Troll Metal – naujoji šiaurietiškojo folk metal banga

Na, linksmą savaitę su metalistais užbaigdamas (kur priėjo neintelektualių visokių, kurie komentaruose sakė, kad Liube yra gražiau už metalą), truputį parašysiu jums apie dar vieną žanrą – troll metal. Nes yra ir rimtų temų, kur juokaut nesinori, o įsivažiavus, sunku juk sustot 🙂

Metalo rūšių – gyvas galas, nuo simfoninio iki math, nuo jazz iki folk, nuo hair iki dance – sunku net suskaičiuoti. Atrodo, kad dar prieš ketvirtį amžiaus metalas iš paprasto priešakinio hard rock fronto skilo į kažką visiškai neaiškaus, ką sunku apibrėžti kaip nors kitaip, kaip tik stilių kratinį, kur verda eksperimentai, vėliau persiduodantys ir į visokias kitas muzikos sritis. Kone prieš šimtmetį panašiu nesuprantamų ir keikiamų eksperimentų katilu buvo tapęs džiazas, o dabar – lygiai tiek pat nesuprantamas ir keikiamas metalas. Pabandykim įsivaizduoti, kas bendra tarp tokių metalo grupių, kaip Apocalyptica, Master ir Black Ingvars? O ką su šitais bendro turi beprotis Burzum? O visiškai psichodeliški Acid Witch? O nuotaikingasis pianinu skambinantis (ir visai be gitarų ir kriokimo!) pošliakas Master of Metal? O popsiški, netgi Euroviziją laimėję Lordi?

Čia, beje ir vėl į temą – suomiai metaliūgos su tais Lordi 2006 užtrolino visą Europą ir, būkim atviri, tiesiog išdūchino visą Eurovizijos pop-industrinį konceptą. Tad gal bendro tarp visų šitų metalo grupių tik tai, kad ir vieni, ir kiti – metaliūgos, grojantys vienokį ar kitokį metalą? Sakyčiau, tas netgi akivaizdu 🙂

O kas iš to išauga? O kad ir štai toks laikinas, pereinamasis stilius, kaip Troll Metal. Gal pradėkim nuo linksmos ir daugybei žmonių patinkančios suomių grupės Finntroll ir jos gabalo „Trollhammaren“, grojančios tokį linksmą pop-troll, kur jie nesidrovi net ir akordeonais padūgzt:

Arba štai, kokia puiki norvegų Troll Metal grupė, taip ir besivadinanti – Troll. Štai koks rimtas Symphinic/Industrial mišinys jiems gaunasi, pvz. „Alt For Satan“:

Arba štai belgai Aktarum, ištisą albumą „Gang Of Trolls“ išleidę, kur vien dainos apie trolius – trolių bardus, dvasinius trolius, imperinius trolius ir taip toliau. Čia vat vienas pavyzdėlis – „Rock’n Troll“:

Arba vat ispanai Trollfastheart, gal grojantys ir neblogai, bet jau klipą tai visai puikų sumeistravę – „A Good Degustation“ (juk žinia, kad troliai ėda smegenis):

Arba netgi gudai Litvintroll su daina „Rock’n Troll“ (visiškai kitokia, nei pas Aktarum):

Arba išvis neaišku, iš kur išlindę (pusiau vokiečiai, pusiau norvegai) Trollfest, grojantys tokį nuostabų black/speed/folk/bbž ką, o tą kažką dainuoja dar ir nuosava kalba – trollspråk, su visokiomis balkaniškų melodijų priemaišomis, tiesiog miela klausyt – „Trinkenvisen“:

Arba štai čekų dvasingai miškiniai blekeriai Trollech su gabalu „Ve stinu starych dubu“:

Na, ir galų gale, kad per daug neištempt visko, užbaigsiu su tuo Troll Metal – rusai Troll Gnet El (manau, kad visokiems Grebenščikovo gerbėjams gali net visai patikt) su gabalu „Konung Hmel“:

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

15 thoughts on “Troll Metal – naujoji šiaurietiškojo folk metal banga

  1. Rokiškis Post author

   Taip, ponuli, čia gera nuoroda, kai Laiqualasse ją paskelbė prieš kokius metus savo bloge, tai nemažai populiarumo susilaukė tas linkas.

   O dabar, kiek matau, dar ir nemenkai papildytas tas žemėlapis, naujų šakų atsirado 🙂

   Bet šiaip, toksai gan sąlyginis tas skirstymas. Orientacijai nebent. Nes viskas nuolat maišosi ir keičiasi.

   Reply
    1. Rokiškis Post author

     Tiesą sakant, kaip ir džiazas 😀 Tik tiek, kad jei džiaze išvis tur būt nelabai kam kyla noras kažką klasifikuot, tai metale juk norisi -- kompozicija mat, improvizacija ne šiaip kokia, o grupiškai planinė, ir taip toliau.

     😀

     Reply
 1. skirtumas

  Nu bet čia ir prirankiota perliukų. O tas kur grot gal ir moka, bet klipas tai labai geras, tai išties kažkoks disonansinis visiškas, keliantis konvulsišką juoką 😉

  Reply
   1. skirtumas

    Ten kur Čekai tai jie pusė velnio. Juokinga, bet visur tema daug maž ta pati. Žinoma, itin juokinga, miške baloj sustoję el. gitarom džirgžina -- čia tskant top 5. Man patiko tie ispanai, kur šaudė su uzi, kur valgė smegenis ir pjaustė galvas -- ten sakyčiau winer of aurovižin.

    o beje, tu kadangi internetuose viską apie metalą žinai, ar yr kas „unpluged“ metalą kokį black’ą tokį pavarę ant šio svieto? Bet tokį normalų death black’ą?

    Reply
    1. skirtumas

     Tiesa, mes studentaudami pinigą už stygų ant akusitnės gitaros užkišdavome ir varydavome black’ą. Tai gal yra gudročių kur taip normaliai padarę? 🙂

     Reply
 2. visuomenės veikėjas

  o, kaip čia gražu ir pažiūrėt, ir (ypač) paklausyt, todėl dėkoju tamstai, kad nepasidižiupojate ir šviečiate, gražinate mūsų visuomenę, bo ir aš jaučiauos pagražintas, mat tokių muzikalių trolių dar nebuvau nei regėjęs, nei girdėjęs, net troliai mumiai taip nemokėdavo, todėl skaitau, kad tamstos triūsas nėra veltui

  Reply
   1. visuomenės veikėjas

    ką aš žinau, manding kitaip ir būti negali, juk tokios protingos būtybės negalėjo pult taip žemai, kad imtų kokį popsą griežt 😉

    Reply
 3. visuomenės veikėjas

  klaidos atitaisymas: mano ankstesniame komentare keistą žodį „nepasidižiupojate“ reikėtų suprasti ne kaip trolių kalbos naujadarą, o kaip lietuvių kalbos žodį „nepasididžiuojate“, o jau toliau viską reikėtų suprasti taip, kaip parašyta, raidė raidėn

  Reply
   1. visuomenės veikėjas

    iškart matos, kad tamsta semantiką ir pan. dalykus studijavote, nepasislėpsi, jau daros nejauku ką nors rašyt irgi komentuot, tuoj pat peskaitysit ne tik tarp eilučių, bet ir tarp raidžių…

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *