Dalia Grybauskaitė sukioja politinį vairą

Šiandien Irena Degutienė apie užsienio politiką padarė visiškai priešingų pareiškimų, nei tie, kuriuos mėgsta Dalia Grybauskaitė. Real-politik ir pragmatizmas neturi lemti visko, tokiai politikai reikia priešintis ir remtis vertybėmis. Po to, kai Dalia Grybauskaitė atstatydino Ušacką, kuriam laikui pasirodė, kad pokrypis akivaizdus, tačiau Degutienės užuomina labai rimta. Ypač tame Rusijos trysčiojimų apie neegzistavusią Lietuvą ir todėl negaliojančius tarptautinius susitarimus kontekste.

O ką gi Dalia Grybauskaitė? O jinai apie užsienio politiką aptilo. Po tų pačių trystelėjimų į veidą iš Rusijos pusės. Tiesą sakant, vargu, ar atsirastų nors vienas diplomatas, kuris šioje situacijoje rastų aiškią išeitį – taip ar anaip, Rusijos atstovų pareiškimai – tai tikras vambzdec. Ir dabar turim ką turim – užsienio politikoj, kurios vadeles ryžtyngai į rankas griebė Grybauskaitė, jau matom skilimo požymius – Seimas sau, o Grybauskaitė sau.

O ką Dalia Grybauskaitė daro vidaus politikoje? Siūlo inicijuoti bausmių sugriežtinimą už pedofiliją. Po to, kai nepaisant Seimo išvadų, jos buvo palaimintas Algimantas Valantinas – mat prokuratūroje viskas gerai. Po palaiminimo visi sužinojo, kad Andriui Ūsui skiriami kaltinimai, dėl kurių jis gali išsisukti paprasta bauda, o pats Valantinas į žurnalistų klausimą kodėl vietoj straipsnio apie prievartavimą taikomas straipsnis dėl tvirkinimo pareiškia "O koks jums skirtumas?". Gal būt prezidentė nesuvokia, ką apie šitai galvoja didžiulė dalis visuomenės?

Bet palaukit, dar vienas smagus faktas – pasirodo, Solveiga Cirtautienė, prezidentės patarėja teisės klausimais, pasiuntė Teisėjų Tarybai Andr