Kaltas lietus… Nes negi dar ką kaltint?

Anie, sėdintys valdžioje, jau galų gale susiprotėjo, kad reikia skelbti pavojų, kažkokią katastrofą, nes Gedimino kalnas griūna. Ir dabar skelbia, kad visi autoritetingi geologai ir ekspertai vieningai pripažįsta, kad kaltas dėl viso to šlaito slinkimo vanduo. Ne, nesvarbios tos realios Gedimino kalno griuvimo priežastys. Kaltas vanduo.

Aš nesiginčiju, kad kaltas vanduo. Žinote, pavyzdžiui, jei koks nors chuliganas pagaliu primuša žmogų, tai kaltas pagalys. Arba jei kažkas kažkam tortu į veidą teškia, tai kaltas tortas. O jei kalnas slenka, tai kaltas vanduo.

Čia jums detali schema. Tiesiog kad aišku būtų tai, kokiu būdu kaltas vanduo. Jei ant šlaitinio stogo supilsi krūvą smėlio, o paskui palis lietus ir tas smėlis ims byrėti į apačią, tai aišku, kaltas vanduo. Viskas akivaizdu.

Įsivaizduokite, kad stovi namas, o ant namo stovi stogas. Šlaitinis. Lyja lietus, vanduo teka apačion. O jūs supilate smėlio krūvą ant to stogo. Ir paskui lietus palyja ir smėlis slenka stogo nuolydžiais. Tai aišku, kad smėlis nekaltas, kad jis slenka. Ir jūs nekaltas, kad jūs esate durnas kaip čemodanas. Kaltas vanduo.

Todėl reikia skelbti nacionalinio masto katastrofą nacionalinio masto vandens stabdymui. Vandenį stabdyti ir nubausti. Kad jo nebūtų. Nes iš kur ten jis, nebūna Lietuvoje kalnų, kuriais tekėtų vanduo.

Trumpai tariant, kai jums kažkas kabina makaronus, tai aišku, kad kalti makaronai. O jei kalnas griūna, tai aišku, kad kaltas vanduo.

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

15 thoughts on “Kaltas lietus… Nes negi dar ką kaltint?

 1. Paprastas

  Šiaip galima būtų kaip gelbėjimo nuo vandens planą įrengti tokią DIDELĘ palapinę/stogą virš viso kalno. Vieni pliusai:
  1. Vanduo būtų pažabotas.
  2. Galima būtų prašyt EU lėšų ekstremalios situacijos suvaldymui -- statyboms.
  3. Tolesnės bokštų statybos ant Gedimino kalno galėtų vykti dar sparčiau -- joms netrukdytų lietus ar sniegas.

  Galima būtų specialistų iš Ukrainos atsivežti, kurie ant Černobylio AE antrą sarkofagą neseniai baigė sukonstruot…

  Reply
 2. Burgeris

  reik užtrausti kalnus, taip pat uždrausti vandenį, nes maži vaikai su švirkštais bėgioja ir laistosi vandeniu, o tai baigiasi, kad žolę poto rūko ir negerbia pencininkų! #Eureka

  Reply
 3. Naglis Puteikis

  Dabar beveik tas pats daroma ant Ukmergės piliakalnio. Už ES pinigus. Būtinai nuvažiuokite ir pažiūrėkite -- aplink kalną ant metalinių polių daromas milžiniškas neva pėsčiųjų serpantinas, bet jo metalo konstrukcijos tokio mąsyvumo ir dydžio, kad tankai galės užvažiuoti. Kultūros ministerija ir Kultūros paveldo departamentas apsimeta durniais. Kvailiausias paminklosauginis projektas ir durniausias ES pinigų išplovimo būdas, kokį tik teko kada nors matyti. Rekomenduoju aplankyti!

  Reply
 4. Dominykas

  Kiek metu augo medziai, saknys surisa ta smeli ir moli, o lapai pridengia lietu, gamta pati sutvarko, o va zmogelis vargselis uzsimane vaizdelio gero, va bet atsirado bedele , o dabar kvaileliai mokekit pinigelius, kad zmogeliui nenubegtu vaizdelis

  Reply
  1. Rokiškis Rabinovičius Post author

   Nei velnio. Tos žemės ten supiltos per paskutinius keliasdešimt metų. Ir į pabaigą jau visi tie medžiai virto -- nepastebimai judėjo šlaitas su viskuo.

   Nereikia fantazuoti apie tai, kaip medžių ir žolių šaknys nulaikys praktiškai ore kabančius šimtus tonų supiltinės žemės.

   Reply
 5. Kalnietis Dankanas Maklaudas

  Skaiciau Jusu praeita rasta apie tas supiltas zemes. Viskas kaip ir logiskai skamba. Bet tai tada kodel ir kita puse darda zemyn (na arba ruosiasi dardeti)? Turiu omeny kita puse -- nuo triju kryziu kalno. Aciu ir geros dienos

  Reply
 6. Aras

  Tai kada tas žemes supylė? Lietuvos laikais, prie sovietų ar dar anksčiau? Ir kas tai padarė? Ir tas, kas darė ar visą kiekį supylė, ar tik dalį?

  Reply
  1. Rokiškis Rabinovičius Post author

   Grubiai nuo maždaug 1980 pylė. Paskutinis pylimas buvo jau po to, kai paskutinius medžius iškirto ir išrovė jų kelmus. Tada tas šlaitas ir pasidarė toks lygus, lyg nuobliuotas -- žodžiu, toksai, kokių tikrovėje nebūna.

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *