Kartais norisi visokiais smagumais pasidalinti. O kadangi vis apie vadybos, optimizavimo, organizacijų valdymo ir panašius reikalus rašau, ir apie vertinimo rodiklius kokius nors, matavimus, metrikas, ir apie analizes, ir taip toliau – nagi reikia ir apie grafikus, diagramas, visokias pasiskirstymų kreives ir kitą vizualiką parašyti šį bei tą?
Grafikai būna labai įvairūs. Kartais būna labai kompleksiniai, kartais ir paprasti visai. Būna, kad pasidarai kokį nors trimatį stulpelinį grafiką su kokiais nors 20000 stulpelių (išdėstytų, pvz., kaip 100x20x10), žiūri į jį ir bandai pamatyti kokį nors pokyčių paterną, kuris kažką reikštų, o tada darai kitą panašų grafiką, kur vėl 20000 stulpelių, tik jau kokiu nors kitu pjūviu.
Kartais, norint kažką suprasti ir pamatyti dėsningumą, gali susieikvoti pusė dienos. Bet kai surandi – tada ir pamatai, kad pataisius kokį nors dalyką, galima gauti ir rezultatą, nes tas koks nors dalykas gerus pėdsakus palieka. Žodžiu, visokios statistinės koreliacijos ir priežasčių-pasekmių ryšiai.
Visgi, dauguma grafikų žymiai paprastesni – arba pamatai, kad yra kokie nors svyravimai su reguliarumais, arba kad kažkas kyla, o kažkas krenta, arba kad kokie nors du dalykai tarpusavyje siejasi, nes grafikai tiesiog panašūs. O dar dažniau būna taip, kad grafikai išvis nieko nesako, nors ir pateikiami kokiais nors protingais veidais.
Ponai ir ponios, jei užsiimate vadyba, ką nors valdote, vadovaujate, analizuojate – naudokite grafikus. Jei tik bent kur nors yra kokie nors skaičiai – naudokite grafikus tiesiog tam, kad tuos skaičius pamatytumėte vizualiai. Išties tai yra neįtikėtinai paprastas ir geras įrankis.
O dar, visai nereikia į grafikus žiūrėti kaip į kažkokią baisybę – jie gi tiesiog smagūs kartais. O kartais netgi labai smagūs.
Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui
Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.
- Web |
- Google+ |
- More Posts (1489)