Trečią kartą labas, PoPo!

Wordpress yra gerai, tai kaip kokia Škoda 🙂

Atrodo, jau apsipratau truputį su šia nauja platforma. Gal padėjo tai, kad ir šiaip paskutinius metus teko paknaisioti WordPress, o gal tai, kad ir savo blogą turiu alternatyvinį kažkur… Taip ar anaip, viskas buvo kardinaliai paprasčiau, nei galvojau. Naujasis blogas vos kelios dienos, kaip dirba, o jau pora šimtų žmonių per dieną skaito. Gal tai ir mažiau, nei LJ (ten vien pirmame puslapyje per dieną būdavo pora šimtų unikalių, bet tik tą ir galėjau matyt), kita vertus, rašau tai ne dėl kiekybės, tad esminiai žmonės, manau, paskaitys ir čia.

Pirmas, per kelias dienas įsisavintas pojūtis, kurį LJ jau buvau spėjęs užmiršti – tai tasai „the Internet is really worldwide“. Staiga pamačiau kažkokius pingbakus iš kitų blogų į save – LJ to nebūdavo. Dabar žinau, kad mane skaito pvz., Komjaunimas.lt, nes jie savo apžvalgoje paminėjo vieną mano straipsnį ir šiame automatiškai atsirado komentaras. Čia jau kai sakant, WordPress navarotai. Lygiai tas pats gavosi ir man – staiga pamačiau, kad ateina iš Račo blogo kažkas – pasižiūriu, ogi ten mano blogo pingas paliktas: paredagavau kažkokį straipsnį ir užsipingino. Žodžiu, vietoj LJ-sferos dabar pilnavertė blogosfera, jau matau, kad prasideda platesnis bendravimas, nei būdavo tokiame uždarame LJ, kuris lyg sienom nuo pasaulio apsitvėręs.

Beje, čia yra ir kažkoks neaiškus helpdeskas – PoPo pagalbos tarnyba, turi savo blogą, ten pat galima ir paklausti ar paprašyt ko nors – pvz., jei pritrūko plugino, tai padaro. Kaip ir neblogai gaunasi, ypač jei imi lyginti su kitais, kur pagalbos – jokių pėdsakų. Su įrašų migracija iš LiveJournal problemų nekilo – per kelis parefrešinimus susiimportavo ir įrašai, ir komentarai, bugelis tik vienas – LJ tegai, savaime aišku, WP neveikia, atitinkamai, linkai į LJ friendus straipsniuose laukia taisymo. Kita vertus, transliacija į LJ pasirodė besanti išvis minutės darbas – tiesiog elementari. Sunkumai kilo visai kitur, visai kitokie ir, žinoma, durni.

Visų pirma, galų gale supratau, kad mano blogas yra didelis. Pačia bukiausia – kiekybine prasme. Daug straipsnių, daug komentarų. Straipsniai dideli, komentarai neretai irgi dideli. Ir visų per daug, kad susitvarkyčiau per vakarą: straipsnių – virš pusės tūkstančio, komentarų – virš 12 tūkstančių. O čia yra ir visokie ten tegai, ir, ko nebuvo LJ – kategorijos. Apie 2 šimtines straipsnių jau sukategorizavau, bet dar apie 300 liko. Aišku, to daryti nebūtina, galima kaip ir LJ gyvent, bet galimybės visgi yra pagerintos, norisi turėt.

Vėlgi su kiekiais išlindo kita problema – filmukai. Taip taip, suprantu, kad saugumo sumetimais tokie tegai, kaip object ar embed neturi teisės egzistuoti atvirose sistemose. Išties filmukus čia dėti kardinaliai paprasčiau, nei LJ – tereikia nuorodą įmesti, o straipsnyje ji savaime virsta video kontentu. Bet tai praknaisioti per belenkiek savo muzikinių postų ir sukaitalioti teks rankomis. O tai kažkiek užtruks. Kita vertus, ir taip ruošiausi kažką panašaus padaryti, nes analodibiliniai kopyraitų saugotojai labai nemažą dalį tų mano muzikinių postų jau sugadino, Youtube kišdami tą savo suknistą „this video is not available in your country“.

Kita bėda – užsižaidimai su išvaizdomis. Pradžioj buvau pasirinkęs kažkokią labai jau gražią temą, dailinau, dailinau, kažkokius ten pluginus dėjau, o paskui supratau, kad nors labai gražu, bet nepatogu skaityti ir tekstus, ir komentarus – raidelės per didelės, į ekraną mažai telpa. Ypač nepatogu taip skaityti komentarus, kai šių straipsnyje yra virš šimto. Pabandžiau dar kelias temas, vienas gražesnes, kitas patogesnes, visokias. Apsistojau prie kažkokios labai jau asketiškos – pofig ta išvaizda, bile patogu būtų, o jei patogu – tai ir gražu. Nors suprantu, kad kai ką tas kedofiliškai fioletavas mygtukas viršuje, šalia paieškos – moraliai pritvotų 🙂 Gal paskui dar kokią nors susirasiu dar tinkamesnę temą, tagi, išvaizda blogo dar gali keistis ne kartą – jei ką, nenustebkit.

Galų gale, dar iki šiol nelabai suprastas vietinis PoPo.lt socialinis tinklas – ten kažkoks daiktas, primenantis LJ ir Facebook hibridą. Grubiai tariant, matai pas save visokius komentarus, blogų postus, kažką ten friendint gali, kažkokios grupės yra, kažką ten dar daryt galima, bet kol kas, tiesą sakant, net nesigilinau, nežinau, kaip tuo naudotis, kol kas nekišu nosies net, nors ir mačiau ten siautėjantį Užkalnį. Tarp kitko, blogų čia galima turėt keletą, tai dabar galvoju, gal dar kokį susikurt reikia 🙂

Žodžiu, labai viskas nauja ir įdomu. O šiaip tai gan žiaurus reikalas, užsižaidinėjimų ir navarotų krūvos. Jau imu sau užduoti klausimą, kaip aš išvis galėjau tame LJ būt – ten gi elementariai nieko negali padaryti, tik rašyti, komentuoti ir viskas – kai kurių kitų eljošnikų žurnalų išvaizdos iki šiol taip ir nesu matęs, viskas būdavo tik per tą seniai įkyrėjusį LJ žydrą interfeisą. Bet gal tai irgi turi savų privalumų? 🙂

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

13 thoughts on “Trečią kartą labas, PoPo!

 1. Mantas

  <<>>
  Kurie čia tie kiti? Neskaitant blogas.lt, kurie mėgsta palikinėt savo projektus likimo valiai.

  O tema man šita irgi patinka, artimiausiu metu planuoju savąją keist, tai šita tarp kandidačių

  Reply
  1. Mantas

   Kas čia per nesąmonė, nukando mano pacitavimą pradžioj 🙂
   „Kaip ir neblogai gaunasi, ypač jei imi lyginti su kitais, kur pagalbos – jokių pėdsakų“

   Reply
  2. rokiskis Post author

   Tai ir tas pats WordPress.com , ir LiveJournal.com palaikymu neblizga, net minimaliu -- aišku, galima suprasti, minios jūzerių, tai nusispjaut jiems į tai. Čia manau gal irgi pasidarys prastesnis palaikymas, kai kažkiek įsisuks, kita vertus, kad padaro papildomų navarotų, kai paprašai kažko -- tai gerai 🙂

   O kodėl nukando komentaro pradžią -- nežinau, man paprastai taip būna, kai greitai rašydamas, netyčia kažką paselektinu ir nutrinu, klavišų kombinacija kokia nors susispaudo netyčia.

   Reply
   1. Mantas

    Na, ten jau didelės užsienio fermos, aišku, kad neturi galimybių kiekvienam padėt. Lietuviškos fermelės palyginus mažos, tai ir padėt nariams dar turi pajėgumų.

    Nukando tikriausiai sumaišęs su kokiu nors HTML tag’u, maža bėda.

    Reply
  3. rokiskis Post author

   Šiaip išties norėčiau temos per visą ekraną ir su pora stulpelių dešinėj, bet kiek panašių pažiūrėjau, anos dar prasčiau talpina viską dažniausiai. Vietinis supportas kažką rašė, kad jei susirasi kokią tinkamesnę, tai suinstaliuos, tik aišku nervuot vis naujų prašant, tai nesinori, pradžioj taip reik atrast, kad nei abejonių nekiltų 🙂

   Reply
 2. skirtumas

  Juo aš irgi čia blaškiausi kurią tai dieną temų ieškodamas. Bet kažkaip nepagavau, kuri iš tų temų palaiko paveiksliukus, katruos galėtum aplaudinti, nes kai jau išgyrė mano akeles gražiąsias, tai galvojau jas palikti… Bet paskui radau labai fainą temukę, tokią švarią… tai ją ir pasilieku…

  Reply
  1. rokiskis Post author

   Taigi visos temos vienaip ar kitaip palaiko man rodos, nors gal bendrai ir ne… Nežinau. Negalvojau apie paveiksliukus tiesą sakant. Nors bendrai jo, neišsyk pagavau, ką turi omeny. Ten išties buvo žostkai, nerealiai žostkai. Nepakartojamas variantas 😀

   Reply
  1. rokiskis Post author

   Hahahaha, gerbiamasai, o Tamsta man to nesakėte niekaip apie baisumus ir kreivumus, pakolei buvau tame LJ 😀

   Reply
    1. rokiskis Post author

     Nu jau matomai 😀 Čia reiktų matyt ir kitiems iš LJ susimąstyt apie tai, kad kiti juos laiko neaišku, kuo 😀

     Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *