Žodžiai ir kūno dalys

Čia šiaip kažkokia nesąmonė tokia gavosi apie kažkokius linksnius ir kūno dalis. Bet gerai pagalvojus, tai linksnių pavadinimai semantiškai su kūno dalimis visgi siejasi. Ir dar ir ne tik humoristiškai, bet ir rimtai siejasi. Čia galim prisiminti vieną iš kalbos kilmės teorijų, kad visa kalba tėra realių veiksmų simuliacija, pradėjusi rastis tiesiog kaip garsinis, o paskui ir verbalinis judesių ekvivalentas, tad joje turime ir tam tikrų veiksmų atspindį. Ir lietuvių kalboje tai kuo gražiausiai matosi.

Štai ką tie žodžiai reiškia išties.

Štai ką tie žodžiai reiškia išties.

Tepasiunta kalbainiai dėl to, kad aš už juos kietesnis ir viską geriau žinau. Galininkas, kilmininkas, papildinys ir šauksmininkas – visiškai aiškūs žodžiai. Įnagininkas irgi visai būtų aiškus. Ir vietininkas gal būtų aiškus. Ir naudininkas, ir vardininkas – taip pat paaiškinami linksniai 😀

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

6 thoughts on “Žodžiai ir kūno dalys

  1. Rokiškis Rabinovičius Post author

   Na, kaip čia korektiškai išsireikšti jums. Ten, kur jūs galvojate, kad būtų galininkas -- tai gal būtų ne galininkas, o kalbininkas, tačiau politkorekciniais sumetimais tokio linksnio nėra 😀

   Reply
 1. Skaitytojas

  O, Visatos Valdove, papildinys tai lyg ir ne linksnis. Kita vertus, kas mes tokie, kad Visatos Valdovui prieštarautume?! Kaip pasakysit, taip ir bus.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *