Politikų įtakos, apklausa

Ponai ir ponios, ne taip seniai dariau apklausą apie tai, kokie nauji politikai greičiausiai kils ir turės daugiausiai įtakos ateityje. Duomenų buvo daug, kai kurie visiškai netikėti politikai pasirodė turį keleriopai daugiau įtakos, nei aš tikėjausi, o kai kurie – žymiai mažiau. Gavosi išties įdomūs rezultatai.

Aišku ta visa politika tėra smulkmenos visokios. Visai jau smulkmenos smulkios.

Aišku, ta visa politika tėra smulkmenos visokios. Visai jau smulkmenos smulkios.

Dabar norėčiau pasiūlyti jums dar vieną apklausą – kokie politikai dabar turi daugiausiai įtakos ir gali daugiausiai sukelti pokyčių. Prašau atsakinėti ne tiek apie savo asmenines preferencijas, kiek apie tai, ką matote savo aplinkoje, kaip tiesiog įsivaizduojate. Gali būti, kad jūsų visai nemėgstamas politikas įtakos turi labai labai daug. Gali būti, kad jūsų mėgstamas politikas yra visiškai niekam nežinomas ir nieko nenuveiks.

Klausimas – tiesiog apie tai, kas yra įtakingiausi, žinomiausi, labiausiai jūsų pažįstamų tarpe vertinami, o gal būt ir ne tokie viešai matomi, tačiau labai daug ką sprendžiantys, daug ką nuveikiantys.

Į apklausą traukiau tuos, kas yra aukštuose postuose, dažnai minimi žiniasklaidoje, partijų lyderiai, nuomonių formuotojai, etc.,, o taip pat ir juntamą dalį politikų iš ankstesnės apklausos (tuos, kas pasiekė pakankamai aukštus vertinimus). Kita vertus, jūs galite pridėti ir savus variantus, nes labai tikėtina, kad aš kažką pražiopsojau – sąrašas didelis.

Prašom balsuoti – galima vieno balsavimo metu pasirinkti iki 12 žmonių. Taip pat ir kitiems paskleiskite – kuo įvairesni žmonės pabalsuos, kuo tų balsuojančių bus daugiau, tuo gausime tikslesnius rezultatus – čia apklausa ne dėl reitingų, o tiesiog tam, kad daugiau sužinotume apie politinę realybę.

This poll is closed! Poll activity:
start_date 01-01-1970 00:00:00
end_date 01-01-1970 00:00:00
Poll Results:
Pažymėkite 12 įtakingiausių Lietuvos politikų

Taigi, jei jau pabalsavote, prašau pasidalinkite šia apklausa su visais savo pažįstamais, draugais ir išvis visur, kur galite – kuo daugiau bus duomenų, tuo bus įdomiau. Rezultate gausim ne tiktai šiaip pasiskirstymą pagal įtakas (kas rodys artimiausių metų tendencijas – internetai gi valdo), bet ir truputį įdomių grafikėlių, kurie gal būt parodys kai kurias esmines grupes ir sąsajas.

Upd.. Deja, kai politikų yra surašyta daugiau kaip 9000, tenka pripažinti, kad ima rastis kažkokia neaiškios kilmės korupcija – naujai pridedami kandidatai nusirezetina į kažkur ir pradingsta. Žodžiu, lentelė jau darosi didoka ne tik žmonėms, bet ir kompiuteriams.

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

16 thoughts on “Politikų įtakos, apklausa

  1. Rokiškis Rabinovičius Post author

   Panaikinau tą, kuri mažiau balsų turėjo. Kažkas matyt sąraše nerado ir papildomai pridėjo. Arba aš pats kaip nors nesužiūrėjau. Dar buvo kažkieno antrą kartą pridėtas Vytautas Grubliauskas -- irgi teko panaikinti. Čia jau ką padarysi su tokiais atvejais.

   Reply
 1. Arklimantas

  o kas ta įtaka? gal pirma turėtų prasmės apibrėžti bent bendrus įtakos požymius ir kaip tą įtaką „perskaityti“? pavyzdžiui dėl G. Kirkilo ir A. Butkevičiaus? kuris įtakingesnis? įtaka kam? partiečiams, žiniasklaidai, proletarams, vatai, intelektualams, tarnautojams, geram orui?
  galima suprasti apklausą koks politikas „patinka“. bet kaip (ir svarbiausia kam?) paprasti vartotojai turi spėti nepažįstamų asmenų poveikį nepažįstamai aplinkai, čia jau klausimas.

  Reply
 2. jautis

  Šiuo atveju klausimas dvinaris „kokie politikai dabar turi daugiausiai įtakos ir gali daugiausiai sukelti pokyčių.“ Ir mano iškreiptam mąstymui tos abi dalys šiek tiek prieštarauja viena kitai, nes šiuo metu visi politikai, kurie turi didelę įtaką -- negali sukelti visiškai jokių pokyčių dėl tos vienos priežasties, kad jie nenori jokių pokyčių, jiems gerai taip, kaip dabar -- šv. STABILUMAS. O tie, kurie turi potencialą ir norą pokyčiams, neturi įtakos. Tai aš pasirinkau pažymėti tuos, kurie gali sukelti pokyčių, o ne tuos, kurie turi realią įtaką:)

  Reply
  1. Rokiškis Rabinovičius Post author

   Ir taip yra gerai 🙂 Išties galimybė daryti pokyčius ir įtaka -- tai tas pat, o nenoras daryti pokyčius -- tai gal ir negalėjimas. Šiaip, esmė, kad savo manymu esminius išskirtumėt 🙂

   Reply
 3. Laimontas (Ne Dinius)

  kas keistai juokinga,tai kad anoks visai juokingas,bet slykscias rasliavas rasinejantis internetu grynuolis Jonka populiaresnis ir tariamai itakinesnis uz anoki larioko rasista-ksenofoba/Europos uzkariavimo nostradamusa Baciuli,katras apart rasliavu apie bulvinius blynus,pigu vyna ir paskiedaliojimu apie kaip visi pabegeliai yra labai baisus evropos uzkariautoji ir koks trumpas saunuolis,nes ne tik pabegeliu bet ir juodu nekencia kazko prasmingo ne per labiausiai paraso,nors apie karine technika dar dar galima skaityt.kai tuo tarpu Jonka raso apie gvoltavones ir tarybine desra.keista.isties keista.

  Reply
  1. Rokiškis Rabinovičius Post author

   Skirtingai nuo Jono Jonkos, Bačiulis nei nepretenduoja į politiką, kaip ir dar keletas kitų, kuriuos kažkas iš balsuotojų įrašė, jau praėjus nemažam laiko tarpui nuo balsavimo pradžios.

   Reply
  1. Rokiškis Rabinovičius Post author

   Jo, kažkas įrašė antrą kartą. Ką padarysi. Dėl nesveiko kandidatų kiekio stringa jau man galimybės išmesti ką nors. Iš esmės, laikas jau užbaigti šitą apklausą, jau kažkoks vaizdas susidaro. Iš esmės, netgi riba jau gana aiškiai matosi -- tie, kas virš 7-8 balsų gavę -- tai jau ne triukšmas, o realiai kažkokią įtaką turintys arba bent jau kažkokiame visuomenės segmente vertinami, kaip tokią įtaką darantys.

   Reply
 4. Linas

  Keistai,ponas Rabinovičiau Jūs čia.Įtaka ir politikai.Įdomiau būtų pasiaiškinti apie įtaką politikams,bet tai turbūt taip nevieša,kad sunku įvilkti į internetinės apklausos rėmus.
  Apie šią apklausą.Kas per politikai ir kokia jų įtaka-Paukštys,Oželytė,Meiželytė, Prunskienė,Zemkauskas,Dviračio Peliukas,kiti panašūs.Šios pavardės sąraše leidžia įtarti trawling’ą iš Jūsų pusės.
  Kita vertus Kęstas Komskis-ir realus politikas,ir reali įtaka šaliai.Apie tokius ir reikėtų apklausos(veikiau tyrimo) su pavadinimu „Įtaka“.

  Reply
  1. Rokiškis Rabinovičius Post author

   Lankytojai prirašė nemažai savų kandidatų -- visi gali pridėti. Iš rezultatų neaiškius išmesiu, kol kas negaliu, nes pernelyg daug, stringa man kažkas su tuo tvarkymu apklausos.

   O tai, kad Kęstas Komskis daugeliui nežinomas -- čia irgi kai ką kai kam sako.

   Reply
 5. Arklimantas

  dar techninis -- praktinis pasiūlymas. tokiose apklausose reikėtų vengti „melejonų“ pavardžių. grynai dėl praktinių sumetimų. neįmanoma net perskaityti to sąrašo. pavargsti nuo pastovaus klausimo „whos these people?“ aišku pirmą kartą tą pamačius daro įspūdį, bet kas Rokiškį skaito dažniau, -- NE! ir tai vargina.

  P.S. apie šios apklausos nekorektiškumą jau rašiau 🙂

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *