Mįslė apie astronomiją ir ginklus

Mįslė apie astronomiją yra labai paprasta: kaip žinia, dauguma galvoja, kad astronomija menkai siejasi su mūsų realybe – tai mokslas, kuris yra apie kosmosus. Bet nebūtinai. Astronomija labai įtakoja žmoniją.

Bernardo 33, Arklio galvos ūkas

Čia koks tai Barnardo 33 ūkas, primenantis arklio galvą ir esantis Oriono žvaigždyne. Ūkas aptiktas berods dar prieš porą šimtmečių - 1800 metais, tuo metu klaikiai moderniu, tačiau visiškai standartiniu šiems laikams būdu - fotografuojant žvaigždes per teleskopą. Rausvą šviesą skleidžia aplink ūką esančios dujos, kurias jonizuoja Oriono Sigma, tuo tarpu ūką sudarančios dulkės tą šviesą sugeria. Šiaip jau paveiksliukas kaip kuo gal ir susijęs, o gal ir nesusijęs su klausimu apie ginklus - čia jau kaip pažiūrėsi.

Taigi, klausimas apie tai, kokį naujos rūšies ginklą kadaise sugalvojo astronomai?

Ar atspėsite? Išsyk sakau: ponas astrofizikas LaiquaLasse kviečiamas ne atsakinėti, bet komentuoti, nes atsakymas jam pernelyg lengvas būtų.

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

32 thoughts on “Mįslė apie astronomiją ir ginklus

  1. Rokiškis Post author

   Na, čia labai jau pritempiant, jau truputį mitologiniame diskurse kažkaip, o ir ginkluotėje jokia šalis nieko panašaus šiais laikais lyg ir neturi.

   Reply
    1. Rokiškis Post author

     Kas be ko, balistines raketas galvojo kažkiek dėl žvaigždžių pakvaišę žmonės, bet tai, pripažinkim, visgi pritempimas šioks toks.

     Reply
  2. laiqualasse

   Sakyčiau, kad nors dėdė Archimedas ir svaičiojo apie Žemės pakėlimą, radus atramos tašką, astronomų jį laikyti sudėtinga. Nors ginklas, žinoma, kažkiek su astronomija susijęs.

   Reply
  1. Rokiškis Post author

   Kas be ko, žiūroną ištobulino astronomai. Tad yra tiesos tamstos žodžiuose, dargi labai nemažai. Bet visgi optinis taikiklis -- tai ne ginklas.

   Reply
 1. anoniminis bailys

  Gal kokianors linze, koncentruojanti saules spindulius ir deginanti priesus kaip kokius skruzdeliukus?

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Na, jei labai pritempiant, tai yra tas dalykas, kad kvantiniai generatoriai ir stiprintuvai buvo irgi atrasti berods astronomų, o jau paskui realizuoti praktikoje, o dabar bandomi ir ginkluotėje, tačiau visgi imkim jau paplitusius ginklus, realistinius.

   Reply
 2. kyska

  atomna bomba, fakc, bet spėjims būtų sekantis -- „Bulava“ (labai jau gražiai skamba…)

  Reply
 3. laiqualasse

  Jaučiuosi beveik kaip koks „Klausimėlio“ egzpertas… Tik va bėda bėdelė, kad neįsivaizduoju, apie kokį ginklą čionais kalba eina. Greičiausiai sužinojęs atsakymą daužysiu delnu per kaktą, bet dabar niekaip nesuvedu šitų galų.

  Reply
 4. xerksas

  Be to, kiek pamenu, astronomija ir branduolinės sintezės teorija kažkaip susiję.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Bingo, ponas Xerksai. Tamstos atmintis nemeluoja -- astronomija pirma uždavė klausimą apie žvaigždžių energiją. O paskui tai tapo svarbiausiu ginklu, nulėmusiu XXa. antros pusės Žemės politiką.

   Reply
  1. Rokiškis Post author

   Tamsta pasakėte visiškai tikslų atsakymą pirmoji. Termobranduolinę sintezę, kaip žvaigždžių energijos šaltinį, atrado astronomai. Jie patys ėmė nagrinėti ir sąlygas, kurios tokiai sintezei būtų reikalingos, o jau tada branduolio fizikai susigalvojo, kad prie tokių sąlygų leidžia priartėti atominės bombos sukuriamas sprogimas.

   Reply
 5. Pingback: Termobranduolinis ginklas – atsakymas mįslei apie astronomus « Rokiškis

 6. Candy

  Pamaniau, kad tai greičiausiai bus kažkaip susiję su atomine bomba. Kiek žinau branduolinis kuras naudojamas raketose.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *