Aš nenoriu skaityti naujienų

Ne, žiniasklaida dar nemirė. Ir visai ne apie tai, kad tradicinė žiniasklaida užleis vietą blogams. O tiesiog šiaip apie žanrą ir jo išsigimimą. Užkalnis kartą kažkuriame savo komentare juokėsi iš LJ ir mokytojo Aurelijaus – šį mat daugelis tiesiog garbina. O aš kažkaip pamasčiau ir visai nenoriu juoktis. Gal todėl, kad man, pažiūrėjus TV, ne juoktis norisi, o vemt. Pykina ir nuo daugumos radijo stočių. Gal todėl aš klausausi tiktai Lietuvos Radijo. Šis – savo informatyvumu tiesiog unikalus, fenomenalus ir nuostabus – be konkurencijos. Nesuprantu, per kokius stebuklus jis išliko.

Aš išties labai gerbiu žurnalistus, kurie sugeba į skaitytoją žvelgti, kaip į tikrus, mastančius žmones. Dėl to  ,  ,   – man kaip koks stebuklas. Aš galiu įvardinti, kodėl   yra dievinamas – tai redaktorius, kuris tiki, kad rimti, protingi straipsniai – irgi gali rasti skaitytoją. Jis tiki, kad nebūtina šerti skaitytojus mėšlu, o galima dalintis su jais tuo, kas pačiam įdomu. Jis unikalus, jis pats atrodo, lyg stebuklas. Todėl jis ir dievinamas. Aš labai gerbiu Artūrą Račą, kurio blogo neskaitau, nors porą kartų ir bandžiau suprasti, ką ten randa kiti. Gerbiu todėl, kad jis bando kovoti už normalesnę žiniasklaidą darbais. Bando – o tai jau labai daug. Ir žinoma, gerbiu Andrių Užkalnį, kuris tyčiojasi iš visos makalynės, apie kurią rašau šiame savo moralinės trydos protrūkyje.

Gal kažkam pasirodys keista, bet aš gerbiu Lietuvos Rytą – tai vienintelis Lietuvos internetinis portalas, kuriame daugmaž išlaikomas žanras – originalūs tekstai, įdomios temos, naujienos – bent jau perfiltruojamos, paanalizuojamos, papildomos. Tačiau savo tendencingumu ir iškreiptumu – Lietrytis yra neabejotinas lyderis Lietuvoje, todėl jo nei neskaitau. Kai jį palyginu su Delfi, kuris išties sukėlė internetinės žiniasklaidos perversmą Lietuvoje, pastarasis atrodo gailiai: kopypeistai iš BNS, papildyti keliomis entelektualinių veikėjų paklodėmis, kurias paskaičius, apima depresija. Todėl neskaitau ir Delfi. Alfa ganėtinai panašiai, nors ir bando būti geresniais. Todėl ir jų neskaitau. Zebra – kažkokie mėgėjai, todėl žinoma, kad jų neskaitau. 15min – vis lenda moksleiviško lygio geltonavimai, nors ir bandant išlaikyti tabloidinį formatą. Tad ir jų neskaitau. Balsas – gal ir galėtų išlįst į viršų, bet keisti turinio kratiniai, kur šalia politinių straipsnių atsiranda kažkokios olialia pyzdutės, o visą portalą puošia porno reklamos – tiesiog žudo. Todėl neskaitau ir Balso. Verslo Žinios gal ir būtų tas portalas, kurį pavadinčiau geriausiu, jei ne jų kvankštelėjimai su turinio slapstymais, praeito tūkstantmečio dezainu ir registracijomis. Todėl jau seniai neskaitau ir šių. LRT portaliukas (valstybinė kontora) – turiniu visai neblogas. Naujienos operatyvios, tačiau pateikimas – na taip, valstybinis. Praeitame tūkstantmetyje jie būtų atrodę visai moderniai, dabar gi – nesuprasi, ką jie ten daro… Todėl irgi neskaitau. Ką internete veikia Respublika – nežinau. Toks vaizdas, kad jie iki šiol nesupranta, kas tie internetai. Todėl ir neskaitau. Gal tik Diena tarp visų išvardintų portalų atrodo kiek perspektyviau – turinio kokybe bando konkuruot su Lietryčiu, kartu nenušokdami į politinių tendencijų duobę. Bet ir jų neskaitau. Ar praleidau kažką?

Šiaip jau ankstesnės pastraipos galėjote ir neskaityti, ten jokia ne analizė, o tik bandymas apibūdinti kiekvieną portalą vienu sakiniu. Internete situacija išties yra puiki – konkurencija didžiulė, skaitytojas visad gali pasirinkti. O tai, kad visur prišikta straipsnius uždengiančių reklamų, kurios dar ir automatiškai ima groti, kalbėti ir dainuoti, taip priversdamos tiesiog uždaryti portalą ir ten daugiau negrįžti – smulkmenos. Tikri žiaurumai prasideda, kai pabandai pažiūrėti TV. Pasirodo, anokia "Kakadu" – tai viena iš rimčiausių tiriamosios žurnalistikos laidų. Kitos tiriamosios laidos šūdus ant žiūrovų irgi pila cisternomis, tačiau, skirtingai nuo "Kakadu", dar ir vaizduoja solidžias. Seimo darbas pagal TV – tai tik dar vienas realybės šou, kur seimūnų veiklą reikia pateikti tokiame pat formate, kaip seriale "Lai kraujas liejasi laisvai". Nes kitaip, matyt, neįdomu bus. Kas gi gaunasi? TV elementariai atmeta naujienas, kurios aktualios visuomenei, tuo tarpu generuodamos naujienas pačios. Pvz., net jei koks nors seimūnas prisidirbo, informacijos pagrindą sudarys ne info ne apie seimūną, o pačios TV sugeneruoti sąmokslai, kur tas seimūnas bus įkištas lyg tarp kitko. Į savo auditoriją šie "žurnalistai" žvelgia tiesiog, kaip į debilų tuntą, kuriuos tiesiog reikia maitinti šūdais. Šūdais, šūdais, šūdais – kuo daugiau, tuo geriau.

Atrodo, per paskutinius kelioliką metų žiniasklaida praėjo gan įdomų kelią. Ypač ryškiai tai matosi TV. Gal būt tai susiję su tuo, kad dėl interneto pasikeitė TV auditorija – neliko intelektualesnės publikos dalies, kuri dabar tiesiog naudojasi internetu? O gal priežastys kitos? Nežinau. Mane vemt verčia TV naujienos. Išties vemt verčia ir laikraščiai, ir net internetiniai naujienų portalai. Gal dėl to aš taip ir žaviuosi tais paskutiniais rimtosios žurnalistikos atstovais. Tais, kurie dar žiūri į savo skaitytoją, kaip į žmogų.

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

27 thoughts on “Aš nenoriu skaityti naujienų

 1. Anonymous

  O kokia nuomonė apie Bernardinai.lt (atmetus visus religinius intarpus)? Man imponuoja faktas, kad jie publikuoja tik normalias naujienas ir kartais įdomesnių autorinių tekstų.

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Oj, o anuos ir užmiršau 🙂 Štai taip geriausi dalykai ir prasprūsta. Išties jie yra gal ir geriausi, nors jų sprendimas neleisti komentuoti neregistruotiems -- grynai pakazūchinis, o gal netgi nemokšiškas. Kita vertus, atmetus tą dalį religinių, jie išties labai geri -- ir su pozicija, ir su įžvalgomis.
   Dabar pagalvojau, kad gal visgi yra dar ką skaityt 🙂

   Reply
 2. kreivarankis

  Man anksčiau atrodė gana keistas Valinsko užsidegimas išmesti žurnaliūgas iš Seimo tualetų, rūkyklų ir bufeto… Apskritai keista kaip žmogus, puikiai suprantantis 4-osios valdžios jėgą, šitaip drįso neapdairiai prieš juos šakotis. Na už tai, manau, atsiėmė su kaupu. O visgi, po to vis ėmiau atkreipinėti dėmesį į tokią tendenciją -- pvz. vienas žurnalistas LR rašė apie „valdžiažmogių“ furšetą ir minėjo, kad jame Valinskas „visiems šypsojos ir buvo šilkinis“. Teksto pradžioje paaiškindamas kodėl jisai apskritai rašo apie furšetą. Jis teigė tai esant svarbu nes įstatymai ne tik Seimo posėdžių salėje priiminėjami, kad svarbus ir neoficialių pokalbių kontekstas. Tada man kažkaip nušvito -- pala, pala! Taigi iš tiesų (pamirškim tą „ne tik“) istatymai priiminėjami Seimo posėdžių salėje! Ten dar vyksta debatai ir balsavimas. O kada tai aprašoma? Ar pateikiamos nuorodos į tų įstatymų projektus, jų aiškinamuosius raštus ir tt.? Tiesiog kai paskaitai mūsų spaudą, tai pasamoningai ir sukuriamas įspūdis, kad visi sprendimai ne tik padaromi, bet ir turi būti padaromi rūkyklose, bufete ar tualete, nes pačioje Seimo salėje žurnalistams labai nuobodu. Bent jau toks įspūdis daugelį tekstų paskaičius susidaro.

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Jo, aš irgi suprantu Valniską. Kita vertus, Valinskas, nors ir pykdamas iš daromų šou, pats darė šou iš Seimo. Toks vaizdas, kad jiems kažkaip neišeina kitaip.

   Reply
 3. Anonymous

  wr
  > kur seimūnų veiklą reikia pateikti tokiame pat formate, kaip …
  Mane nupurtė kai važiuodamas iš darbo apie 17:30 per M-1 išgirdau tai, ką pavadinau „Čiūž valandėle“ -- kažkokia bobelka saldžiu balseliu pristato kelis svarbiausius dienos įvykius, pagardindama yvų lygio samprotavimais. Tiesiog unikalu ir nepakartojama. Tačiau nereta naujienų laida taip pat pasižymi palyginamais pagražinimais.
  Po to per berods radiocentrą išgirdau kažkokią „čypalyną“ …
  Galėtų jie visi įsteigti naujienų agentūrą po trademarku „Čiūž“. Labiau tinkamo žodžio tam reiškiniui apibūdinti neradau.

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Re: wr
   Mane panašiai nupurtė, kai pamačiau kažkokią LNK ar tai TV3 laidą apie politiką.
   Pats paskutinius porą metų pastebiu, kad bene idealus variantas -- tai tiesiog laikyt įjungtą Lietuvos Radiją, kur daugmaž padoriai atrenka, plius per FB/LJ ir pan. kanalus skaityti tai, ką jau rekomenduoja ar perpasakoja be briedo kiti -- iš esmės, nufiltruotą ir atrinktą turinį. Tada daugmaž pakenčiamai gaunasi. Aišku, čia galiu džiaugtis, kad mano aplinka -- išimtinai įdomūs žmonės, tad šitas žmogiškas filtras veikia labai neblogai. Kaip kiti išgyvena -- nežinau.

   Reply
 4. Anonymous

  skirtum
  Televizorius man yra švietimo ir laisvalaikio įranga. Jokių žinių jau seniai iš jo nebesitikiu. Žiūriu visokius Discoverius NatGeo ir panašius kanalus, per kuriuos žiūrau kaip kas padaryta arba kaip dar spardosi naftos magnatai darydami įtakas šiems kanalams. Žiūriu Mezzo -- labai gerai nuteikia savaitgaliais, kai su vaiku reikia būt, o lauke per karšta…
  O beje, kokia pačio nuomonė apie LTV panoramą ir ten porą publicistinių laidų, kaip „teisė žinoti“ ar pan., kur mano nuomone lyg ir bandoma daryti kažką įdomesnio. Ai tiesa dar LTV2 dokumentika… nors ten irgi nežinios 😉
  Dėl priežasčių. Vėl galime imtis savo mėgstamiausio žodžio „sistema“. BLOGA SISTEMA!!!! 🙂 Gal… t.y. komercinės televizijos šoka pagal suinteresuotos grupės (reklamos davėjų) dūdą. O kaip užsienyje daro komercinės televizijos? Ar ir ten šūdą kiša? O gal ten tradicijos yra stipresnės už komercinius interesus?

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Re: skirtum
   Iki LTV lygio visokiems LNK, BTV, TV3 ir pan. -- kak rakom do Magadana. Nenoriu net lyginti. Ir, beje, manyčiau, kad tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios komercinės TV tiesiog siunta, kad LTV yra.
   O dėl sistemos -- nežinau. Čia keistesnis atvejis, o be to, nežinau jų virtuvės mechanizmų tiek, kad galėčiau vertinti. Kita vertus, kad suinteresuotos grupės yra -- manyčiau, akivaizdu.
   O kaip užsienyje daro -- visaip daro. CNN irgi komercinė. Bet apsieina be šou.

   Reply
 5. Anonymous

  Puiki LT media apžvalga. Dešimt balų. O dėl Bernardinų, tai jie šaunuoliai -- šauniai selectina info ir neperkrauna kiekiu savo skaitytojų. Keep working …

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Nemanau, kad puiki apžvalga. Netgi apžvalga to nelabai pavadinčiau. Šiaip išsiliejau. Nes užveikė. Ir kartu tiesiog pagalvojau apie tai, kodėl aš vertinu kai kuriuos žmones ir tai, ką jie daro.

   Reply
 6. linuxr

  To neskaitau, ano neskaitau, trečio neskaitau -- tai tolygu pareiškimui, išrėžtam su pasididžiavimu: „Neskaitau knygų“. Va čia ir išlenda priežastis, dėl kurios kyla noras kitokios nuomonės pareiškėjus apšaukt triedaliais ir pan. Suprantu, kad Rokiškio miesto pseudonimo pasirinkimas buvo inspiruotas pasąmoningų kirbesių apie psichiatrijos ligoninę, bet ar nevertėjo iš karto pradėt taip ir pasirašinėt -- durnius.
  Kitą kartą debilindamas kitus, pasikrapštykite savo momenį.

  Reply
   1. Anonymous

    skirtum
    Rokiški, o ar bandei kokių nors kitokių pasiuntimo būdų be nachui? Man regis tas žmogus nuoširdus. Tik labai įsižeidė dėl nachui tai dabar labai priešiškai nusiteikęs ir spėju, jam atrodo, jog tau bus labai liūdna, jei tave įžeis. Tai, matyt, pasireiškia marginalumas. Tiesa? ;)))
    O gal vietoje siuntimo po velnių pabūti misionieriškai geru ir pasiūlyti Dievo žodį?

    Reply
    1. rokiskis Post author

     Re: skirtum
     Gerai, gal kada pabandysiu kam nors kokią nors citatą iš Evangelijos duoti panašiu atveju. Tai labai nebloga mintis. Netgi labai gera.
     O šiap, išties, geras pastebėjimas apie marginalumą. Ne visiems dašyla, kad čia absoliučiai nelygi kova: aš tokias jautrias išpuoselėtas dūšeles įžeist galiu labai lengvai, o vat jiems mane įžeisti -- neįmanoma. Tad išties, ribų ir užribių klausimas čia viską ir apibrėžia.
     Kita vertus, pastebėkim, kad tai visiškai nesusijusi tema. Tad nesigilinkim.

     Reply
    2. linuxr

     Re: skirtum
     Ačiū už supratingumą. Tamstai teisingai regis.
     O Dievo žodis, teneįsižeidžia tikintieji, man lygiavertis tam pačiam Ričkos išsireiškimui.

     Reply
  1. Anonymous

   Ir Beresnevicius, ir Erlickas gulejo psichiatrineje, tai niekam nepaslaptis. Ir sitie „durniai“ tai sviesuliai, kuriais tiki visa Lietuva. Taip kad puikiai save parodete, Linuksistai, kaip sprendziate apie zmones. Dabar galit didziuotis savimi, koks jus protingas.

   Reply
   1. linuxr

    Žinoma, psichikos ligonis nebūtinai kvailas. Tarp šizofrenikų yra žmonių, kurių IQ itin aukštas. Bet jų mažytė mažuma.

    Reply
 7. Anonymous

  klausimai RABINOVICIUI
  kodel slepi savo praeiti?
  kodel slepi kaip savo idarbinimo firma vezei prostitutes i lenkija 1996?
  kodel slepi teisma uz isprievartavima bet kaltinimus atsieme kai sumokejai pinigus? kodel slepi minsko kgb mokykla?
  kodel slepi sava pavarde?
  kodel vaizduoji nepriklausoma kai uz taves stovi paleckio frontas?
  atsakik i klausimus skudure

  Reply
 8. Anonymous

  Pasisakysiu ir aš, kaip Rokiškio aptariamasis. Esu labai už gerą rašymą, ir pvz Verslo Klasėje man yra labai daug gero rašymo, protingų žmonių ir protingiems žmonėms. Nepriimtinas man ne turinys, bet forma: visas tas Platono mokyklos žaidimas, mįslėmis kalbantis išminčius ir liežuvius LJ iškišę linkčiojantys ir garbinantys mokiniai, gaudantys prasmę, kaip varguolių minia gaudanti monarcho mėtomas saldaines. Išminčius markstosi pro ūsą ir išminties perlus laido, maždaug „kai žuvys plaukia į tinklą, jos galvoja, kad tinklas jas kviečia“ ir panašias erlickavotas sentencijas. Mokiniai alpsta: jiems buvo pakalbėta. Kad tai patiktų, reikia įgimtos meilės kolektyvizmui, arba bent jau kad nebūtų atmetimo reakcijos.
  O Rokiškis yra, beje, garbus individualistas, kuris sugeba ir pro minią skintis, jos nepaliestas. Tai ir žavi.

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Gerbiamas Užkalni, nu ir ką jumei pasakyt? Nu gi pykstatės jūs kažkaip su Mokytoju, nors tu ką, o taigi forma yra nulis, turinys yra viskas, o dar kaip galim pasakyt, vanduo iš b formos indo numalšins troškulį ne prasčiau už vandenį iš p formos indo. Dargi galim ir taip tarti, kad giliamintiškai filosofiški praregėjimai -- tai irgi trolinimo būdas, disonansą keliantis ganėtinai įspūdingai.
   Čia man kažkuo nerišliai primena, kaip aš su vienu kitu žmogum apsipykau LJ -- ir anas vienas protingiausių per visus lietuviškus internetus, ir aš gal galėčiau ramesnis būt, ale kai susipykom, taip ir gavosi, kad tas nesąmonių man prikliedėjo, o aš naxui pasiunčiau grubiausia forma. Tai dabar jau porą metų pykstamės ir abu nenusileidžiam iš užsispyrimo -- jaučiu taip ir nenusileisim abu niekad, tai ir gaunasi, kad pyktis išties lyg ir nėra dėl ko, o vat principai neleidžia taikytis ir nusileist. Taip ir būna.

   Reply
 9. Anonymous

  jonelis
  Matau, kad autorius labai vaidina protingą, bet pačioj pabaigoj pristigo argumentų ir išsidavė/ Cituoju: „Gal tik Diena tarp visų išvardintų portalų atrodo kiek perspektyviau (…) Bet ir jų neskaitau“ -- tai kodėl autorius neskaito DIena.lt?
  maždaug, nors viskas gerai, kad aš toks kietas, kad galiu ir be priežasties neskaityt.

  Reply
 10. Pingback: Vėl apie blogosferą ir žiniasklaidą « Rokiškis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *