Kasos aparatai turguose

Kasos aparatas

Kasos aparatas iš Pripetės, mirusio miesto prie Černobylio atominės elektrinės. Valstybės kontroliuojama apskaita visuose prekybos taškuose - centralizuotos, planinės ekonomikos simptomas, tačiau net ir sovietmečiu valdžia nenuprotėjo tiek, kad kasos aparatus padarytų privalomais turguje prekiaujančioms bobutėms

Kol ponas Andrius Kubilius ir Ingrida Šimonytė kleidėja apie kasos aparatus ir kad jų reiks, kol turgaus prekeiviai piketuoja ir badauja, kol iš turgų, kaip sako, tiesiog dingo produktai, prekeiviai ir išvis sustojo prekyba, o valdžiažmogiai kalba apie esą būsimus ekonomikos augimus (ar tik ne 13 procentų žadėjo šiems metams?), o reali biudžeto skylė kaip nesitraukia, taip nesitraukia…

Čia galėčiau priminti visiems gėdingą faktą apie save, kad pats prieš rinkimus į Seimą vertinau konservatorius, kaip vieną iš geriausių pasirinkimų balsavimui. Galiu pasiteisinti tiktai tuo vienu dalyku, kad nuomonę apie konservus pakeičiau, vos pamatęs, ką jie ėmė kliedėt, atėję valdžion. Ir dar 2008, vos pradėjus naktines reformas, tapau vienu iš pirmų ir aršiausių kritikų. Tuo metu mane daug kas plūdo, sakydami maždaug „taigi jie dar nieko nepadarė, kodėl kritikuoji, o jei paaiškės, kad čia teisingi sprendimai?“ Absurdiški sprendimai nebūna teisingais.

Taip, nesąmonių būna daug, bet labai liūdina vienas dalykas – jau pustrečių metų tai tęsiasi, tačiau absurdizmai nesustoja, daromos vis naujos nesąmonės. PSD įvedimas, PVM didinimas, faktinės mokestinės regresijos padidinimas (nors valdžiažmogiai kliedi, esą mokesčiai yra progresiniai, bendras mokestinių apkrovimų pasiskirstymas yra atvirai regresinis). Bet čia aš visgi apie kasos aparatus, o ne apie kažkokias aukštas materijas.

Trumpai tariant, pakalbėjau su vienu labai garbingu žmogum, kuris į politikas nelenda, tačiau su verslo reikalais susijęs taip, kad žino neįtikėtinų niuansų, o reikalus įvardina tokiu neklystančiu tikslumu, kad trumpai tariant, pasako ir viskas. Kaip procesistas. Jis išties ir yra žiauriai patyręs procesistas, vienas iš tų nedaugelio žmonių, į kuriuos žiūriu labai pagarbiai, iš apačios į viršų, tegul ir pažinodamas jau daug metų. Pavadinkim jį ponu R.K. – nes gal jo įžvalgų ir daugiau duosiu kada. Juoba, jau keletą kartų esu davęs ir anksčiau.

Taigi, pono R.K. žodžiais, Maxima kasos aparatų istorijoje niekuo dėta, nors faktas, kad kalbos apie prekybos tinklų ranką ir sklinda. Galimai šios kalbos netgi tikslingai skleidžiamos, siekiant dūmų uždangą paskleist. Viskas, pasirodo, daug banaliau: keli vietiniai kasos aparatų tiekėjai per krizę nusistekeno ir nutarė užsiimti lobizmu. Susimetė, prakrušo protą, kažką pamalonino – štai jums ir įstatymas, be jokių ten prekybos tinklų.

Beje, labai panašiai, priverstinai įstatyminiu būdu kažkada kasos aparatai buvo prastumti ir į kioskus, mikroautobusus ir išvis kur papuola – į tokias sritis, kur tų aparatų neretai nereikia nei verslui, nei valstybei, nei dar kažkam. Išskyrus, žinoma, kasos aparatais prekiaujančias firmas – jos džiaugiasi, kai tokiais priverstiniais būdais tuščioje vietoje sukuriama rinka – ir kasos aparatai parduodami, ir medžiagos jiems, ir priežiūros paslaugos. Beje, kiek žinau, dėl kasos aparatų registracijos tvarkos, kurią nustato VMI, kasos aparatų priežiūros paslaugas norom nenorom turi pirkti visi tų aparatų naudotojai, nes leidžiama įsigyti tik sertifikuotų įmonių platinamus apratus, o šiuos laiks nuo laiko dar reikia ir pertikrinti, etc..

Esminis, papildomas raktinis momentas turgaus prekeivių atveju toks: kasos aparatų įsigijimą kompensuoja valstybė savo lėšomis. Tai reiškia, kad firmos tiekia aparatus, darosi sau biznį, o valstybė apmoka. Kitaip tariant, bene atviriausia valstybinių pinigų išplovimo afera, prakišta, kaip įstatymas. Būtent tas viso šito valstybinių pinigų mokėjimo atvirumas, matyt, daugeliui (ir man irgi) tiesiog pernelyg įžūlus, kad juo išsyk patikėtum. Matyt, iš valdžiažmogių mes vis tikimės, kad jie turės bent jau tiek smegenų, kiek vidutinis Lietuvos pilietis. Kitaip tariant, paprastai mes tikimės, kad bent jau tiesiogiai taip atvirai savo mylimom kontorom valdžiažmogiai pinigų nedalins. Deja, pasirodo, kad dalina.

Tiesa, panašus atvejis nėra pirmas. Vienas iš labiausiai pagarsėjusių – tai tas, kai buvo priburta su vairuotojų mokymo ir egzaminavimo tvarkomis, o labiausiai išnaglėję politikieriai netgi bandė prakišt reikalavimą, kad išvis kiekvienas vairuotojas kas kelis metus privalėtų pakartotinai lankyti kažkokius vairavimo kursus. Tik istorija su kasos aparatais – dar įžūlesnė, o ir kabina ne pavienę, specifinę verslo nišą, o didžiulę verslo sritį, eilinį kartą kirsdama tiems, kas gauna mažiausias pajamas – būtent turgaus prekeiviams ir turgaus pirkėjams.

Net ir durnam aišku, kad jokie ten kasos aparatai mokesčių surinkimo nepagerins, vietinių ūkininkų padėties nepataisys ir didesnės tvarkos neįves. Tarp kitko, mėsos ar kitų maisto produktų kilmę ir taip būtina nurodyti, ja prekiaujant (tai susiję su sanitarijos reikalais), tad bangos apie visokius mėsos importus iš Lenkijos ar pan., kuriais užsiima prekeiviai – tai tik dūmų uždanga – kasos aparatai to niekaip neįtakoja. T.y., visas buzas – tiktai tam, kad užslėpti bajeriuką, per kurį verslui sumokami valstybiniai pinigai.

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

37 thoughts on “Kasos aparatai turguose

 1. niemand

  irasas is serijos „viena bobute sake“.. jeigu tie kasos aparatai jokios itakos mokesciu surinkimui ir turgininkams netures, tai ko jie ju bijo kaip velnias kryziaus? o del to lobizmo, tai negi viena ar dvi imones tais aparatais prekiauja? jais prekiaujanciu begale ir konkurencija tarp ju tikrai arsi. Patiko paskutinis atvejis su zuvimi kai brakonieriu pagauta zuvis be jokiu apskaitos dokumentu atsidurdavo turgavieteje.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Kasos aparatais prekiaujančių firmų tikrai daug mažiau, nei teikiančių vairavimo mokymo paslaugas, o šių lobizmai vargu ar kam dar nežinomi.

   Kodėl turgaus prekeiviai kratosi tų aparatų? Todėl, kad tie aparatai išlaidas jiems sukelia. Priverstines išlaidas. Jei jus verstų priverstinai savanorišku būdu pirkti kažkokius šūdus, o paskui daryti nereikalingas apskaitas -- nesikratytumėt?

   O dėl visokių ten brakonieriškų žuvų prekyba -- aparatai nuo to neapsaugos. Tai ne aparatų, o veterinarinės kontrolės problema.

   Trumpai tariant, tamstai, prieš pezant, vertėtų bent jau nuosekliai paskaityt ir pabandyt suprast, kas parašyta.

   Reply
 2. ksi

  kilmę mėsos būtina nurodyta, tiesa. bet kas man uždraus nusipirkti veiną lietuvišką kiaulę ir dar 20 lenkiškų mėsos parduoti su tais pačiais dokumentais, kai nėra jokių duomenų, kiek mėsos aš išvis kam nors pardaviau?
  jei klausimas naiviai skamba, tai dėl to, kad su ta virtuve iš arti nesusidūriau, čia taip paviršutiniškai žiūrint kyla 🙂

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Niekas neuždraus ir su aparatu. Kam reikia -- visus hakus apeina visur -- nuhakina, patvarko, ką tik reikia tinkami žmonės. O kiek girdėjau gandų -- ir kai kurie tų aparatų tiekėjai net patys padeda su tokiomis problemėlėmis. Jau nekalbant apie banalias čekių anuliacijas (tipo neteisingai išmušta), antrus aparatus ir krūvas kitų fyntų, kurių prisigalvojama.

   Reply
   1. ksi

    bet apeit bus jau ne taip paprasta ar kainuos papildomai, tai lyg ir skaidriau (nesakau, kad skaidru) turėtų tapti?

    Reply
    1. Giedre

     Liaukis, ksi… Nuo kada kasos aparatai įvedė skaidrumą? Abejoji turgaus prekeivio patikimumu, pareikalauk Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimo. Jau įvedė kasos aparatus mikriukuose. Ir ką? Skaitrumo padaugėjo? Ne! Tas pats bus ir čia.

     Reply
    2. Rokiškis Post author

     Pats skaidrumas nereiškia nieko, savaime, kaipo toks, jis yra tiesiog beprasmybė.

     Kažką reiškia tik tokie dalykai, kuriuos galim apibrėžti pinigais, darbo sąnaudomis, etc., tad koks nors apskaitų sudėtingumo didinimas turi būti nagrinėjamas tiktai kaip įrankis.

     Ir čia reikia užduoti klausimus: kiek tas įrankis kainuos valstybei, kiek tas įrankis kainuos turgaus prekeiviui, kiek jis atneš išlaidų ir pajamų, kokie kiti rezultatai bus? Ir svarbiausia -- ar nėra taip, kad yra žymiai geresnių įrankių, kurie užmirštami? Ir dar svarbiau -- ar nėra taip, kad tas įrankis -- nei į tvorą, nei į mietą?

     Jei turim sriubą lėkštėje, tai reikia kažkokio įrankio, norint ją valgyti. Bet ar tiks tam reikalui plaktukas? 🙂

     Reply
     1. ksi

      aš ne iš ekonominės, o iš pirkėjo pozicijos rašau: tiesiog noriu žinoti, kad jei mėsa parašyta lietuviška, ji ir bus lietuviška. ok, kasos aparatai netinka, bet be kažkokios parduodamo kiekio apskaitos ką padės VMVT patikrinimas? nebent VMVT guru sugeba iš išvaizdos lenkišką mėsą nuo lietuviškos atskirt, o kitaip ateis, pateiks jiems gerbiamasis lietuviškos jau seniai parduotos mėsos dokumentus prie vitrinoje gulinčios lenkiškos ir viskas puikiai. tas toks „neveskim apskaitos, vis tiek bardakas bus“ požiūris man toks iš serijos naikinkim ir įstatymus ar KET -- vis tiek pilna jų nesilaikančių.

      Reply
      1. Rokiškis Post author

       Kilmės patikrinimui turi būti tikrinama krūva popierių, maršrutai, susiję duomenys, apklausos, dokumentų tarp pirkėjų ir pardavėjų atitiktys, etc..

       Čia, beje, rimtas dalykas: produktų kilmės falsifikacija ar pan. -- nėra lengvai aptinkamas reikalas, čia reikia padirbėti, o kad VMVT rimtų tyrimų darytų -- irgi nesu girdėjęs. Tad akmuo į jų daržą.

       Bet pasikartosiu: tai, kad kažkas blogai, tai nereiškia, kad reikia daryti belenką ir tikėtis, kad pasidarys geriau.

       Reply
       1. ksi

        vat gaila, kad nesusipažinus su procesais tiek, kad žinočiau, kas būtų geriau -- bet jau tikrai nepritarsiu niekam, sakančiam, kad ai, nieko daryti nereikia, tvarkos vis tiek nebus.
        o beje, tai gal ponas R.K. turi įžvalgų, ką reikėtų daryti? būtų įdomu.

        Reply
        1. Rokiškis Post author

         Anas sako, kad reikia pasiskaičiuoti, kiek sumoki visokių mokesčių, kiek gausi pensijas ir pasidaryti išvadas, į kokią šalį iš čia išvažiuot 😀

         O dėl tvarkos -- ją reikia daryti, bet būtent tvarką reikia daryti. Nes nesąmonių darymas tvarką tiktai sumažina. Yra ne du, o trys skirtingi dalykai: tvarkos darymas, nieko nedarymas ir betvarkės darymas. Reikia tai skirti.

         Reply
 3. Romelis

  Kiek tempia manožinios, tai su turgum yra dar ir kitu atspalvių. veža ten viską centralizutai keletas berniuku, kuriems dirba dauguma turgaus prekeiviu, kuriems isimami verslo liudijimai. jei per daug pashumelinsi, nebevesh tau niekas bulviu ir neturesi kuom prekiaut. bent jau taip patys kalba.
  Ir priesinasi kasos aparatams, nes berniukams nenaudinga.
  Valstybe pasako, mes kompensuojam, o jie vistiek „ne nereikia“. gi uz dyka duoda, kazkaip nelietuviska neimti 🙂

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Aparatai nuo tų berniukų neapsaugos. O dėl to davimo esą už dyką -- jei tau už dyką duotų daiktą, su kuriuo papildomai darbo pridarytų, išlaidų ir visokios mokestinės jebatorijos -- ar imtum?

   Reply
 4. Sell

  Kaip tai visi nurodo mesos kilme turguose? Kokia cia per absurdiska mintis? Gi puse prekiaujamu gaminiu yra atvezti is „kazkur“ o tas kazkur gali buti pigioji lenkija ar koks rusys kuriame nesilaikant visu sanitariniu salygu yra ruosiamos kiaulikes prekybai.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Parduodamų maisto produktų kilmė privalo būti kontroliuojama, bet tą kontrolę vykdo ne VMI (jai tai neaktualu -- mokestine prasme jokio skirtumo, ar mėsa iš Lietuvos, ar iš kokios nors Lenkijos) ir su aparatais tai niekaip nesusisieja. Tai tiesiog bullshitas, kurį platina visokie aparatčikai.

   Reply
   1. Siluridae

    Pardon, bet čia tai klystate. Lenkiškas PVM 5%, lietuviškas 21%. Jei tik dešimtoji lietuvoje suvartojamos mėsos dalis būtų parduodama turguose ir be PVM, tai tik čia prekeiviai turi 40-60 mln.Lt. mokestinių bonusų. O gal žinot geresnį būdą tai sukontroliuoti nei kasos aparatai?
    Ir dar. Iš tų papildomai parduotų 2,5 tūkst. aparatų firmos užsidirbo išdidius 0.5 mln.Lt. O tokių sertifikuotų įmonių yra bent 70.
    Taigi, kasos aparatų pardavėjų „argumentai“, matuojant litais, bene 100 kartų silpnesni, nei turgaus prekiautojų. Skaičiai yr bjaurus daiktas -- su jais sunku ginčytis.

    Reply
    1. Rokiškis Post author

     Ponuli, argumentų finansinės apimtys turėtų prasmę, jei darytume prielaidą, kad Kubiliaus vyriausybė bei Finminas sugeba ką nors skaičiuoti ir tikslingai vertinti. Tačiau deja, tokių požymių per du su puse metų dar nepamatėme, todėl vargu, ar galime kažką apie tai kalbėti.

     Lobistiniai bajeriukai vyksta paprasčiau ir atsiremia tiesiog į sugebėjimus tikslingai tinkamiems žmonėms pakišti tinkamus argumentus, nesvarbu, kaip tuos argumentus pavadintume 🙂

     Reply
 5. liberalas Paulius

  Man atrodo, kad visas šitas turgų ištuštėjimas dėl nemokamų kasos aparatų (nesiginčysiu, kaip įdinga yra kelioms įmonėms mokėti valstybės pinigus, kad jos padidintų savo aptarnaujamų kasos aparatų kiekius) yra keistokas ir tikrai nepaaiškinamas vien kasos aparatų sukeliamais papildomais kaštais. Tie keli šimtai LTL per metus, kuriuos matyt kainuoja kasos aparatų aptarnavimas tikrai nepradangintų 80% turgaus prekeivių, kurie dabar dingo iš turgų. Man regis kažkas buvo apeinama, nusukama ir versliukai sukosi nelabai skaidriai. O jeigu jie sukosi nelabai skaidriai ir kasos aparatai kažkokiu būdu sugebėjo juos išvaryti iš rinkos, tai gal gerai?

  na, bet kokiu atveju visas šitas sujudimas dėl kasos aparatų tikrai yra įtartinas. Pats labai abejoju vyriausybės sugalvotų priemonių veiksmingumu, matau, kad tie kasos aparatai ženkliai sumažino prekybos mastus ir konkurenciją turguose, bet akvivaizdu, kad išėjo taip, kad berniukai turėjo apmažinti savo apyvartas.

  Mixed feelings, tsakant.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Taip, dėl to, kad ten vyksta visokios keistenybės -- tai irgi akivaizdu, o tai, kad mėsos ten iš didmeninių tiekėjų -- sena vieša paslaptis.

   Esminė problema tame, kad šitus reikalus bandoma spręsti, pasirinkus bene durniausią būdą, kuris naudos duos labai mažai, o problemų padarys labai daug.

   Tai maždaug tokia situacija, kaip pvz., dėl kovos su telefoniniais sukčiais būtų įvestas visuotinis visų pokalbių įrašinėjimas ir pasiklausymas. Trumpai tariant, neadekvačios priemonės.

   Čia tamsta teisingai akcentuojat tuos mišrius jausmus 🙂

   Reply
 6. Nazg

  Manau aparatai labiausia nervina tuos, kurie gali „išlipti“ virš PVM mokėtojų ribos -- nes jei viską teks apskaityti, gali paaiškėti, kad vat ir viršijama riba, vat ir įrodymai apskaitoje.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Taip, dėl PVM -- manau, kad yra tam tikras bent jau dalies prekeivių interesas. Tačiau vargu, ar visų. Tad visuotines priemones taikyti dėl mažumos -- vargu, ar adekvatu.

   Nustatyti stambesnius pažeidimus nėra sudėtinga -- patikrinimai yra labai paprasti, tiesiog pažiūrimos prekybos apimtys stebėjimo būdu arba tikrinant prekių kiekius, padauginamos iš kainos, gaunama dienos apyvarta ir visi bent kiek stambiau iš ribų išeinantys pardavėjai identifikuojami. Tai galima padaryti be jokių kasos aparatų.

   Kartu be tokio tipo tiesioginių patikrinimų jokie kasos aparatai visvien nepadės, nes jei patikrinimų nėra, apskaitas apeidinėti niekas netrukdo.

   Kitaip tariant, tas pats klausimas dėl priemonių atitikimo tikslui -- išlieka.

   Reply
 7. Fwd

  Teiginys, kad turgaus prekeiviai priešinasi kasos aparatams dėl to, kad kažkiek padidės sąnaudos -- neteisingas. Patį kasos aparatą kompensuoja valstybė, išlaidos popieriams ir/ar persertifikavimui kainuotų porą litų per mėnesį. Visas papildomas vargas prekeiviams yra vertas maksimum paburbėjimo ir riebaus keiksmažodžio. O ką matom dabar? Piketus, streikus, grąsinimus.. Mano supratimu, turginiai bijo realios prekių apskaitos ir kad bus priversti viską baltais skaičiuoti.

  Dėl kasos aparatų firmų lobizmo. Realiai aš nematyčiau didelės problemos, jei valstybė išleistų porą milijonų, kad smulkiesiems padėti. Galų gale valstybės mąstu tai nėra dideli pinigai ir nėra nesvarbu, į kieno kišenę tie milijonai įkristų. Jeigu tik, tie išleisti pinigai duotų bent kažkokią naudą..
  Žymiai didesnis, sakyčiau pagrindinis, klausimas yra tas, ar apskritai reikia tų kasos aparatų ir ką REALIAI jie duos. Primetus, kad turgaus prekeivių visoje Lietuvoje skaičiuojama apie 4 tūkstančius, galima drąsiai abejoti bet kokia tokio sprendimo teikiama nauda.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Aparato kaina yra investicijos, o ne sąnaudos. Darbo sąnaudos, eksploatacija ir pan. -- vat čia yra sąnaudos, netgi tais atvejais, jei jos neišreiškiamos skaičiais.

   Beje, čia galim pastebėti tai, kad Lietuvoje, kalbant apie mokesčius, nuolat pamirštama, kad mokestinė apkrova visada susideda iš dviejų dalių -- pačių sumokamų sumų ir sąnaudų apskaitai bei ataskaitoms. Valdžia ir VMI nuolat vaizduoja, kad yra tik pirmoji dalis, nors antroji dalis dažnai pirmąją viršija keleriopai. Ir su tais kasos aparatais turguje -- panašus atvejis.

   Dėl turginių piketų ir pan. -- čia reikia nenuvertinti dar vieno faktoriaus -- didelė dalis tų turginių irgi yra pakankamai buki, tad jų supratimo nereikia laikyti protingesniu, nei Finmino supratimas. Galimas ir toks dalykas, kad jie nemenka dalimi šiaip isterikuoja 🙂 Pabandykim pažiūrėti taip -- vieni durniai prieš kitus durnius 🙂

   O vat tas tamstos klausimas apie tą abejotiną naudą -- ir yra esminis.

   Reply
 8. anoniminis bailys

  Bla bla bla aisku kad niekas tam turguje mokesciu nemoka, slepia ir apgaudineja valstybe. Su kasos aparatais mokesciu niekas moketi neprades, sleps ir toliau apgaudines valstybe. Turginiai yra apsukrus. Taip kad visas vapejimas apie isaugsianti mokesciu surinkima yra tik vapejimas. Paprasciausiai slept bus siektiek sunkiau. Kad kasos aparatai kazka issprendzia gali sakyti tik tas kas nera dirbes su kasos aparatu 😉

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Čia kažkaip tamsta labai nerišliai parašėt, nelabai supratau kažko, ką čia turit omeny arba atvirkščiai.

   Reply
 9. Sawlious

  Sutinku, kad straipsnis parašytas visiškai neįsigilinus į situacija. Aš pats dirbu vienoje didžiausių įmonių, kuri be kitų veiklų parduoda ir aptarnauja kasos aparatus. Mes pardavėm apie 300 vnt aparatų. Uždirbome tiek, kiek vienas mėsos turgeivis uždirba per 1 mėn. Tai kur čia lobizmas?
  Kasos aparatų priežiūra turgininkams taip pat nėra privaloma ir jokių patikrų nereikalinga daryti. Kas mums aptarnaujantiems irgi visiškai „nepalanku“.
  Vadinti turgininkus tais, kurie „gauna mažiausias pajamas“ irgi nedrįsčiau. Ne retas uždirba padorias sumas. Ir tos jų ašaros…

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   O kodėl tamstai atrodo, kad lobizmas būtinai susijęs su milijoniniais kyšiais? 🙂

   O vat info, kad kasos aparatų priežiūra ir patikros turginiams bus nereikalinga -- jau įdomi. Ar tai reikia suprasti taip, kad ta apskaita išvis bus beprasmė kontrolės požiūriu?

   O dėl pajamų -- tai logiška. Ar eitumėt dirbti pats į turgų už prekystalio? Manau, kad nebent už labai didelius pinigus. Bet jei tai tokie dideli pinigai, tai reikštų visokias labai dideles organizuotos ir stambios prekybos įdomybes, kur kasos aparatai padėties nepataisytų.

   Šiaip, jei bendrai -- darbar visgi ne 1990, tad rimtai kalbėti apie dideles turgaus prekeivių pajamas vargu, ar verta. Pajamos didelės gali būti nebent pas tiekėjus, bet tai ne kasos aparatų klausimas.

   Reply
 10. Maumaz

  O galima būtų normaliai apie tuos kasos aparatus parašyti? Nes man kaip durnam tai atrodo vieni vartai -- kai įveda kasos aparatus versliukus tenka skubiai uždaryti, nes juodai dirbti nebeišeina. Kad tokį šaršalą keltų dėl kasos aparatų firmų -- netikiu. Nelogiška, per smulku ir t.t.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Tu pažiūrėk paprasčiau: yra dvi pridūrkų grupės ir daug bullshito.

   Vieni gal kartais prisideda kokius 200 litų per mėnesį iš mėsos, kurią parduoda, aiškindami, kad ji lietuviška, bet nesuvokia apskaitos tiek, kad ir patys net patiki, kad kasos aparatai kažkaip tą suseks ir apmokestins. Ir kartu labai sąmoningai supranta, kad visokio papildomo darbo ir vargo prisidės kaip reikiant.

   Dar kiti tiekia mėsas iš Lenkijos ir visokių mirkyklų, kurias turguje prekeiviai ima pigiau. Ir šitie išties bijo, nes žino, kad maklių nemažai, o tegul kasos aparatai ir nekontroliuos, bet kokia papildoma kontrolė didina rizikas ir viskas, net jei viskas legalu. Tiesiog turguje esanti mėsa parduodama ne tik dėl kainos, bet ir dėl to, kad ji lietuviška, rūkyta, ne parduotuvinė (bent jau dalis pirkėjų tuo tiki). Dėl to, aišku, tiekėjai pradeda knist protą tiems patiems prekeiviams.

   Kiti sėdi Finmine ir bando pavaizduoti, kad labai dirba, o judinti nieko nedrįsta. Ir čia jiems pasimaišo kažkas, kas paaiškina, kad turguje bardakai ir tenai mokesčius kažkas baisiai vagia. O mėsos prekeiviai -- taigi ne gariūniniai, neturėtų baisių bėdų kelt, jei juos prispausi, tiesa?

   Išlošėjai realiai -- tiktai kasos aparatų prekiautojai. Šie akivaizdžiai primeta maždaug taip: „aha -- čia parduosim, sandėlius pravalysim nuo užšaldytų prekių (net ne pelnas esmė dažniausiai, o tiesiog likučių valdymas), o dar gausim truputį kokio nors tiekimo, na tai gal ir neblogai, reikia nueit pas valdžiažmogius, pakalbėt apie problemas“.

   Taip ir užsisuka visas kliedesių malūnas su krūvomis makaronų. Tai pusiau savaiminis procesas 🙂

   Reply
 11. vardas

  Vaikiskas rasinelis apie konspiracines teorijas. Apie kazkoki mistini R.K. is marso, kuris toks protingas, kad net i politika neina. Apie vargsus turginius, kuriem viskas blogai, bet jie patys nezino kodel.
  Autorius kaltina kitus, kad jie neisigiline i problema, bet pats tik paburba kaip blogai ir viskas. Emocijos gerokai auksciua uz sveika prota. Kazkoks idiotiskas isitikinimas, kad jei nera absoliuciai teisingos sistemos, be jokios, net teorines galimybes issisukt, tai neverta nieko daryt, reik palikt anarchija. Pagal tokia logika, kam isvis tie kasos aparatai egzistuoja? Kam isvis apskaita reikalinga? Tegu zmones moka mokesciu tiek kiek nori. Kam isvis stengtis juos surinkt? Jeigu kazkas suranda kaip ju isvengt, tai reik isvis juos panaikint.
  Praeis savaite, zmones susipras ir toliau turguose prekiaus. Visada viskas blogai ir valdzioj tik vagys, o kad patys nusukinejam kai galim pamirstama.
  Laukiu naujo posto apie tai ka reiketu daryt, kad butu tvarka turgavietese.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Kadangi tamsta prirašėt nemažai raidžių, bet neparašėt argumentų, tai tiesiog informuoju, kad čia ne Delfi. Komentatorių, rašančių bullshitą, nekaupiu.

   Visgi pastebėsiu, kad tamstos pati pozicija yra labai neteisinga -- bet kuri apskaita kainuoja pinigus, o kartais ir nemenkus, tad ji turi būti ne savaiminė, o pagrįsta. Lygiai tas pat ir su mokesčiais -- jie turi būti mokami ne todėl, kad jie turi būti mokami, o todėl, kad jie turi nešti kažkokią naudą.

   Žodžiu, prieš rašydamas, pabandykit kitą kartą įsigilint į priežastis, o ne tik šabloninėm frazėm švaistytis. Nes aš čia tolerancija nepasižymiu.

   Reply
 12. Top

  Kaip sio blogo skaitytojas zinau kad jeigu autorius turi savo nuomone ja pakeisti yra neimanoma. Tai siuo atveju as visiskai sutinku su „vardas“ komentaru, tik daugiau nesinori plestis, nes busiu iskeiktas ir isvadintas nesusiprateliu del savo priesingai issakytos nuomones apie kasos aparatus 🙂

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Įmanoma pakeisti, bet argumentuoti reikia labai rimtai. Todėl nedaugeliui pavyksta, bet kai kuriems -- taip. Sakykim, jei paskaitysit čia kiek aukščiau komentarų -- korekcijų atrasit. Taip kad galvokit apie argumentus.

   O su kuo tamsta sutinkat ar nesutinkat ir kiek čia tokių sutinkančių ar nesutinkančių, tai man labai giliai nusispjaut, tegul ir milijonas būtų musių su teigiama nuomone apie išmatas, šios visvien netaps valgomu dalyku.

   Reply
 13. Rojus

  Rokiški, turiu pastebėt, kad pradėjei rašyti šūdą. Todėl metu lauk tavo blogą iš savo google reader’io.

  P.S. Prie šio tavo įrašo trūksta disclaimer’io apie tavo ryšius su turgininkais.

  Reply
 14. Mantas

  Ne(da)skaičiau visų komentarų, bet yra vienas dalykas, kurį žinau iš patirties -- kasos aparatai kaipo tokie nė kiek neapsunkina mokesčių slėpimo ar nelegalių pajamų ir pan. Prisipažinkim, kiek kiekvienas mūsų reikalauja kvituko… O jei perkam „nuolatiniam taške“?.. Galėčiau pavardinti kelias įmones, jei kas pastatytų prie sienos, nutaikytų ginklą ir paklaustų, kurios turi tuos kasos apratus jau seniai, yra PVM mokėtojai, o bet taiau tiesiog totaliai nemuša…

  Realiai, labai norint, VMI tereiktų padaryti masišką reidą po visas neturgines vietas, pažiūrėti po prekystaliais ir išrašyti protokolus, baudas ar ką ten rašo…

  Kita vertus, tokiais reidais smulkusis ir vidutinis verslas (kuris, deja, daugiausiai visgi yra kažkokia prekyba) tiesiog būtų pasmerktas žlugti…

  Jau beveik pamiršau, ką norėjau pasakyti, bet iš dalies pritariu Rokiškiui, kad tai, kas buvo padaryta, yra „bullshit“, nors patys kasos aparatai tikrai nėra blogis…

  Kaip pasakė vienas, mano pažįstamas, verslininkas -- „liepčiau aš savo darbuotojams mušti tuos čekius, nes taip būtų patogiau, bet mūsų valstybės mokesčių sistema tokia, kad geriau jau nemušti“.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *