Naujoji pasaulio tvarka 1941 metais

Kažkada, dar beprasidedant II Pasauliniam karui, kažkoks amerikonas Maurice Gomberg ėmė ir išleido keistą žemėlapį, kuriame nupiešė naują, ganėtinai radikaliai besiskiriantį pasaulio padalijimą. Žemėlapis buvo paruoštas dar 1941 metais, prieš Perl Harboro užpuolimą, o išspausdintas – 1942, kai karo baigtis vis dar buvo visai neaiški. Vokietija tuo metu dominavo Europoje, o Japonija – Ramiojo vandenyno zonoje.

Maurice Gomberg žemėlapis, Naujoji pasaulio tvarka

Paspauskite ant paveiksliuko - jis didinasi. Ir visai kelia minčių apie tai, kaip ta pasaulio tvarka buvo įsivaizduojama dar 1941.

Nors viskas buvo labai neakivaizdu, Maurice Gomberg žemėlapyje buvo pavaizduotas pasaulio padalijimas, labai primenantis tą, kuris ir įvyko – kurį laiką ir Vokietija, ir Japonija išties buvo kaip ir karantine, paskui visa Rytų Europa buvo atiduota SSRS, o Vakarų Europa ėmė jungtis į Europos Sąjungą. Afrika irgi buvo dekolonizuota, nors visokios afrikietiškos sąjungos ir bandymai toms šalims jungtis visgi virto į šnipštą. Įdomu ir tai, kad žemėlapyje jau yra Izraelis, tiesa, didesnis, nei paskui atsirado.

Kai kurios šalys visgi pavaizduotos smarkiai ne taip, netgi pagal politinę įtaką vertinant – Iranas priskirtas SSRS, o Indija parodyta, kaip vieninga su Pakistanu ir Afganistanu. Visgi kai kurios detalės labai įdomios – kad ir Taivanas, kuris priskirtas JAV priežiūrai.

Išties tai daug kas tais laikais galvojo apie tai, kad pasaulis persidalins – visi prisiminė, kaip žemėlapiai atrodė prieš I Pasaulinį karą, kur per visą Europą realiai tebuvo gal kokios 6-7 normalesnės valstybės. Tarpukaryje atsiradusi fragmentacija daugeliui didžiųjų valstybių gyventojų atrodė nelabai normali – po nežmoniškai didelės Britanijos Imperijos saulėlydžio visi laukė, kad pasaulis taps dar labiau apjungtas.

Kaip paaiškėjo ilgainiui, nesigauna dirbtinai apjunginėti šalių į imperijas – išcentrinės jėgos sugriauna viską. Bet šiaip jau įtakos zonos visvien lieka. Gal dėl to, žiūrėdami į įtakų zonas, visokie konspiracinių teorijų kūrėjai pasakoja apie tai, kad dar Tarpukaryje kažkokie žydomasonai sugalvojo Naująją pasaulio tvarką, kuriai įvesti reikėjo kažkokio sąmokslo.

Čia vienas vertas pamąstymo dalykas – jei pabandytume pažiūrėti į dabartines įtakos zonas ir jėgas, tai paaiškėtų, kad Lietuva yra labai nestabilioje vietoje…

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

4 thoughts on “Naujoji pasaulio tvarka 1941 metais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *