Naujienų apžvalga

Čia jums svarbiausios šio meto naujienos bus. Kad nereiktų daug kapstytis, ieškant. Išties tai labai norėčiau, kad man panašiai kas nors naujienas suvirškintų – tada gautųsi paprasčiau. Šiaip tai tų naujienų tiek padavė, kad aš net nesu tikras, ką išgirdau, o ką praleidau, o ką neteisingai supratau. Tiesiog kažkoks bardakas visiškas prasidėjo. Ar ir jums atrodo panašiai?

Brangūs pacientai, nereikia jums naujienų, kad nerėktumėte, pirma jums užklijuosime burnas, o paskui dar aminazino, nes reikia jus pagydyti. Neskaitykite naujienų daugiau.

United Airlines skandalas: debilavota JAV kompanija nutarė, kad viskas leidžiama, o kadangi avialinijas visada saugo teisėsauga, tai leidžiama netgi labai viskas. Pritrūko lėktuve vietų dėl overbukinimo – tai vietoje to, kad dar prieš skrydį aiškintųsi, nutarė išmesti keleivį tiesiai iš lėktuvo. Keleivis nesutiko, todėl jam sulaužė nosį ir vilkte išvilko iš salono. O paskui dar kompanijai užteko durnumo vaizduoti nekaltą avį ir kaltinti keleivį. Žodžiu, sutaupė 400 dolerių, išvilkdami keleivį, bet per dieną prarado berods 250 milijonų dolerių akcijų biržoje, o bendras vertinamas nuostolis artėja link milijardo.

Rusijos atstovas JT Saugumo taryboje Vladimiras Safronkovas, vetavęs cheminio ginklo panaudojimo tyrimus Sirijoje, išsiplūdo ant britų kaip visiškas budulis – tujindamas, meluodamas ir retoriškai aiškindamas britų atstovui, esą šis nežiūri į akis jam, šmeižia Siriją, Rusiją ir dar kažką ten. Išsiplūdimas buvo toks, kad žemumu pralenkė bet ką. Po to visą dieną pasaulis tikrinosi, ar tai ne feikas ir ar Vladimirui Safronkovui neaptemo protas, tačiau iš Kremliaus atėjo atsakymas, kad taip ir turi būti. Dabar pasaulis darosi išvadas. Galima numanyti kokias – staigiai didinti ginklavimąsi ir ruoštis karui.

Kiek anksčiau Sirija gavo Tomahawk raketų per bazę, iš kurios vykdė cheminius ir necheminius miestų bombardavimus. Rusijos įrenginėta priešlėktuvinė gynyba Sirijai nepadėjo, tačiau nepaisant aiškių faktų, Rusija ėmė skleisti blėnis apie tai, kad čia sukilėliai tą ginklą turėjo. O kad būtų lengviau įrodyti, jog tikrai sukilėliai, užblokavo JT patikrinimus.

Alternatyvią teisibę atskleidžiančios Facebook grupės aptardinėja, kad Sirijoje cheminį ginklą panaudojo iš žydomasonių iliuminačių sąmokslas, pasiųstas Trumpo. Tas pats Trumpas ten pasiuntė ir Sirijos lėktuvą, kad sukeltų provokaciją. Ir pakišo cheminius ginklus. Taip pat joks lėktuvas ten neskrido, o taip pat ir jokios Tomahawk raketos nepataikė, nes jas numušė priešlėktuvinė gynyba, todėl JAV raketų antpuolis neteisėtas. Taip sako alternatyvieji analitikai. Kiti iš jų pataria dėl viso pikto gerai pagarinti actą, nes jis išsklaidysiąs Trumpo siunčiamus chemtreilus ir apsaugosiąs nuo reptilijanų invazijos į Žemės planetą.

LVŽS savo paskyroje paskelbė, kad galimai prieš jų FB puslapį įvykdė kibernetinę ataką ir dėl to tas puslapis neveikė. Ir dar paskelbė, kad deda visas pastangas, kad veiktų. Aš suprantu, kad jie nesupranta, kaip FB strigimai gali sukelti problemas, ir aš suprantu, kad jie nesupranta, kad iš principo neįmanomas DDoS prieš paskirą LVŽS puslapį. Man tik įdomu, kokias jie ten pastangas dėjo tam, kad pataisytų FB serverius?

Prokuratūra toliau pajudino jau senokai iš libų išėjusio Gintaro Steponavičiaus reikalus – kažkokio jo fondo ryšius su MG Baltic. T.y., iš specialiojo liudininko (visi suprantam, ką išties tai reiškia) padarė jau kaltinamu. Kažkaip tas jau senos istorijos pajudinimas virto tokiu, kad maža nepasirodė – panašu, kad po Eligijaus Masiulio ir Antano Guogos bajerių libams vis dar sunku. Kita vertus, kuo daugiau išmetama, tuo švariau. Kol kas visi rėkia, tai kol kas nesigirdi to, kas buvo – kažkoks Steponavičiaus fondas darė kažkokias pilietiškumo pamokas kažkam, o 10% to pamokų darymo atrodo bus finansavę MG Baltic. Skamba biškį kaip KPŠ.

Klausimas, ką daryti Remigijui Šimašiui su tuo balaganu, kurį gavo, kai sutiko vadovauti partijai? Šiaip tai, pagalvojus, nu bliamba bliamba, kai gauni mėžti kažkieno blėnis, už kurias dėl to ir atsakingu tampi.

Antanas Guoga ta proga pabandė paimti bangą, pasakodamas apie tai, kokie blogi buvo liberalai, kaip jį skriaudė ir koks jisai nelaimingas, doras ir tyras. Skaitydamas, vos ašaros nenubraukiau. Vargšas Antanas Guoga, toks nuskriaustas.

LVŽS, atrodo, jau bus pramušę alkoholio ribojimus: jokių reklamų neliks (jei neskaitysim prekių ženklus). Ir tai geras darbas, nes alkoholio reklamos yra vienas iš svarbių veiksnių kaip tik pradedantiems vartotojams. Kita vertus, alkoholis bus uždraustas jaunesniems, nei 20 metų – o tai reiškia, kad staigiai ims rastis nelegalūs kanalai ir kanalėliai. Turint omeny, kad dabar net ir draudimų iki 18 neįstengia įgyvendinti, o apribojimas yra nutaikytas į didesnį segmentą vartotojų – galim numanyti, kad bus neblogas chaosas. Bet nors ir chaosas, nors ir nelabai sąmoningas, visgi čia judesys gera linkme ir bendrai tai už tai dedu LVŽS visgi pliusą. Su manim nesutinkantiems siūlau pirma pasitikrinti dėl alkoholizmo.

Paaiškėjo, kad į Lenkiją apsipirkinėti važinėjo netgi Saulius Skvernelis. Atrodo, kad kainos netgi ministrams Lietuvoje per didelės? Ir tai – jau šios valdžios ministrams. Labai gera valdžia, gerai dirba. Labai geras ministras pirmininkas, rūpinasi viskuo.

Kita naujiena – Saulius Skvernelis sugalvojo, kad bus mažiau emigracijos, jei išemigravusių neskaitysim išemigravusiais, t.y., skaičiuosim juos kaip vis dar Lietuvos piliečius. Labai įspūdingai emigraciją mažinanti valstietijos idėja. Liuks. Kad dar labiau emigracija sumažėtų, siūlau pilietybę suteikinėti varnoms, įskaitant ir užsienyje gyvenančias. Taip Lietuva piliečių skaičiumi pralenks netgi Kiniją. Būsim didžiausia pasaulio imperija.

141 Seimo nario yra pernelyg daug, nes sunku matyt taip apmokėti kyšius. Išlaidos per didelės gaunasi. Todėl reikia 101, o gal ir dar geriau – 71. O gal paskui ir dar geriau – pvz., 31 Seimo nario. Ir visi uždirbs geriau, ir visokie ten nereikalingi bei trukdantys į Seimą neįlįs. Ponai iš LVŽS, o gal dar geriau – 13 Seimo narių ir viskas? O gal dar geriau – vieno Ramūno Karbauskio pakaks, juk išlaidos sumažės, o jis toks doras ir tyras, tiesa?

Mindaugas Bastys, apie kurį išlindo krūvos visokios medžiagos apie kažkokias sąsajas su Rosatom bei Visagino atominės elektrinės statybų blokavimu, vis dar kažkaip kabinasi už kėdės. Atrodo, kad čia iš serijos „neatsistatydinsiu ir viskas“, po kurio visvien būna pasakoma „taip visiems bus geriau“. O Saulius Skvernelis nemato problemos, kai kažkurie socdemai sako, kad viskas tvarkoje, nes čia viskas tvarkoje. Tiksliau, kaip sakė Skvernelis – „viskas yra tikėjimo klausimas“.

Beje, išlindo dar ir kažkokie gandai, kad Mindaugas Bastys buvęs kažkaip susijęs su kibernetinės saugos vystymu – o jei jau taip, tai dar kartą labas, internetini balsavime!

Gintautas Kėvišas (Nacionalinio operos ir baleto teatro artistas, atsiprašau, direktorius) vis dar neatsistatydina ir viskas. Lenda nauji galai visokie apie dar kažkokius naujus reikalus. Laukiam, kada visgi pasakys „taip visiems bus geriau“.

Kovotojai prieš skiepus, atrodo pasiekė pirmą pergalę: Lietuvoje vėl plinta tymai. Tarp vaikų, kurie neskiepyti.

Lietuvos Futbolo Federacijos vadovas Edvinas Eimontas sakosi, kad „taip visiems bus geriau“, nors net nespėjo pasakyti „neatsistatydinsiu ir viskas“. Kur skandalas?

Ką praleidau?

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

18 thoughts on “Naujienų apžvalga

 1. Eglė

  Kai visos šitos pastarųjų dienų naujienos surašytos vienoje vietoje, paskaičius net karšta pasidarė, oje kaip intensyvu viskas.
  Ačiū, gerb. Rokiški.

  Reply
 2. Vytautas

  Dėl skiepų: bent delfyje yra ir toks sakinys: „Beveik visi susirgę vaikai buvo neskiepyti, nes vadovaujantis Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriumi, pagal amžiaus grupę jiems skiepas nepriklausė.“ Kas keičia informaciją apie kovą su skiepais.

  Reply
  1. Rokiškis Rabinovičius Post author

   Pati esmė ta pati -- nesiskiepykim ir laimėkim prieš masiškai plisti galinčias infekcijas. Nes infekcijos, suprantate, išsigalvojimas. Ir skiepai -- irgi išmislas, kad vargšę liaudį dusint.

   Reply
   1. Domas

    Ai o bet tačiau, iš kur žinote, kad susirgo būtent vaikas? Kad liga „plinta tarp vaikų“? Iš Delfi įdėtos asociatyvios vaiko nuotraukos?

    Reply
   2. Vytautas

    Bet yra skirtumas, kai tu nesiskiepiji, nes skiepas tau nepriklauso ir kai tu sąmoningai atsisakai paskirto skiepo…

    Pirmu atveju dalykas techninis (ar kalendorius blogai sudėliotas, ar tiesiog anksčiau negalima skiepyti ir turi susitaikyti kad dalis susirgs), nu o apie antrą tiesiog draugiškai patylime.

    Reply
  2. mm

   Informacijos esmės nekeičia, nes visokie acto garintojai neskiepyja savo vaikų sulaukę reikalingo vaikų amžiaus. Dėl to tymai pradėjo plisti, užkrėsdami vaikus, kurių dar negalima vakcinuoti. Man būtent tai ir sukelia pyktį, kad kenčia vaikai, kuriuos skiepyti yra tiesiog per anksti.

   Reply
   1. Tad

    Atsisakymą skiepyti vaikus reikėtų traktuoti kaip tyčinį sveikatos trikdymą ir elgtis atitinkamai.

    Taip pat reikėtų traktuoti ir tuos tėvus, kurie vaikams mėsos neduoda. No to amžiaus, kai gali gerti alkoholį, gali tapti ir vegetaru.

    Reply
 3. Tadas

  Viena naujiena neįvardinta -Skvernelį už skverno pagavo Lenkijoj apsipirkinėjant, aka supraskit Lenkijai PVM krovė

  Reply
 4. Artūras

  Ėx Rokiški, Rokiški. Kur gi tu anksčiau buvai? Komio velnio aš kas vakarą tą panoramą žiūriu, jei galiu ramiai paskaityti vat tokią apžvalgą ir sutaupyti laiko. Labai tikiuosi, kad tokia apžvalga bus pastovi. Awesome 😉

  Reply
 5. Saulius

  įdomu dar kaip su piktąja korėja ir JAV laivais pasibaigs, NBC (nežinau kiek jie patiktimi) lyg ir sako, kad gal ir prevencinis smūgis gali būti.

  Reply
  1. Rokiškis Rabinovičius Post author

   Aš abejoju, ar JAV ten taip lengvai imtųsi prevencinio smūgio, nes Seulas visai netoli sienos, o Šiaurės Korėja chemijos turi tiek, kad maža nepasirodytų. Ir pamišimo -- irgi. Ta valstybė yra labai pavojinga skylė.

   Pridėkim dar tai, kad Šiaurės Korėja kariniu atžvilgiu iš esmės yra po žeme (pusę šimtmečio tik tą ir tedaro, kad kasa bunkerius viskam, ką turi), tai juos išdaužyti pakankamai sunku.

   Žodžiu, kol kas tai panašiau į galios demonstravimą, o ne į pasiruošimą realiems veiksmams. Gal paskui pasikeis tai, bus matyti.

   Reply
   1. Gedas

    Gerbiamas, Rokiški,

    O gal galima atskirame įraše pafantazuoti, „JAV vs Šiaurės Korėja Rokiškio versija“. Būt be galo indomu paskaityti.

    Reply
    1. Rokiškis Rabinovičius Post author

     Tai būtų ne tiek mano versija, kiek kitų ekspertų. Esmė ten labai paprasta: JAV be branduolinio smūgio (o ir to reiktų masyvaus) gali Šiaurės Korėjoje ištaškyti labai daug, tačiau ne viską. O Šiaurės Korėja į tai gali atsakyti, paleisdama krūvas chemijos į Pietų Korėją. O tada -- gana ilgas karas su begalėm aukų. Šūdina komuniagų šalis, žodžiu. Pusė šimtmečio investuota vien į karą, tad net nepaisant atsilikimo, visgi nėra sutraiškoma vienu spustelėjimu. Nieko gero.

     Žodžiu, ką gali JAV -- tai pasprogdinti kokį reaktorių ar pan. (Kaip Izraelis kokioje Sirijoje darė), tačiau net ir tai yra nelabai aišku su kokiomis pasekmėmis.

     Reply
 6. Juozas P.

  Šiaurės Korėjos armija- tai apie milijonas karių, tarnyba privaloma -- moterims 3, vyrams 10 metų.

  Šiauriečiai turi 2500 tankų, pagrinde T-55 ir T-62, Pietų Korėja -- 3500.
  Artilerijos 2100 vnt., pietiečiai -- per pus mažiau.
  Lėktuvų 563 prieš 571.
  Šiauriečių raketų skaičius ir charakteristikos nežinomos, bet jie yra paleidę vieną palydovą.

  šie duomenys iš klipo, nežinau ar ČIA priimta įkelti

  Reply
  1. Rokiškis Rabinovičius Post author

   Ir dar jie turi nesuvokiamą kiekį tunelių, požeminių slėptuvių ir taip toliau, kur saugo viską, ką papuola -- pradedant artilerija ir baigiant lėktuvais, Netgi priešlėktuvinė gynyba tuneliuose, netgi radarai. Metodika tokia, kad jei tik kyla neišvengiama apšaudymo grėsmė, viskas slepiasi slepiasi į tunelius, o paskui vėl išlenda iš tų tunelių. O kadangi daugybė tų tunelių statyta dar tais laikais, kai palydovinės žvalgybos nebuvo, o kita dalis -- statyta labai maskuojant, tai net neaišku, kur tie tuneliai su slėptuvėmis. Ir teritorija pas juos yra nelabai praeinama.

   Žodžiu, gana žiaurus reikalas, kai valstybė pusę šimtmečio intensyviai stato komunizmą. Valgyt neturi ko, bet užtat pilna tunelių.

   Reply
 7. laužtapirštis

  Kas ketvirtas ar penktas vyras š. Korėjoje yra netinkamas tarnybai, dėl to, kad dėl šieno dietos paprasčiausiai neišsivysto tiek fiziškai, tiek protiškai. Kretinoki tokie šiek tiek. Nekokybiškas žmogiškas resursas net blokelius su galva laužyt . Šiaip, knygoj skaičiau 🙂

  Reply
  1. Rokiškis Rabinovičius Post author

   Kas ketvirtas ar penktas žmogus ten išvis paauglystės neišgyvena, prisiminus tą jų badmetį. Nors dabar ta situacija jau nėra tokia katastrofiška, kažkiek pasitaisė. Šiaip tiesiog labai blogai gyvena jie.

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *