiratis;]

    Reply
    1. Rokiškis Post author

     Čia kas apie muziką pasakoja, čia mums apie muziką pasakoja kas? Rod Stewart ir Bruce Springsteen mėgėjas! Ir toks žmogus kalba apie kažkieno siaurą akiratį?

     Čia atleiskit, čia lyg koks estradinio blatniako mėgėjas apie dvasingumą pasakotų!

     Reply
 6. ezengas

  Nemėgstame Luis Miguiel, kažkur puse ausies girdėtas, bet ans toks fufelis biškį. Čia matot, tamsta, yra lotynų amerikos bobučių muzika. Tamsta visiškai nieko nesuvokiat apie muziką, kuri yra ne metalas. Kažkas gerai aukščiau pasakė apie metalistų akiratį. Muzikos prasme jis neįtikėtinai siauras ir skurdus.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Jūs čia teisinatės. Nes mėgstat lotynų amerikos bobučių muziką, bet nenorit tokiu jaustis. Dar garantuoju, kad ir Josifu Kobzonu nesibodit. Ir nereikia čia gintis, esą tas Miguelis jums nepatinka, nes pats apie Cesariją Evorą kalbą užvedėt.

   Aš jums dar Adriano Čelentano pakiščiau, ale kad jo niekas nepergroja, o gryno tiesiog savigarba duot neleidžia. Tai čia jums duosiu dance metal tiesiog, pašokinėkit pagal šiuolaikinę muzikėlę, nebūkit tokiu atsilikėliu iš praeito amžiaus vidurio:

   Reply
    1. Rokiškis Post author

     Suprantu, kad pykstat dėl užvažiavimo ant Britnės, o jei būčiau ką nors pasakęs ant Byberio, tai išvis būtumėt pasiutęs, tačiau galėjot labiau pasistengt, ieškodamas ko nors įspūdingesnio.

     Bent jau tokią klasiką tai tikrai galėjot atrast, tai galima padaryti, netgi turint labai žemą entelektą:

     Reply
   1. ezengas

    Cesaria Evora yra Afrikos dainininkė. Tamstą biškį matyt kalba suklaidino, jiedu abu portugališkai dainuoja. Bandyt juos lygint, tai tas pats, kas lygint patys žinot ką su kuo. Feilinot mažumėlę, todėl jūsų suvokimu apie muziką ir abejoju.

    Reply
    1. Rokiškis Post author

     Ponuli, jei tamsta pats tą Cesariją Evorą klausytumėt dažniau, nei retkarčiais, tai žinotumėt, kad „Besame Mucho“ yra populiariausias hitas iš viso to, ką tik jinai dainuoja, bet matyt, kad nesuprantat tokių skaidrių užuominų, tai ko norėt, natūralu, kad ir metalas jums nepatinka.

     Ir dar galiu garantuot, kad ir Julio Iglesias jums yra brangus ir mėgstamas!

     Reply
 7. ezengas

  Beje, pirma neatkreipiau dėmesio į jūsų išvestą statistiką. Palyginot du fufelius ir išvedėt kažkokius procentus iš jų klausytojų skaičiaus. Jūsų logika neteisinga. Metalistams IQ galiūnams išvis atitektų apgailėtinas procentėlis. Aš jums galiu pasufleruoti, kaip reiktų pamėgint bent kažką panašaus į statistiką pasidaryt. Klasikos mėgėjų yra tikrai daugiau nei metaliūgų, nes klasiką klauso žymiai įvairesnės amžiaus grupės, o metalą labiau specifinė. Toliau galime pagalvoti, ar daug yra debilų klausančių klasikinės muzikos? Manau nė vieno. O debilų klausančių metalą apstu. Tai va, pagalvojome tik apie du, grubiai tarkim, stilius. O kur dar visoks senas rokelis, kurį dabar galima laikyt popsu, kur jazz’ai ir t.t. Tiesiog jūsų toks niekingas procentas, kad net neverta kalbėt apie metalo įtaką intelekto koeficientui.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Tai, kad jūs nesugebat žodžio suregzt ir tik putojatės, tai reiškia, kad užkabinau jautrią vietą -- entelekto trūkumą, taip kad pasijutot diskriminuojamas entelektiniu pagrindu.

   Taip jums ir reikia, dar kitą kartą parašysiu specialiai, kad tie, pas ką slapyvardyje yra daugiau kaip viena „e“ raidė -- tai ypatingai neintelektualūs, tai beje, akivaizdus faktas, tiktai įrodymų jam reiks sugalvot.

   Reply
 8. kempiniux

  Sitas irasas labai tiksliai atspindi ankstesni autoriaus moto: kuris visus siuncia. Nebesu popso megejas, isaugau is paauglystes. Metalas, ir ypac tas kur parodijuoja klasikinius gabalus, tai tas pats kaip gero filmo porno versija. Yra kas ziuri, yra kas smaginasi.
  Imho, kiekvienas pasirenka muzika pagal savo sielos (psichikos) jautruma, jis nera tiesiogiai susijes su intelektu, nors labiau buciau linkes sutikti su ezengo prielaida.
  Stai i tema, visai padorus kurinukas: http://www.youtube.com/watch?v=G2p97Fm0ZK4&feature=related

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Jūs čia kaip Maumaz jau visai, su tomis dainuojamosiomis poezijomis, kurios išvis net ne muzika, o eilės su akompanimencijom.

   Dar pasakykit, kad klausot Bulato Okudžiavos, Boriso Grebenščikovo ar Žilvino Žvagulio, tai išvis bus pribloškiantis prisipažinimas.

   Reply
 9. kempiniux

  Nesu poezijos fanatas, patinka daug kas -- nuo Clannad ir akustines gitaros iki Vivaldzio, ir Liube ar Masina Vremeni, ir Queen’ai, ir keli GunsRosu ar Metalikos gabalai man ne svetimi. Tik ne metalas, gal tai ir yra menas, bet ne man. Tsakant, skonio reikalas.
  Kaip suprantu, tai cia paikas pokstas, meginimas susieti muzikos skoni susieti su IQ.
  Vis tik aisku, kieno blogas, tas ir muzika uzsako 😉

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Jūs pats dabar pasakėt tą žodį -- Liube. Jūs pats tai pasakėt. Taip kad nesakykit, kad ant jūsų važiuoju, nes būtent jūs pats, niekieno neverčiamas prisipažinot.

   Liube -- tai šlykštus sovietūchinis blatniakas iš legendinių Liubercų, sumaišytas su banalia sovietine estrada.

   Apie kokį nors muzikinį ar meninį skonį čia jau kalbėt nereikia. Čia yra baisiau, nei būtumėt pasakęs, kad mėgstat Britnę Spears -- ta bent papus turi.

   Dabar jums telieka prisipažinti, kad klausotės dar ir tokios grupės, kaip Butyrka. Taip padėtume mūsų diskusijoje tašką.

   Taip kad jei jau pradėjot, tai ir prisipažinkit dabar iki galo.

   Reply
   1. r

    Čia yra baisiau, nei būtumėt pasakęs, kad mėgstat Britnę Spears – ta bent papus turi.
    >> va cia tai zmogus kalba argmentais

    Reply
    1. Rokiškis Post author

     Čia tas vyko kai jai berods dar kokie 17 metų buvo ir ji buvo pozicionuojama kaip loli-singerė. Senas reikalas, bet panašu, kad tiesa.

     Reply
  1. Rokiškis Post author

   Tai jau užtikrinu tamstą, kad šita daina jums labai patiks, čia jau galiu kirsti lažybų (Михаил Круг -- „Владимирский централ“):

   Ir Butyrka patiks, jei paieškosit.

   Reply
   1. baltasisvaiduoklis

    Rokiški, su idiotais juk nepasiginčysi. Jie nekalba argumentais, o kažkokiomis nerišliomis emocijomis ir t.t. Žmonės nesuvokia, kas yra blogai su Liubė. Juk galėtų paprašyti mamos, kad bent žodžius išverstų, o paskui 114 kartų perskaitytų, ir tuomet suprastų, kur yra Liubė problemos ir jog jie propaguoja jėgos struktūras.
    Problema yra ta, jog visa militarinė kultūra Lietuvoje numarinta, o tai, kas buvo bandoma kurti, taip ir liko balansuojant ant undergraundo ribos (tie patys Zpoan Vtenz, Obtest ir t.t.).
    Nors kai geriau pagalvoji, tai militarizacijai nėra labai didelio poreikio Lietuvoje. Pusę tų, kurie rėkia Lietuvqa lietuviams ir panašius šūkius (o jiems juk labiausiai yra poreikis apturėti militarinę kultūrą), juk kalba su tokiu žiauriu akcentu lietuvių kalba, jog akivazdu, kad į juos pabandyti orientuoti net neverta, nes jiems geriau už rusišką variantą ir nereikia. Duok die, kad dar Hej, sokoly dainuotų, kas nebūtų pats blogiausias variantas.

    Reply
    1. kempiniux

     Deja, central nepatinka, kaip ir koks Cicinas, tik rusiskas. Vaiduokli, dar Maslow buvo sakes, kad jei vienintelis irankis, kuri turi, yra plaktukas, tai visos problemos atrodys kaip vinys. Sakyciau labai „argumentuoti“ tavo pasitaskymai: „idiotai, jegos strukturos, Lietuva lietuviams“. Seniai nebemaciau tokiu emocisku pasitaskymu. Jau nebedaug truksta, kad galetum juos pavadinti troliskais 😉
     Beje, labiausiai militarizuota daina galetu buti Status Quo -- In the army…
     Galu gale muzikos pomegiai keiciasi, buna visokiu etapu. Pamenu, kaip tevas raukydavosi, kai as No Limits sukdavau ant balalaikos. Dabar as taip pat nesuprantu, kaip mano 17m jaunesniam broliui patinka visoks bumsas.
     Vis tik, nepaisant to, kad nesuprantu, nemeginu jo durninti. Na Rokiskiui patinka metalas, speju, kad gali ir pats gerai pavaryti ant bosines gitaros. Man patinka akustines, aka Rodrigo y Gabriela -- ‘Tamacun’. Ir nematau tame bedu, kaip tik, atvirksciai, meginant skoniu ivairove susieti su IQ, man asocijuojasi su sovietiniu atavizmu. Jie megdavo slovinti savo „pasiekimus“. Tad ramybes zmogau, varau svesti sekmadienio 😀

     Reply
     1. baltasisvaiduoklis

      Išties žiauriai nekorektiškas komentaras gavosi. Tiesiog nesuprantu, kaip žmogui, kuris supranta kas čia yra dainuojama, tai gali patikti. Atnešu savo atsiprašymus.

      Reply
     2. Rokiškis Post author

      Ponas Kempiniux, jūs čia nemeluokit mums, esą jums Michail Krug nepatinka. Jūs ne ant tų žmonių pataikėt, kuriems galima smegenis pudrint. Mes jus kiaurai matom. Jūs mėgstat visokį rusišką estradinį blatniaką ir vaizduojatės, kad čia yra dvasingumas.

      Jūs patsai pasakėte tą žodį -- „Liube“. Taip kad dabar nesistebėkit, kad apie jus žmonės dabar teisybę žino.

      Reply
      1. kempiniux

       Atsiparasymai priimti, no problemo 😉
       Rokiski, zemai lenkiu galva pries jusu ekstrasensorinius sugebejimus izvelgti dvasinguma, „tiesa“ ir afiniteta rusiskam estradiniam blatniakui. As, deja, kaip sake vienas klasikas, esu tik menko protelio meskiukas, tad, staiga pastebejau, kad visai nebeturiu noro dalyvauti tokio stiliaus diskusijoje -- „tai tu reiveris ar urlaganas?..“

       Reply
    2. Pseudohistorian

     *juk kalba su tokiu žiauriu akcentu lietuvių kalba*
     Kas ypač galioja Obtestams (prie publikos taikosi?). Nežinau koks ten jų vokalo ekcentas, bet kai prasiveržia tai žudo. „Prisiek“ but vienas geriausių jų gabalų, bet kai užtraukia „pridėjęs ranką ant savo širdies“…

     Beje, klausimėlis ezengui: kur tavo „ne vieno durno klasikos gerbėjo- daug durnų metalistų“ klasifikacijoje papuola tie kurie klausosi Blind Guardian, Rhapsody of Fire, Hamerfall, Delain, After Forever, Kamelot, Epica, Tristania- trumpai tariant symphonic/power metal.

     Reply
     1. baltasisvaiduoklis

      Obtestų klausydavau prieš kokius 8 metus, kažkaip nenugirdau aš jų akcento. Iš kitos pusės, čia irgi yra savotiška atrakcija, stebėti nacionalistuojančius žmones. Pakankamai dažnas atvejis -- jie yra iš mišrių šeimų ir radikalus tapatybės pasirinkimas jiems yra labai svarbus jos konstravimo elementas. Vienas juokingiausių atveju -- pusiau alžyrietis prisistatinėjo kaip gryniausias baltarusis, ir tai buvo pats aršiausias Baltarusijos nacionalistas, su kuriuo man teko susipažinti. Tamsus gymis, išduodantis tikrai ne vietinę kilmę, vardas ir pavardė taip pat nebūdinga slavams. Na, iškart atpažinsi, jog tai ne visai vietinis…

      Reply
 10. Pingback: Troll Metal – naujoji šiaurietiškojo folk metal banga « Rokiškis

 11. Edas

  Kaip suprantu metalo kokybė čia nediskutuotina… O metalo atlikėjai irgi super ultra mega aukšto intelekto? Ar čia tik klausantiems galioja?

  Reply
  1. Muzikas

   Gerb.mariau, jūs žinoma suprantate, kad tai fake’as, bet pilietis, kuris tai padarė, vienu šūviu nupylė du kiškius: puikiausiai išsityčiojo iš vargšės Rebeccos Black ir pižono Bob’o Dylan’o 🙂
   O į ponulio Rokiškio klausimą „Kodėl metalas yra daug geresnis už visokį popsą“ atsakyčiau labai paprastai: ogi niekuo jis ne geresnis, nes popsas ir metalas, tai tos pačios monetos skirtingos pusės: popsą kuria ir joklausosi linksmi idiotai, o metalo -- niūrūs idiotai. Dauguma žmonių iš šitos popso/metalo dichotomijos išauga apie 20-tus savo gyvenimo metus, bet nedidelei daliai jų šie jaunatviniai spuogai neišnyksta ligi pat gilios senatvės…

   Reply
   1. marius

    dėl idijotų nesutikčiau, visų žanrų gabūs muzikantai prideda sudėtingų filosofinių idėjų, reikia tik mokėti klausyti ir atsirinkti/atpažinti. tam tikra prasme tai yra paskutinis šansas tiems kas nesidomi gilesniais menais, o tiems kas domisi, popsas apskritai neturi nieko nauja pasiūlyti, dėl to popsas susilaukia kritiško požiūrio iš snobų.

    manau tas žanrų skonio pasiskirstymas yra labiau paauglių epochos imprintingas (taip kaip ančiukai išsirenka ir seka savo motiną), t.y. asmeniui visada bus mieliausia ta muzika kuria mėgavosi kai jis (su)brendo.
    pvz A.Nedzinskas subrendo klausydamas tai ką tėvai klausė ir daugiau kaime turbūt nieko negirdėjo, tai jam patinka senoji estrada.
    vėlesnė karta (nei Antano tėvai) užaugo kai buvo populiarus paauglių non-konformizmas ir anarchizmas tai išsirutuliojo pankų karta. vėliau metalistų, tada techno/reiverių, toliau nežinau 🙂 nes tikriausiai užsifiksavau elektroninės ir techno kartoje ir kitkas sunkiai klausosi, ir man vis dar patinka tos senienos: nereikia net „dainos“ žodžių kai žinai kaip klausyti kūrinio, kokią filosofiją jis atspindi, ką reiškia vienas ar kitas melodijos parėjimas.
    iš kitos pusės nereikia ypatingų pastangų kad kūrinys sukeltų meloncholiją, senus prisiminimus ir t.t.

    Reply
 12. Pingback: Rokiškis – gyvasis klasikas, o alus – Rebecca Friday « Rokiškis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *