Master – užmiršti Death metal pradininkai

Taip, pradininkų pas šį stilių buvo daug, bet Master – vieni iš pirmųjų. Grupė susikūrė dar 1983, kai netgi thrash metal tiktai formavosi. Ir, kaip bebūtų keista, apie 1991 nuo death metal pasuko link įprastesnio thrash, prarasdama savo veidą. Tai labai keista. Dabar grupė – lyg ir gyva, tačiau visai užmiršta, beveik niekam nežinoma. Nors būtent jie sukūrė gabalą, kurį galėčiau pavadinti pačia didžiausia brutalumo, agresyvumo ir greičio kombinacija iš visų thrash/death gabalų, kokius tik esu kada nors girdėjęs (į panašų stilių šiais laikais bando taikyti superagresyvi brazilų Attomica, neretai įvardinama, kaip viena iš greičiausių ir agresyviausių death metal grupių, kokios tik kada nors egzistavo). Štai tas metalo kūrinėlis, žemiau, pavadintas „What Kind of God“:

Eilinį kartą atsiprašau už prastą garsą – jau ką padarysi, geriausia, ką radau. Tas gabalas man turi istoriją, simboliškai atspindinčią ir pačios grupės istoriją, tad abi šias istorijas trumpai ir nupasakosiu.

Gavau tą gabalą įrašytą kasetėje dar kokiais 1993 ar 1994 metais, kaip užpildą tuščiai vietai po Iron Maiden. Kaip vadinasi jį sugrojusi grupė – taip ir nesugebėjau išsiaiškinti – to nežinojo nei įrašinėjęs žmogus, kuris irgi jį gavo neaišku, pro kur ir iš kur. Kiek supratau – irgi panašiai, kaip ir aš. Kiek vėliau tą gabalą suskaitmeninau ir paskelbiau visam #metal kanalui su prašymu padėti. Pažadėjau, kad dėžę alaus gaus tas, kas atspės. Lietuviškas metaliūgų elitas taip ir neįstengė identifikuoti. Ir štai šiandien, bekapstydamas po visokias primirštas grupes, nutariau perklausyti tų senų ir užmirštų Master – pasimaišė jie man. Ir smegeninėje, klausant kažkurio gabalo, persijungė – atpažinau grojimo stilių ir vokalą (Paul Speckmann – unikalus). Dar kokie 10 perklausytų gabalų – ir radau šitą, taip įsiminusį.

Na, gerai, grįžkim prie mūsų avinų, tiksliau – masterių. Cha, perėjimas nuo death prie thrash? Gitarų nuderinimai, daugelio manymu, išplito apie 1985-1990, kai su tuo eksperimentuoti ėmė Carcass ir Napalm Death? O panašu visgi, kad Master netgi ne nuo death prie thrash perėjo, o dar daugiau – pagal tai, ką grojo karjeros pradžioje, galėtų būti laikomi vienais iš grindcore ir goregrind atlikėjų. Va, 1985 Master gabalas „Submerged in Sin“:

Dar daugiau, pačioje pradžioje grupė vadinosi Death Strike, o tik paskui persivadino į Master. Ir ką jūs manote? Jei paieškosite Death Master gabalų – pastebėsite, kad tuo metu jie buvo gal netgi labiau grindkoriškais, nei vėliau, po persivadinimo.

O dabar – dar daugiau smagumo: vienas 1985 metų Master albumas buvo įrašytas, tačiau įrašų firma atsisakė jį išleisti. Matyt, skambėjo pernelyg brutaliai. Jis išleistas buvo tiktai 2003, praėjus 20 metų nuo grupės susikūrimo ir liko tiesiog nepastebėtas tarp krūvos kitų albumų, kuriuos kūrė minios Master pamėgdžiotojų pamėgdžiotojų (taip taip, aš ne veltui du kartus pakartojau žodį „pamėgdžiotojas“).

Manot, tai viskas? Netgi vėliau grupę savo „globon“ paėmusi Nuclear Blast įrašų kompanija, kaip paaiškėjo, atsisakinėjo išleisti Master debiutinį albumą 1990 metais. Pasirodo, vėl per šiurkštus grojimas – kompanijos reikalavimu teko viską įrašinėti antrą kartą, taip, kad skambėtų švelniau, lengviau, ne taip aštriai. Neblogai, ar ne? Pirminį albumo variantą grupė išleido, laikinai persivadinusi visai kitu vardu – Speckmann Project, žemiau – vienas iš tų gabalų, skambančių tikrai smarkiai šiurkščiau ir agresyviau, nei Nuclear Blast išleistas sufufelinti debiutinio „Master“ albumo gabalai. Vadinasi „Fallen from Grace“:

Ko gero, nėra kitos tokios nepelnytai užmirštos, ignoruotos, nukišinėtos į šoną metalo grupės, kaip Master. Savo įtakingumu visam metalo stiliui šie vyrukai turėtų stovėt vienoj gretoj su Death ar Slayer, tačiau jų įrašai Youtube teturi vos po kelis šimtus peržiūrų.

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

15 thoughts on “Master – užmiršti Death metal pradininkai

  1. Rokiškis Post author

   Bet ant stipraus garso kaip jie veža, sukuria tokį žvėrišką impulsą, kad eina peklon 😀 Tas pirmas gabalas ypač tobulas.

   Reply
   1. s2

    vakar nebespėjau atsakyt. Jo, pirmas gabalas labai galingas.

    Dėl antrojo ryšių su graindkoru. Galbūt. Taip ir ne :). Man tas tuk-tuk-tuka drumbeat-as panašus ir thrash-e, ir kituose metaluose, ir visose crustpunk/grindcore šakose. Ir į antrąjį gabalą man labai panašus buvo gabalas Entombed (šiaip tai Nihilist) gabalas „Premature Autopsy“:
    http://www.youtube.com/watch?v=EUyDm78DSr8

    Jie abu pakankamai graindovi (manasis 5 metais jaunesnis), bet juose man vis tiek labiau skamba metalas. Nu toks… beveik crossover-inis, bet metalas. Nežinau, kokios dedamosios taip man sako. Gal toks truputį mažiau tašytas būgnyjimas ar kažkokia tamsi romantika ar gruboki kirtimai gitariniuose rifuose (įvertinant ir solo). Pas crusterius/graindkorinykus vat kažkaip daugiau bbdėjistinės šviesos ar ko.

    Beje, jei Tau abu šie mūsų gabalai netelpa į vieną stilių, užsimink. Gal pastebėsi skirtumų, kuriuos ir aš norėčiau pastebėt.

    Šiaip galbūt veltui čia verkiu dėl tų skirtumų. Visi pripažįsta, kad nuo old school death metal iki classical crustgrind dažnai lieka mažiau nei pusė žingsnio ir ji dažnai būna peržengiama \m/

    Ir dar, kopijuotojai (bent jau instrumentų skambesio) dirba iki šiol! : )
    http://www.youtube.com/watch?v=yh4vAYMH6fs

    Aš dėl to tikrai neliūdžiu.

    Bet Master gal ir gailoka, kad plačiau nežinomi.
    Kita vertus, kartais grupės tokį undergroundiškumą vadinu privalumu. Kai tokią atrandi ir jos klausaisi, netrunki suvokti, kad galbūt esi vienas iš tų retų, išskirtinių undergroundo žmonių, kurie JUOS ŽINO 🙂

    Taigi, ačiū už nušvietimą : )

    Reply
    1. Rokiškis Post author

     Nu taigi matai, jau griežtesniu supratimu, tai tik Napalm Death ir telaikyčiau tuo tikruoju grindkoru, o jau kai pletiesi -- tai ir Morbid Angel savyje to grindkoro turi gal netgi daugiau, nei pakankamai, norint juos grindkoru pavadint. Nors šiaip tai turiu ganėtinai tokį neapibrėžtą supratimą, kas tas grindkoras yra ir kur jo ribos 🙂

     Beje, antras tavo klipukas -- labai linksmas 🙂

     Beje, jei linką parašysi su httpv vietoj http, tai tiesiai į komentarus įdės video, maždaug taip, kaip šitus Master pasekėjus, Attomica (tiesa, čia vienas iš naujesnių, švelnesnių ir popsesnių gabalų, bet tiesiog įrašas padoresnis, skirtingai nuo kitų, kurie Youtube painiojasi):

     Reply
     1. s2

      nu nežinau, šitas Atommica gabalas (bent jau diff-stereo skambesiu) man labai irgi galingas. Visiškai nepopsiškas.

      Nu httpv proga vieną grinding-metallic projekčiuką spamtelsiu:

      Reply
      1. Rokiškis Post author

       O, labai smagi grupė 🙂

       O dėl Attomica gabalo popsiškumo -- jis popsiškas, lyginant su kitais jų gabalais 🙂

       Reply
 1. s2

  PS: labai keista, kad Speckmann-as spėjo čekiškuose Krabathoriuose pagrot.

  PPS: jo, tokios muzikos klausymui reikia geros garso sistemos, o man darbinės sušiktkolonėlės iš stereo garso pradėjo groti skirtuminį signalą, toks vaizdas, tad pilno pasimėgavimo niekaip neišmėginsiu : ) kol kas.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   jo, skirtuminis signalas -- turėtų būt smagu 😀

   O Speckmann atrodo daug kur spėjo pabuvot ir krūvose visokių didesnių ir mažesnių, nuosavų ir bendrų projektų sudalyvaut. Kažkuo primena Dave Mustain, kuris iki Megadeth sukūrimo irgi belenkur grodavo, tą pačią Metallica išmokė muzikos 🙂

   Reply
   1. s2

    Man labai patiko, kad jis Čekijoj (Moravijoj) tebegyvena : ), bo čekams simpatizuoju labai (be sąmoningesnės priežąsties).

    Dėl signalo. Nu, turbūt pats žinai, kaip išimti vokalą iš stereo įrašo? Naudotis skirtumu! (ne tuo, kuris čia postina=)

    Girgisi tik gitaros, prisilpninti būgnai ir kokie 3% vokalo. Raiks ait lituot ar kū.

    Reply
    1. Rokiškis Post author

     Nu, jo, balsas gal ir labiausiai išsiima. Bet ir daugiau kas pasišalina. Išties tada paprasčiau gal net paprastą mono padaryt. Tiesa, man įdomu, kaip ten gaunasi, kad tau skirtumą duoda, nes vat sumą -- suprasčiau, o kad skirtumą schemoje padaryt -- nu čia tikslingai man rodos reiktų. Nebent priešingomis fazėmis garsiakalbiai sudėti?

     Reply
     1. s2

      žinoma, kad pasišalina daugiau. ale kerta tai vokalo nebuvimu.

      į mono donwmix-inti (dar) nemoku ALSA sistemoje.

      garsiakalbius kur jau sudėsi ten priešfaziškai — kolonėlės pigutės, negalingos. schemotechnikos neįsivaizduoju, bet galvoju išdžiūvo elektrolitai filtruojančiuose konderiuose ir tie patapo rezistoriais. O gal GND laidas kur nusilankstė.

      KADA NORS patikrinsiu.

      Reply
 2. Adomas

  Master -- visai geruliai 🙂
  Prie šviežesnių neįvertintų grupių labai rekomenduoju mane galingiausiu pasirodymu EVER sužavėję prancūzai Yyrkoon (ypač Unhealthy Opera):

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *