Liberalų Sąjūdis, Eligijus Masiulis ir Remigijus Šimašius nesusiję

Ne, aš čia nieko negaliu pasakyti apie Eligijų Masiulį, nes jis čia niekuo dėtas ir niekaip nesisieja su visu šiuo mano straipsniu. Kaip ir Remigijus Šimašius nieko dėtas ir niekaip nesisieja. Nes Eligijus Masiulis tiktai vadovauja ministerijai, kuri atsakinga už bendriniu pavadinimu tapusius Lietuvos Geležinkelius, Lietuvos Paštą, TV bokštą (kur, beje, dar ir visokios įdomybės su Mezon tinklo reikalais, o kaip sako gandai iš žiniasklaidos – „kas sumokės už 100 milijonų paskolą?„), Vilniaus Oro Uostą ir dar kažką, o Remigijus Šimašius tiktai vadovauja teisingumo ministerijai, kuri už teisingumą atsakinga. Abu labu Liberalų Sąjūdžio atstovai, bet ir šita partija niekaip nesisieja.

Čia tik šiaip man galvoje ūžesiai ir atsitiktinės mintys kyla, kurios irgi su niekuo nesisieja. Juk negali būti ministrai atsakingi už tuos dalykus, kurie kur nors vyksta. Remigijus Šimašius juk neatsakingas už tai, kad jo ministerija vykdo baltarusiškus lukašenkinio režimo nurodymus, o Eligijus Masiulis irgi neatsakingas už tai, ką daro susisiekimo ministerijos prižiūrimos įmonės. Todėl aš nieko čia nerašysiu apie šituos du asmenis, o parašysiu apie visai nesusijusį Bananistaną – neegzistuojančią Afrikos šalį.

Robert Mugabe, Zimbabvės absoliutus valdovas

Robertas Mugabė irgi niekaip su niekuo nesusijęs, ir visa jo nuotrauka čia nesusijusi. Su jokiais liberalais nesusijusi, su atkatais nesusijusi ir išvis su niekuo nesusijusi. Jis tiktai Zimbabvės ekonomiką kelia, vadovauja šaliai ir ją modernizuoja, remdamasis liberaliais principais ir taip toliau. Čia tik šiaip, dėl gražaus vaizdo aš šitą nuotrauką įdedu, nes Robertas Mugabė yra visokių Afrikos pridūrkų garbinamas panašiai, kaip mūsiškių pridūrkų garbinamas yra Aleksandras Lukašenka, kuris aišku niekaip nesisieja irgi su niekuo ir jokių valstybinių lėšų savo propagandoms bei rinkimams niekaip nenaudoja, opozicijos nepersekioja ir niekaip nesisieja su niekuo. Todėl čia aš jus užtikrinu, kad jokių analogijų ar panašumų čia nėra nei pėdsako.

Liberalų Sąjūdis čia matyt niekaip nesusijęs, o tik šiaip kažkokios nesąmoningos asociacijos kažkam kyla, prisiminus kokias nors labiausiai nukvakusias Afrikos valstybes.

O dabar Dansu Dansu parašė, o Common Sense paanalizavo visai kitus reikalus, kurie aišku niekaip nesisieja su jokiu ten Liberalų Sąjūdžiu ar kokiais nors ministrais ar netgi Bananistanu: Vilniaus Oro uostas susigalvoja užsakinėti reklamą, o reikalavimus nustato taip, kad telieka tik vienas galimas tiekėjas. Ir tada jau tas tiekėjas lupa tokius pinigus, kokius tik susigalvoja – t.y., 25 milijonus už tai, kad… Žinokit, aš negaliu aiškiai pasakyti, už ką, nes aš nelabai suprantu, kuriems galams Vilniaus Oro Uostui kažkokios ten komunikacijos paslaugos ir dar už panašias sumas. Tai, atleiskit, labai įspūdinga, kai įmonė, užsiimanti infrastruktūra, perka kažkokius reklaminius projektus, nes tai yra gražu ir dvasinga, gal būt tai kažkaip didina Lietuvos kultūrą ar dar ką nors.

Tai panašiai, kaip komunikacijos paslaugas už 25 milijonus litų pirktų Vilniaus kanalizacijos tinklas, nes juk jis irgi kažkokius žmones aptarnauja, turi rūpintis savo įvaizdžiu ir taip toliau. Aišku, niekas negali tvirtinti, kad tai kokie nors šešėliniai biudžetai, nes viskas čia yra teisėta ir jokių negerų sąsajų mums nereikėtų čia ieškoti, o mano palyginimas tarp fekalinės kanalizacijos ir Vilniaus Oro Uosto – nei į tvorą, nei į mietą, tai tik visiškai nesusijusi asociacija. Nes kaip sakoma, pinigai nesmirdi. Kitaip tariant, nesmirdi nepriklausomai nuo to, per kiek Vilniaus Oro Uostų jie būtų perėję.

Ar rūpi tie 25 milijonai litų susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui? Aš nežinau, ar tai jam rūpi. Gal ir nerūpi, nes jei rūpėtų, tai gal taip nebūtų. Arba atvirkščiai, gal ir rūpi, nes jei nerūpėtų, tai tada nebūtų. O ar rūpi 25 milijonai litų teisingumo ministrui Remigijui Šimašiui? Man rodos, kad irgi arba nerūpi, nes jei rūpėtų, tai nebūtų, arba atvirkščiai – rūpi, nes jei nerūpėtų, tai nebūtų taip. Čia nieko negaliu pasakyti, o galiu tik paspėlioti visaip, nes juk sąsajų ir interesų nėra. Ministrai yra niekaip neatsakingi už tai.

Lėktuvo lakūnas rodo užpakalį

Čia irgi niekaip niekas nesisieja su jokiomis aviacijomis, oro uostais ar dar kuo nors. Nuotrauka irgi ne iš Lietuvos, o iš kažkur kitur. Ir užpakalis čia niekuo dėtas. Tai tik šiaip iliustracija dėl grožio.

Nesvarbu, kad pagal įstatymus galima laisvai nutraukti tokius pirkimus arba reikalauti mažesnių sumų, bet čia matyt taip jau gaunasi, kad nesigauna kažkas. Nes kai nori, kad nesigautų, tai visada nesigauna, o kai nori, kad gautųsi, tai visada gaunasi. Nuo norų gal kažkas priklauso, nes šiaip niekas juk nepriklauso nuo ministrų, o be to, viskas yra labai teisėta ir nieko čia nelegalaus, o žmonės tiktai dirba savo darbą, o be to, už tai valdžia neatsakinga niekaip. Ir išvis aš čia tik spėlioju kažkokias nesąmones pagal savo iškreiptą vaizduotę, nes nieko neišmanau apie tą alternatvią realybę, kurioje dirba ministrai. O jau visai nesusijusios asociacijos man sako, kad ten, kur yra kokie nors pinigų srautai, ten paprastai būna ir tam tikri nusistovėję procesai. Todėl visada labai įdomu pasižiūrėti, kokie ten tie nusistovėję procesai būna kai kuriose schemose, kurių gal ir nėra. Arba yra. Arba kitur yra, bet tiktai ne ten. Aišku, niekaip tai nesisieja ir niekas ten jokių pinigų negauna juk. Viskas teisėta.

Visiškai nesusijęs diskursas apie politinės reklamos atkatines schemas

Čia imkim ir atmeskim visą reikalą, o prisiminkim, kaip veikia klasikinė atkatinė schema su rinkimų organizavimu ir PR agentūrų mechanizmais Bananistane – apie tai buvo daug kalbėta prieš krūvą metų, kai kilo skandalai apie visiškai kitus ir niekaip nesusijusius tenykščius liberalus, kurie per kažkokias rusiškas firmas kažkokius PR sau darė, į prezidentinius postus lipo, o paskui šaukė apie neatsistatydinimus. Tada kas netingi analizavo tas schemas, nes matomai reikalas užsibugino ir spaudos kažkodėl neužčiaupė – gal todėl, kad toji agentūra buvo truputį rusiška, tai gal neatrado būdų, kaip ten tinkamai prieiti prie vietinės žiniasklaidos. Taigi, tada ir išlindo atkatinio mechanizmo principas, kuris yra absoliučiai teisėtas, legalus ir niekaip niekam neįdomus, todėl matyt išsigalvotas ir veikiantis tiktai kokioje nors Zimbabvėje ar Bananistane, bet tikrai ne Lietuvoje:

 • Yra tarkim kažkokia Bananistano Liberalinių demokratų sąjūdžio partija, turinti valstybinių resursų, pvz., ministeriją, kurios valdomoms įmonėms yra poreikis kokioms nors viešinimo kampanijoms ar pan. paslaugoms
 • Tie valstybiniai Bananistano resursai perka iš įmonės „All Max Public Cum Relations“ kokias nors komunikacijos paslaugas, mokėdami belenkokias didžiules sumas, o visokius konkurus laimi vis toji įmonė. O kai kada ir išvis be konkursų ta pati įmonė gauna užsakymus.
 • Iš tos pačios įmonės visokias paslaugas užsakinėja ir kitos įmonės, irgi mokėdamos didžiules sumas ir niekaip jokių ten partijų neremdamos, o tik šiaip pirkdamos tam tikras paslaugas, nes jų reikia verslui.
 • Įmonė „All Max Public Cum Relations“ savo nuožiūra užsakinėja visokias paslaugas iš svarbiausių laikraščių, interneto portalų, TV ir pan., mokėdama didelius pinigus ir skirstydama lėšas ne tik pagal vieną valstybinį užsakymą, bet ir pagal krūvą kitų, net ir nevalstybinių
 • Tuo tarpu kokiame nors neoficialiame pokalbyje „All Max Public Cum Relations“ žiniasklaidininkams duoda aiškių užuominų, kad Bananistano Liberalinių demokratų sąjūdžio partija yra gera. Arba netgi neduoda užuominų, nes žiniasklaidininkai nedurni ir patys mato, kokią reklamą iš jų užsakinėja įmonė ir kas vadovauja atitinkamoms valstybinėms įstaigoms
 • Leidinio vadovybė aiškiai supranta, kad negalima skelbti apie Bananistano Liberalinių demokratų sąjūdžio partijos makles, o taip pat reikia skelbti šį bei tą gero apie tos partijos veikėjus, nes kitaip galima pasigadinti santykius su įmone „All Max Public Cum Relations“, o tokiu atveju dings pinigai
 • Galutiniame rezultate Bananistano Liberalinių demokratų sąjūdžio partija susikuria sau labai gerą įvaizdį visuomenės akyse: skandalų – tik vienas kitas, o jei ir būna, tai šitie skandalai lieka nesusietais su partijos vadovybe, o jei visgi kažkas ir susieja, tai laikraščiai apie tai labai greitai užmiršta ir niekada vėliau neprimena. Kita vertus, tie patys žiniasklaidininkai patys visaip stengiasi populiarinti visokias tų pačių Liberaldemokratų sąjūdžio iniciatyvas.

Štai toks paprastutis politinės reklamos finansavimo mechanizmas, puikiai rodantis, kaip viskas gali būti. Bet aišku, aš tikiu, kad jokie Bananistano ministrai niekaip nesinaudoja jokiomis panašiomis paslaugomis iš jokių agentūrų. Nes jiems juk nereikia jokių tokių paslaugų, jie niekaip niekur nesisieja ir man kylančios mintys irgi niekaip nesisieja. Čia jokių analogijų niekur nėra nei pėdsako, jūs mane supraskite teisingai. Ir jau visai nesusijusios su Bananistano valdžia yra kalbos apie tai, kad kažkokia įmonė, žadanti gauti daug pinigų, teikia paslaugas vienai kitai stambiai įmonei, kurios vienas vadovų yra tapęs vieno ministro patarėju, o paskui – ir ministerijos kancleriu, o kitas tos pačios įmonės vadovų yra tapęs vienu iš valstybėje reikšmingo Liberastijos Instituto vadovų, kuriam prieš tai prezidentavo vienas ministras ir taip toliau. Čia tik visokie Bananistano gandai.

Ir dar labiau nesusiję kratiniai

Aš vat tik tiek atsimenu, kad Eligijus Masiulis jau senais laikais buvo paskelbęs, jog Seimas neturi teisės tirti VSD skandalo, o vėliau pagarsėjo tuo, kad jo vadovaujama Susisiekimo ministerija prakišinėjo visuotinio sekimo priemones, kurias valdytų VSD, bet visa tai, žinoma, irgi tiktai išsigalvojimas. O taip pat man kyla asociacijos ir apie labai įdomius elektroninio balsavimo projektus, kuriuos išvis neaišku, kas valdytų, bet tai aišku irgi kažkoks išsigalvojimas. Na, dar galim prisiminti kažkokį skandalėlį, kai Lietuvos Pašto vadas, paskirtas to paties Eligijaus Masiulio, paaiškėjo besąs elementarus vagis, kas gal irgi išsigalvojimas. Ir visokios vis lendančios kalbos apie Lietuvos Geležinkelius – tai irgi tik išsigalvojimas, tiktai nuogirdos ir nesupratimas. Ir taip toliau, ir taip toliau.

Bananistano vėliava

Čia tik atsitiktinis spalvų sutapimas, nes čia niekaip nesisieja su Lietuvos vėliava

Tai visai seniai užmirštos istorijos, nes spaudai jos kažkodėl visai neįdomios ir matyt patsai ministras su tuo niekaip nesusijęs. Remigijus Šimašius neseniai pagarsėjo, kai jo vadovaujama ministerija ėmė ir pramušė šimtų Lietuvoje esančių bankų sąskaitų duomenų perdavimą Baltarusijos saugumiečiams – to pasekoje dabar Lukašenka savo politinius priešininkus gali kišti į kalėjimus už esą finansinius nusikaltimus, bet už tai, žinoma, kaltas ne ministras, o tik kažkokia ten jo ministerijos klerkė, net nepaisant to, kad į teismą be paties ministro žinios ji gal net negalėjo kreiptis. Kai Austrija sakė, kad viskas teisėta, kad Golovatovą paleido, tai teisingumo ministerija kažką irgi nerišliai aiškino taip, kad pagal ją tai vos ne teisėta gavosi, tai aš čia irgi neįžiūriu jokių skandalingumų, nes tai nesisieja su niekuo.

Remigijus Šimašius anksčiau vadovavo LLRI – tai pačiai kontorai, apie kurią išvis niekam tur būt pasakot nereikia, nes toji kontora remiama niekuo nesusijusių įmonių ir niekaip nesisieja su jokia politika ar ministrais. Bet tai irgi visai gal neįdomu spaudai. Čia, žinoma, tie dalykai niekaip nesusiję, nes nei Susisiekimo ministerija kaip nors atsakinga už Vilniaus Oro Uostą, nei Teisingumo ministerija kaip nors atsakinga už teisingumą. Čia tik šiaip visokios man asociacijos kyla mano durnoje žiurkėniškoje galvoje. Jūs gal man paaiškinkit, ko aš čia nesuprantu ir kodėl prisigalvoju tokių niekų.

Pabaigai

Ponai Eligijau Masiuli ir Remigijau Šimašiau. Žinau, kad anksčiau ar vėliau sužinosit, ką apie jus čia parašiau. Nes žinau, kad visokių ministrų tarnybos labai daug ką monitorina. Jums, ponai ministrai, derėtų atsistatydinti, tačiau aš spėju, kad jūs neatsistatydinsit. Bus eilinis „neatsistatydinsiu ir viskas“, „ministras nekaltas, pavaldiniai kalti“ ar koks nors panašus cirkas. Tačiau turėkit omeny: aš tokius, kaip jūs kiaurai matau. Ir ne aš vienas, o didžiulė daugybė žmonių. Ir jūsų bėda tame, kad pinigų jūs norite, o užsidirbate, būdami ministrais.

Aš labai tikiuosi, ponai ministrai, kad jus galų gale nafig iš koalicijos išmes patys konservai. Nes paskutiniu metu jūs atrodote blogiau net už paksuolius. Žinokit, tai aišku net ir paprasčiausiam internetiniam žiurkėnui.

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

28 thoughts on “Liberalų Sąjūdis, Eligijus Masiulis ir Remigijus Šimašius nesusiję

 1. kreivarankis

  Jeigu dabar atsistatydintų Masiulis ir Šimašius, tai pagal Konstitucijos 101 str. vyriausybė turėtų iš naujo gauti įgaliojimus iš Seimo arba atsistatydinti. Taip, kad atsargiai čia su pasiūlymais 😉

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Vat todėl juos konservai ir laiko. Bet tai lygiai toks pats pravališkas elgesys, kaip tada, kai konservai laikė Navicką. Laikė tol, kol išsitepė nuo galvos iki kojų. Taip ir čia išsiteps. Ir tada jau bus kalbos ne tik apie Šimašiaus bei Masiulio atsistatydinimą, o ir apie Kubiliaus atsistatydinimą.

   Ir galiu kirsti lažybų, kad opozicija vėl ims kelti klausimą apie pirmalaikius Seimo rinkimus. Ir pažvelgus į priežastis -- tai išimtinai politinė konservų impotencija.

   Konservai tol tempia, kol juos aplinkybės priverčia, bet tuo metu jau puvo būna tiek, kad švariais likti neįmanoma. Vat ir pažiūrėsim, kaip temps su liberalų sąjūdžiu.

   Reply
   1. kreivarankis

    Gal ir taip. Bet gali būti ir taip, kad Šimašius iš tiesų neatsakingas už tos info pateikimą Baltarusijai. O šiaip Rokiški čia pavarei stilium a la Grinevičiūtė-Janutienė 😀

    Reply
     1. anoniminis bailys

      Del pacio fakto, kad oro uostui reikia reklaminiu paslaugu, tai man buvo praslydus pro ausis sita nesamone, gerai pastebeta. O su masiuliu tai man viskas pasidare aisku po flylal bankroto, kas jis per fliancas. Vinis buvo su tais 5000lt, leptelejo zmogus, buna pasitaiko.

      Reply
 2. ProjekcinisKliedesys

  Šimašius, spėju, ramiai sėdi, kad netrukdyt kitiems reikalams, kuriuos Vyriausybė prastuminėja (energetika ir pan.), o kad Masiulis galėtų tyčia stumti savo „versliukus“ pasinaudodamas situacija -- nenustebčiau… Nors gal čia ir visos partijos reikalas, ir man sunku susivokti, bet kad ana partija gal bankrutuoja rodo ir desperatiški jos galimi bandymai pasipelnyti prieš krachą. (iš karto prašau, atkreipkite dėmesį į mano pseudonimą)

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Teisingumo ministerija savo esme yra kontrolės įstaiga. Ji pati nevykdo rimtesnių projektų, bet nuo jos veiklos priklauso, ar teisėsauga dirbs efektyviai, ar tiesiog vegetuos ir vaizduos, kad nieko nepastebi.

   Taigi, čia ir galim pasidaryti visokias nesusijusias išvadas.

   Reply
  1. Rokiškis Post author

   Ponas Maumai, jei įmonės direktorius leistų savo pavaldiniams išdarinėti šūdus, virstančius tokio masto skandalais, tai jį su trenksmu išmestų lauk akcininkas.

   Todėl tamstos klausimas čia yra tiesiog naivus: parodykit patsai tamsta įmonę, kur direktorius savo pavaldiniams leidžia tokius šūdus išdarinėti.

   Šimašius gali būti geras, sąžiningas ar dar koks nors, bet tai niekaip nenustato jo gebėjimo vadovauti. Ir tai niekaip nepaneigia fakto, kad Teisingumo ministerija nesugeba sukovoti su sisteminėmis korupcijos priežastimis.

   Keleri metai -- pakankamas laiko tarpas, norint įvertinti vadovo gebėjimą tvarkytis su problemomis.

   Reply
 3. troy

  O man geležinkeis Lietuvos patiko, važiavau vasarą net 4 kartus…
  O kad žiurkėnai kelia balsą, tai neteisinga ir viskas, ministrai tokie gražūs, taip dailiai europietiškai pakalba, o čia kažkoks graužikas juos į šuns dienas…negerai…

  Reply
 4. skirtumas

  Ei, o kodėl aš +’o apačioje pas tave nematau? Kodėl neįsidedi. Nepatingėk.

  Toks Čyviško stiliaus su žiurkėniškais dantais straipsniukas. Čia apie formą.

  Turinys -- šviečiančiai informuojantysis.

  O vat Maumaz sako, kad jokių ten sąsajų išties nėra, nes ministras už bėdas neatsakingas, o atsakingas tik už tai, kad surast atsakingus.

  Reply
   1. skirtumas

    Panašu, kad čia įskiepio bėdos. Nes ką tik pastebėjau, kad ir pas mane nesimato. Galbūt google ką nors pakeitė, o „add to any“ nespėjo updeitinti…

    Reply
 5. mjo

  iškelti klausimai -- labai aktualūs. tik kad kažkaip silpnai, ponas Rokiški šįkart. norėtųsi ne šmaikštaus lyginimo siekiant išvengti atsakomybės, o tiesiog žmogiško požiūrio ir vertinimo, bei daugiau faktų.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Faktų galit pasirankioti, keywordų pakankamai daug, o Google veikia puikiai. Aš jums užgarantuoju, kad jei nepatingėsit, tai maža tikrai nepasirodys.

   O žmogiškas mano požiūris iš nuotraukų matosi.

   Reply
 6. sim

  cia tipo kazkas naujo, sviezio, nematyto? tie du is liberalu sajudzio niekuo nesiskiria nuo kitu, is kitu kliku. tai vyksta ne pirmi metai, sutartinai ir draugiskai visi dalinasi ir vargo nemato. o per koki ten cum relations prasukami litai didelio skirtumo nera. tik tu kontoreliu akcininkams svarbu koks procentas nubyra nuo tokio litu prasukimo. visa kita mokesciu moketoju pinigu svaistymas stambiu mastu.

  – Vertinant viešinimo konkursus, nustatyta, kad ŽŪM su pažeidimais įvykdė 9 pirkimus. Jų bendra vertė – daugiau kaip 4,2 mln. litų. Daugelis sutarčių jau įvykdyta, bet kelias, sudarytas neskelbiamų derybų būdu, VPT reikalauja nutraukti – jų bendra vertė siekia beveik 3,6 mln. litų.

  – NMA vykdė vieną stambų viešinimo konkursą. Jo eigoje VPT nustatė pažeidimų ir įpareigojo NMA patikslinti konkurso sąlygas. Vėliau sudarytos trys sutartys, kurių bendra vertė – 16 mln. litų.

  – Garsiausiais Aplinkos ministerijos konkursas – 9 mln. litų vertės renovacijos viešinimo programa. Be šio konkurso, su pažeidimais įvykdyti dar du konkursai už 900 tūkst. ir 120 tūkst. litų. Pirmu atveju, VPT pareikalavo nutraukti dar vykusią pirkimo procedūrą, antru – nutraukti sutartį.

  – Renovacijos skatinimui ir jos naudos išaiškinimui šešeriems metams numatyta 35 mln. litų, 30 mln. litų -- iš Europos Sąjungos (ES) fondų.

  – Iki gegužės 19 d. priimamos paraiškos pirmajam konkursui, finansuojamam ES struktūrinių fondų lėšomis pagal priemonę „Skaitmeninės televizijos plėtros skatinimas“. Tai pirmasis iš kelių planuojamų Susisiekimo ministerijos (SM) konkursų. Iš viso šalies perėjimo prie skaitmeninės TV viešinimo kampanijai bus skirta 10,5 mln. Lt.

  – Ypač dažnai, anot L.Balsio, ministerijos neskelbiamų derybų būdu padalija lėšas, skirtas jų veiklai viešinti. “Vien Žemės ūkio ministerija pernai tam tikslui buvo numačiusi 26 mln. litų, ir visi jie padalyti neskelbiamų derybų būdu”, – sakė atstovas spaudai.

  -Visuomenėje vyraujantį priešiškumą valstybės institucijoms ir tarnautojams MPT ketina mažinti surengdama reklaminę kampaniją valstybės tarnybos įvaizdžiui gerinti. Tam planuojama skirti 1,785 mln. litų Europos Sąjungos (ES) lėšų.

  -- UAB “Antikos stilius” ką tik tapo vienu iš nugalėtojų AB “Lietuvos geležinkeliai” skelbto konkurso europinės geležinkelio vėžės tiesimo darbams viešinti. Šios bendrovės partneris -- Kaune registruota bendrovė “Factus dominus”. Pastarosios direktoriumi ir faktiniu savininku buvo Kęstutis Tarnauskas, anksčiau dirbęs Žemės ūkio ministerijoje. Šiuo metu jis -- Nacionalinės žemės tarnybos Kauno žemėtvarkos skyriaus direktoriaus pavaduotojas, o jo žmona vadovauja bendrovei.

  http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/zum_lesalas_masina_ir_senus_pazistamus/,print.1

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Aš girdėjau gandą, kuris nežinau, ar tikras, ar šiaip niekai kažkokie. Kad Susisiekimo ministerijai ir jai pavaldžioms įmonėms tenka apie pusę panašiai iššvaistomų lėšų Lietuvoje.

   Dėl NMA ir ŽŪM -- berods prie Prunskienės ta praktika tenai įsigalėjo.

   Taip ar anaip, akivaizdu viena -- yra tam tikra grupė įmonių bei valdžiažmogių, kur pinigai įdomiai sukasi. Šešėlinis biudžetas, vienok.

   Reply
   1. sim

    del susisiekimo ministerijoje isplaunamu litu nezinau. tai svarbu nebent norint spelioti, kurios klikos kasoje nuseda litai. litai nebutinai tik juodas atkatas, bet ir ziniasklaidos liaupses ar tylejimas. situacija NMA ir ZUM’e ne kazi ka pasikeite:

    „VPT pripažino niekinėmis ir įpareigojo nutraukti keturias pernai pasirašytas 4,9 mln. Lt vertės sutartis su žiniasklaidos priemonėmis (“Lietuvos ryto” televizija bei LNK, taip pat dienraščiu “Lietuvos rytas” ir interneto portalu lrytas.lt) dėl Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos viešinimo. VPT teigimu, ministerija pažeidė įstatymus šiuos informacijos skleidėjus pasirinkdama neskelbtinų derybų būdu – o jis taikytinas tik tada, kai rinkoje nėra tokias pat paslaugas teikiančių konkurentų.“

    bent jau as nematau didelio skirtumo kas kaip skalbia. vieni viesinasi, kiti va kuria kuria informacines sistemas, treti stato stato. viesinimo atveju litai keliauja tiesiai, kokiu statybu sekmingai per aplink. na argi negali koks stroiteliu trestas uzsipirkti kad ir 5 kartus brangesnes reklamos kokiam sudlaikrastyje per cum relations kontorele? nebutu kokiu URM statybu gal ir nepirktu, o dabar ir avis gyva soti, ir vilkas apsirijes, ir graziu rasineliu vailokams uzveza. na pvz apie geraji dede abonenta po savivaldybes sprendimo 2 limonais paremti toki privatu krepsinio klubeli.

    „Valstybės kontrolė atskleidė šokiruojantį faktą, kad per dešimt metų skirti 34 mln. litų pinigai buvo tiesiog išmesti į balą. „Nacionalinės elektroninės sveikatos informacinės sistemos kūrimas, praėjus 10 metų nuo pirmojo bandymo, pradedamas beveik iš pradžių. Tačiau liūdniausia, kad vėl kartojamos panašios klaidos“, – įsitikinusi Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė. SAM užsakymu NESIS kūrė UAB „Ernst & Young Baltic“, o atsakingiausia institucija – viešoji įstaiga Sveikatos apsaugos projekto koordinavimo biuras jau apskritai lik viduota. „Ne visi planuoti rezultatai pasiekti, dalis lėšų (15,21 mln. Lt) panaudota nerezultatyviai“, – konstatavo auditoriai. Europos Sąjungos parama projektui sudarė 8,6 mln. Lt, o dar 6,6 mln. Lt buvo skirta iš valstybės biudžeto.“

    na bet ko noreti kai marazmai jau pasieke toki lygi „Premjeras: kelionė į N.Zelandiją buvo suplanuota dar socdemų laikais“, o ir 2013 niekieno pinigu krano uzsukimas ne uz kalnu.

    Reply
    1. Rokiškis Post author

     Na, jei pereinam į ne PR sferą, tai taip -- šešėlinis biudžetas sudaro apie trečdalį. Galim prisiminti dar ir Atominės likvidavimą bei Valdovų Rūmus, kaip stambesnius atvejus.

     Bet aš čia turėjau omeny būtent PR mechanizmus. O tamstos paminėtas LR -- išvis specifinis atvejis. Atspėkit iš vieno karto, kodėl ši kontora taip įnirtingai plūsta dešiniuosius 🙂

     Reply
 7. bst

  Gal zinojo, gal nezinojo. Bet Lenkijoj uz identiskus bajerius lekia galvos. O cia -- ne.Cia tik su apyrankem pasivaikscioja pries ekranus ir po to vel laimingi prie lovio….

  Reply
 8. mhm

  Žiekit, RR (blet, koks tavo vardas tikras??), sim ir dar kiti.

  nu čia šiaip -- gal bus pirstelėjimas eilinis ir išsivėdins, bet noriu pasakyt. Kiekvienas koks nors įvykis, paviešinimas, apibendrinimas sukuria diskusijas. Rašo žmonės tuomet savo įžvalgas, diskutuoja ar jos teisingos, ginčijasi. Bando įrodyt savo tiesas, buriasi į frontus jei nepajėgia, užlenkinėja vienas kitą ir pan. viskas vyksta normaliai jau daug metų. Ir dar vyks daug metų. Bet blemba nieko iš to nesigauna naujo. Jūs hebra nedurni, galvoti bičai. Pohuistai tiek, kiek reikia, krapštukai ir pedantai taip pat pakankamai. Taigi mūsų veislė sumąstė kaip nuskristi iki mėnulio, nejau negalim sumąstyt kaip išlipt iš šito šūdo. nafig eikvot tą savo Entelektą intelektualiam šūdo kilnojimam ant šakių eilinėse diskusijose tam, kad pasipijarint. Pripažinkit, kad visa esmė, schemos, paternas jau senai aiškus veikimo tiek politikos, tiek verslo bei kaip jie tarpusavyje santykiauja. Tas paternas atsikartoja įvairiausiais mąsteliais. Ir kiekviena eilinė diskusija tai paliūdija.

  Aš čia taip besispjaudydamas rašau nerišliai, nes man jau senai senai aktualu ir neadekvačiai stipriai rūpi, kaip blet išsikapstyt. Kaip nustot skųstis ir sukūrt konkurenciją dabartinei sistemai. Atrast kuri sistema gali padėt į vietą visus dabartinės sistemos trūkumus, o dabar atrodančias utopines idėjas paversti normalia kasdienybe.

  Nenoriu aš čia jūsų pakeist mąstymo ar kasdieninių pijarinimosi įpročių, bet tiesiog gal turit šia tema kokių nors Pozityvių minčių pakaupę, nuo kurių būtų galima atsispirti?

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Ponas, čia yra senas kaip pasaulis sprendimas tiems fufeliams: turėti su valstybe kuo mažiau bendro visais įmanomais būdais pačia tąja prasme, kuria ta valstybė nori turėti jus.

   Deja, tai yra konfliktinė situacija savo pačia esme, todėl vat taip ir gaunasi.

   Reply
 9. mhm

  Apsidraudžiu iš anksto: jei bus tokių, kuriem pakibs kompas dėl mano teiginio, jog žmogaus būta mėnulyje, nes pagal juos nebuvo, tai vistiek reikėjo sumąstyt galingai, kad apipist tokią krūvą žmonių ir sukūrti faktą jog nuskridimas įvyko!

  Reply
 10. mhm

  „turėti su valstybe kuo mažiau bendro visais įmanomais būdais pačia tąja prasme, kuria ta valstybė nori turėti jus“. Tai čia pirmas žingsnis bei labai toks sveikintinas ir jį suvokt daug proto nereikia.

  Tarkim susirenka krūva tokių neturinčių nieko bendro su valstybe (NNBSV), apsigyvena plakiojančiam mieste (pasak J. Fresco arba P. Friedman) ir turi bendrą mintį paaukot kiekvienas savo individualizmą kokiai nors bendrai idėjai, kuri kokybiškai būtų geresnė. Ir generuoja kiekvienas ką gali geriausio. Tarp tų būtinai bus anarchistų keletas, kurie lenks kiekvieną sistemos idėją iš esmės. Nu vienžo. Ką tokiem galėtum padėt tu, perskaitęs tokią aibę žodžių, tiek nuomonių išgirdęs per savo gyvenimą ir tiek grūdų nuo pelų atsijojęs? Dėl pirmo žingsnio pritariu. Antras?

  Galimas daiktas, kad čia toks daugiau brainstorminimo subjektas -- maždaug pagal poreikius tos šaikos ir sistema turėtų būt. Tačiau mano suvokimu, ta tobuloji sistema turėtų remtis baziniais žmogaus poreikiais, kurie mus visus ir vienija nepaisant pasaulėžiūros skirtingumų.

  Reply
 11. Metallem

  Aš jau pašierinau šitą G+ 🙂 Bet o tačiau 🙂 Jūs G pliuse turit sekėjų nesuskaičiuojamai daugiau,negu aš 🙂 Tai kokio b… ,Jūs ten tylit 😉

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *