Klaikiausias visų laikų lietuvis

Šiaip pamislyjau. Sakyčiau, klaikiausias visų laikų lietuvis (pasiguosti galime nebent tuo, kad nutautėjęs pusšlėktė, gimęs dab. Baltarusijos teritorijoje, ale visvien šnekėjęs lietuviškai ir kildinęs save iš lietuvių bajorų) buvo anoks Feliksas Dzeržinskis, dar žinomas, kaip „Geležinis Feliksas“.

Pagarsėjo skerdynėmis visur, kur papuola, faktiškai vykdydamas baltarusių, rusų bei kitų tautų genocidą. Vadovavo nesėkmingam raudonųjų karui prieš Lenkiją, o vėliau organizavo visą Rusijos žmonių naikinimo aparatą (ČK, vėliau – NKVD, o dar vėliau – KGB), vykdžiusį masines žudynes. Susijęs netgi su klaikiais įvykiais Tambovo srityje.

Štai tokie mes esame, tie lietuviai. Galim net į Leninus ir Hitlerius lygiuotis.

Ar turite kokių kitų kandidatų į klaikiausio visų laikų lietuvio nominaciją?

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

21 thoughts on “Klaikiausias visų laikų lietuvis

  1. rokiskis Post author

   Re: piktai
   Na, čia jau kaip pažiūrėsi. Labai jau pripainiotos netgi pačios tuometinių lenkų ir lietuvių sąvokos. Pagrindinė kalba, beje, ne rodiklis.
   Kita vertus, aš gi sakiau, kad yra visokių išlygų 🙂

   Reply
 1. skimas

  Man tai keista kažkokia ta „klaikiausio lietuvio“ nominacija…
  Bet kad jau reikia, pasisakysiu ir aš. Man „klaikiausias lietuvis“, tai Vardenis Pavardenis. Bo kad ir kiek jį gyvenimas bedulkintų, visvien per rinkimus jis užlipa ant to pačio grėblio 🙂

  Reply
 2. maumaz

  Manau, kad norint asmenį nominuoti kaip „lietuvį“ pirmiausia reiktų patikrinti, ar jis save laikė lietuviu?

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Man atrodo, tokia nominacija gali būti ne ypatingai griežtai apibrėžianti lietuviškumo sąvoką, nes apibrėžimų gali būti kiek tik nori.
   Man įdomu, ar yra dar klaikesnių asmenybių, kurie kilę iš mūsų šalies? Arba bent jau sulyginamo klaikumo…

   Reply
 3. zeppelinus

  Iš kotrou gala ans liatuvis yr..? 🙂
  Sakyčiau, klaikiausias visų laikų lietuvis (pasiguosti galime nebent tuo, kad nutautėjęs pusšlėktė, gimęs dab. Baltarusijos teritorijoje, ale visvien šnekėjęs lietuviškai ir kildinęs save iš lietuvių bajorų) buvo anoks Feliksas Dzeržinskis,..
  Visgi reikia nemažai fantazijos, kad šį veikėją prie lietuvių prirašyti..:) Prie licvinų gal dar kaip nors, bet -- ne daugiau…
  Štai tokie mes esame, tie lietuviai.
  Mes, taprasme, lietuviai esame įvairūs, bet ne tokie…

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Re: Iš kotrou gala ans liatuvis yr..? 🙂
   Mes belenkokie, su sąlyga, kad mūsų tarpe niekad nebuvo išgamų ir masinių žudynių organizatorių, ar ne? 😉
   Oj tu idealiste… Ant tokiu, kaip Tėvynė ir laikosi.

   Reply
   1. zeppelinus

    Re: Iš kotrou gala ans liatuvis yr..? 🙂
    …mūsų tarpe niekad nebuvo išgamų ir masinių žudynių organizatorių
    Nusiramink, buvo, buvo mūsų tarpe ir vienų ir kitų. Bet Geležinis Feliksas tarp tų „mūsų“ nepakliūva..:)
    Man įdomiau -- kur yra šio teiginio šaltinis:
    ..ale visvien šnekėjęs lietuviškai [Geležinis Feliksas]
    Kažkaip neteko apie tai girdėti. Ar gali apšviesti šiuo klausimu?

    Reply
    1. rokiskis Post author

     Re: Iš kotrou gala ans liatuvis yr..? 🙂
     LKP ir TSKP istorija. Kažkada tekdavo to mokintis. Netgi mokyklose. Nors šiaip, apie Dzeržinskį, kaip ir kitus saugumiečius, informacijos būdavo ne itin daug -- šitasai labiau aptariamas buvo tik dėl „revoliucinės“ veiklos kartu su Leninu.

     Reply
 4. zvyras

  Pirmąkart girdžiu, kad lietuvis. Anoks lietuvis, jei sulenkėjęs?
  O ten kur LKP istorija, tai, sako, ne visą tiesą rašydavo………….. 😀

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Adam Myckievicz sakė „Litwa, otczyzna moja“ ir nieks gerai net nežino, ar jis kalbėjo lietuviškai. O A.J.Greimas save vadino prancūzu, nors nei vienas lietuvis tuo taip ir nepatikėjo. Tai kur skirtumas tarp lietuvio ir nelietuvio?
   Vėlgi, noriu pasikartoti, kad diskusija ne apie tai, kas yra lietuvis, nes pats tas visokias išlygas ir įvardinau.
   Ir dar -- LKP istorijai priežasčių meluoti dėl Dzeržinskio nacionalinės kilmės nebuvo, kaip iš tamstos nebuvo ir nuorodų į kokius nors kitus, alternatyvinius šaltinius, paneigiančius LKP versiją apie mišrią Dzeržinskio kilmę.

   Reply
   1. zvyras

    O Mickevičiui gyvenant lietuvybės samprata buvo kitokia nei gyvenant Deržinskiui, taigi jis čia kaip pavyzdys netinka, jo negalima laikyti lietuviu šiandienine samprata ir neabejoju, kad lietuviškai jis nemokėjo ir tuomet Lietuvos patriotams to nereikėjo, nes tai buvęs daugiau „valstybinis patriotizmas“. Bent B. Genzelis taip savo knygoj dėstė.
    Ir nuo kada mišri kilmė lygi lietuvybei, nieks ir nesako, kad jo kilmė buvo gryna..

    Reply
    1. rokiskis Post author

     O Dzeržinskio brendimo laikais lietuvybės samprata buvo visai kitokia, nei dabar 🙂 Prisiminkim A. Baranauską, kuris mušdavo vaikus už šnekėjimą lietuviškai ir buvo įsitikinęs, kad tik lenkų kultūrą perimant įmanoma išsaugoti lietuviškumą (beje, gan tipiškos XIXa. pažiūros).
     Ir nuo kada kilmė nėra pagrindas lietuvybei, ypač jei ta kilmė -- tai lietuvių šlėktų sulenkėjimas? 🙂

     Reply
     1. zvyras

      Nežinau nežinau, šlėktos sulenkėjo juk ne Dzeržinskiui gimus, o jau porą šimtų metų lietuviškai nekalbėjo, ir jas nebent sąlyginai galima lietuviais vadint -- savęs tokiais nelaikė, nu laikė LDK piliečiais, kalbėjo lenkiškai, puoselėjo lenkišką kultūrą. Kaži, kur jau ten lietuvybė pasislėpus buvo…
      Ale kodėl angliška vikipedija Lietuvos socialdemokratų partiją, pirmą Lietuvos partiją, vadina marksistais?? http://en.wikipedia.org/wiki/Felix_Dzerzhinsky Kchm, na matyt, kad mėgo jie Markso idėjas, bet dabar marksistas vėlgi kitą prasmę turi, manau.

      Reply
      1. rokiskis Post author

       Tai marksistais jie ir buvo. Tuometiniai socialdemokratai vėliau iš esmės tapo bolševikais, žudikais ir komunistais. Buten tais, kurie rengia revoliucijas. Tai gan nedaug ką bendra turi su šiuolaikine socialdemokratija.

       Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *