Helovynui – NE

Kaip ir pernai, taip ir šiemet sakau – man ši „šventė“ svetima ir šleikštulį varanti. Dėjau ant prekybininkų, dėjau ant televizininkų ir t.t., kas darosi sau pelnus iš kažkokių svetimybių.

Jei kas norit prisidėti prie manęs – nusikopijuokit sau šitą paveikslėlį 🙂

 

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

44 thoughts on “Helovynui – NE

 1. starlin_elvea

  Turiu pasakyt, Londone daug mažiau helouvyniškų pagarbų nei kad Lietuvoj pastaruoju metu… Vos ne vos šį tą parduotuvėse gali pastebėti. Kalėdos jau pastebimesnės nei kad Helouvynas…

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Pas mus prekybininkai siautėja. Didina pardavimus visais įmanomais būdais. O mes gi vis dar neatsparūs reklamai :-/

   Reply
  2. anaiptol

   tai kad, sakyčiau, kaip tik dvesia jau ta šventė ant Lietuvos. vienas kitas stelažas prekybcentry moliūgams bei kaukėms skirtas ir tiek.

   Reply
   1. dziki_dzik

    There is no such thing in Belarusian pagan tradition either. We have Dzyady -- that’s a light celebration of memory of deceased, that’s it.

    Reply
    1. grusalakas

     Well, i still don’t see why people couldn’t celebrate something they want. Even if it’s not traditional where they live. As long as it’s not against law and other peoples rights.

     Reply
     1. rokiskis Post author

      And what do you celebrate in this case? 🙂 Also, remember that right to choose is not right to push. And right to choose Vėlinės(Dziady) or Helloween is not equal to right to push Helloween. Helloween in this case is simply ideologic invasion which is pushed by merchants. So, I do not see equal rights here.

      Reply
      1. grusalakas

       Um, I dunno what are those people celebrating either 😛 . But if they are having fun -- who am I to interfere with that?
       Theoretically, if Vėlinės would have the same potencial to make business from, merchants wouldn’t need Helloween. Ideologic invasion, non-equal rights? Maybe. Sadly that’s not the only thing that’s wrong in our society, and not the worst one either…

       Reply
     2. dziki_dzik

      As long as you don’t sacrifice black goats :)))
      You can celebrate all you want. I am just saying that I am offended by the imagery of the Halloween and don’t share whatever ideas are in this originally Keltic celebration.

      Reply
    2. gerasirdis

     Tradition-shmadition
     >There is no such thing in Belarusian pagan tradition either.
     Hey, what about a tradition of satanic rituals? Or are these not in Belarusian tradition either?
     And, by the way, how do you make fake blood?

     Reply
      1. gerasirdis

       There is no belarusian tradinions of CBBC or Cartoon Network
       >Homemade Fake Blood
       >1 c. Karo Syrup
       >1 Tbsp Water
       >2 Tbsp Red Food Coloring
       >1 tsp Yellow Food Coloring
       Karo syrup? „Red food coloring“?
       Now now. What kind of TV exactly are your belarusian children watching? Because, you know, if they are watching foreign TV, it is rather understandable, that it peddles foreign traditions.

       Reply
 2. grusalakas

  Ne ką mažiau prekybininkai pelnosi ir iš kitos beprasmiškos tradicijos aka Vėlinių. Gal tik tai mažiau svetimybė ir labiau pripratę esam.
  Kalėdos pas mus irgi jau vaidentis pradeda. jak.

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Kardinaliai mažiau pelnosi iš Vėlinių. Kelios žvakelės po kelis litus -- nesulyginama su Helovyno tūsais.

   Reply
   1. grusalakas

    Gėlės, vainikai (perparduodami keliskart, kaip ir žvakutės 😀 )…
    Taip, visgi gal ir mažiau. :/ Nes Vėlinės iš pagrindų negali būti tokios pelningos, kaip er..Helouvynas.

    Reply
    1. rokiskis Post author

     Žinai, perparduoti sudegusią žvakutę ar suvytusį vainiką (beje, per Vėlines vainiką?) -- man tai panašu truputį į vieną iš naujųjų legendų 🙂 Taip. Pelnas valdo viską, todėl ir Vėlinėss keičiamos į Helovyną.

     Reply
     1. grusalakas

      Nia, nu kas kalba apie jau suvytusius vainikus 🙂 . Prieš kelerius metus, pamenu, spaudoj buvo išplaukęs skandalas, kad nuo kapų tvarkingai nurenkami švieži vainikai ir iš naujo pardavinėjami prie įėjimo į kapines…Recycling, vadinasi…

      Reply
      1. grusalakas

       Tpfu, gal ir ne vainikai, bet kažkas tokio. Kaip žmogus, kuris savo mirusius giminaičius kuo puikiausiai sugeba prisiminti be jokių ritualų/kapų lankymų/gėlių nešiojimų, nelabai galiu privardint, kas ten naudojama ir kas konkrečiai buvo perpardavinėjama būtent tuo atveju.

       Reply
       1. rokiskis Post author

        Jei ir tarsim, kad kaimo chroniukai perpardavinėja iš kapinių pavogtus vainikus, tai visgi netampa prekybos tinklo veikla 🙂

        Reply
        1. grusalakas

         Biški į nukryptemę nuėjom. Čia buvo konkrečiai apie perpardavinėjimą, savaime suprantama, kad prekybcentriai čia ne prie ko. Bet tai irgi prekybininkai, nors ir ne tokiu mastu. Ir visai ne chroniukai, o tvarkingos neprasigėrusios bobutės ir pan. 😛

         Reply
   1. grusalakas

    Na, dabartinės Vėlinių tradicijos yra atėjusios iš krikščionybės, kas visgi nėra „gimtoji“ mūsų krašto religija. Pagoniškos Vėlinės buvo truputuką kitokios.
    Na, „svetimybė“ gal kiek ir per stiprus žodis, bet taip jau gaunas, kai įsiveli į diskusijas darydamas dar kelis darbus vienu metu… :/

    Reply
 3. ashtroka

  Heh, o ką darai, kai prekybininkai ir televizinkai darosi pelną iš tradicinių švenčių, kaip Kalėdos ar Velykos? 🙂 nemanau, kad tai mažesnė blogybė…

  Reply
  1. rokiskis Post author

   O ką daryt, ką daryt. Šiaip ar anaip, tavo minėtu atveju pelnosi tai jie iš esamų švenčių. Nors, reik pasakyti, Popiežius labai tą reiškinį kritikavo.
   O Helovyno atveju -- jie išvis dirbtinai kiša naują šventę, kad pasipelnytų. Tarp kitko, Valentino diena -- dar viena panaši šventė. O po kiek laiko -- dar ir kitų naujų atsiras. Taip ir kemšama mums į smegenis ideologija, kuri reikalinga tik tam, kad išvilioti pinigų.

   Reply
   1. gerasirdis

    „Korupciją sunaikinsime uždraudę pinigus“- kažkoks komentaras
    >Taip ir kemšama mums į smegenis ideologija, kuri
    >reikalinga tik tam, kad išvilioti pinigų.
    Ponas būsite hipis, besipriešinantis kapitalizmui, ir jo tarnui- marketingui?

    Reply
    1. rokiskis Post author

     Re: „Korupciją sunaikinsime uždraudę pinigus“- kažkoks komentaras
     Ponas, aš vienas iš tų, kas augina kapitalizmą. Todėl ir manau, kad smegenų perforavimas -- tai nėra kapitalistinis metodas, o priešingai -- tai yra vienas iš totalitarinių metodų, nesuderinamų su pasirinkimo laisve, kuri būtina realiai laisvai rinkai.

     Reply
     1. gerasirdis

      Smegenų perforavimas? Ei?..
      Įdomu, jūs už kapitalizmą, bet prieš reklamą, ar galbūt kažkas jus grąsindamas kalėjimu verčia pirkti moliūgus bei plasmasinius 3cm ilgio dantis?
      Aš, jei ką, irgi nesu „už“ helovyną, bet jei jau mes naudojamės globalios rinkos privalumais, nereikėtų stebėtis, kad pas mus ateina ir globali rinkodara.
      Sakyč, gal reiktų globalizuoti pasauliui lietuviškas šventes…

      Reply
      1. rokiskis Post author

       Re: Smegenų perforavimas? Ei?..
       Ne, aš ne prieš reklamą 🙂 Reklama yra būtina, kaip vartotojo informavimo, prekės identifikavimo ir t.t. priemonė. Bet tai neturėtų išvirsti į visokias ideologijas, kaip kad atsitinka dabar.
       O dėl globalizacijos ir to, kad tai tampa problema -- tikrai taip. Ir net nežinau, kaip to galima būtų išvengti. Helovynas -- išties simptomatiškas.
       Vėlgi, dėl lietuvių švenčių globalizavimo -- labai gera idėja būtų 🙂 Manau, kad daugelis prekybininkų paremtų 🙂

       Reply
       1. gerasirdis

        Hm.
        Helovyno „ideologija“? Ar tik labai sumani reklaminė kampanija?
        >Vėlgi, dėl lietuvių švenčių globalizavimo -- labai gera
        >idėja būtų 🙂 Manau, kad daugelis prekybininkų paremtų 🙂
        Bet ar turime ką nors tinkamo eksportui?

        Reply
        1. rokiskis Post author

         Re: Hm.
         Reiktų gerai paieškoti. Ir paskui -- pirmiausiai gerai išfinansuoti, kad tai taptų visiškas topas Lietuvoje. Gal būt, tiktų Morės deginimai visokie. Gal -- dar kažkas.

         Reply
          1. rokiskis Post author

           Re: Taigi
           Taip, bet skirtingai nuo Užgavėnių, visiškai iškrentantis iš kultūrinio konteksto.

  1. sig_tyr

   taigi keltiškojo Samaino šventė tas helouvyns. Moliūgai yr jėga -- man tai patinka. Bet dirbtina masinė psichozė tai nepatinka.

   Reply
 4. ekzon

  Kam iš šventės daryti problemą? Tegu žmonės džiaugiasi! O kas leidžia daryti iš savęs pelną prekybininkams -- pats kalts, ir vis vien iš jo pelną darys, šventė ar ne.

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Daugelis nematė jokios problemos, kad per prievartą brukamos Spalio šventės, kas nenorėjo, tas nešventė 🙂

   Reply
   1. pamisele

    Nu gerai, prisipažįstu, man patinka helovynas, dar iš tų laikų, kai žiūrėdavau Burtono filmus. O dėl komercijos… tarkim, aš parduotuvėse nepirkau helovyno atributų -- daug įdomiau pačiai skaptuoti moliūgus, iš kartono karpyti šikšnosparnius ir pasidaryti kokį kostiumą.

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *