Lietuviai tuntais emigruoja į Baltarusiją

Baltarusijos herbas

Štai jums sovietų socialistinės Baltarusijos džiaugsmas - komunizmas mūsų bedarbiams. Tai paaiškina viską, kodėl pridūrkavoti puspročiai šneka apie tai, kaip laiminga ir gera pas Aleksandrą Lukašenką gyventi. Nes čia jau aišku, iš ko tie lietuviški lukašistai gyvena. Tik paaiškinkit man, kuo jie čia nepatenkinti, jei jiems ten Baltarusijoje taip gerai? Gal tuo, kad reikia laiks nuo laiko į Lietuvą atvykti?

Taip, jūs nesuklydot, aš taip ir parašiau, kaip jūs perskaitėt – lietuviai tuntais emigruoja į Baltarusiją. Bet lygiai kaip ir jūs dabar, aš irgi pirmąsyk išgirdęs šitą nesąmonę, pagalvojau, kad tasai, kas ją sako, yra durnas. Nes išties prieš kokius metus ar du man apie tai pasakė kažkoks pusprotis, vienas iš tų, kurie pasakoja, kaip pas Lukašenką gyventi geriau ir kokie jie ten visi laimingi, kaip daug uždirba, kokia gera socialinė apsauga ir t.t..

Ogi pasirodo, kad tai tiesa – emigruoja tuntais. Tik paprastai nevispročiai Baltarusijos diktatūros mylėtojai užmiršta, kaip ir kodėl. Gal netgi ir išvis nežino, kaip ir kodėl. Nes niekas apie tai nieko nepasakoja. O viskas paprasta.

Paprasta, kaip dvi kapeikos: jei tik esi bedarbis, gauni bedarbio pašalpą, nieko neveiki ir varai į Baltarusiją gyvent. Ten daugelis dalykų keleriopai pigiau. Benzinas pigiau, cigaretės pigios, degtinė pigi, būsto nuoma pigi, na, gal maisto produktai ne tokie pigūs, bet irgi pigesni. O dar šiais laikais, kai baltarusiški zaičikai apsivožė taziku, tai išvis nuostabu – litas juk yra tvirta, stabili ir konvertuojama valiuta.

Taigi, taip ir emigruoja lietuviški bedarbiai į Baltarusiją, kur gerą gyvenimą atranda. Už mūsiškę bedarbio pašalpą ten juk galima gyventi geriau, nei Lietuvoje gyvena vidutinį atlyginimą gaunantis žmogus. Tikras komunizmas, apie kokį visą laiką svajojo sovietiniai durniai. Taip, mes sukūrėme komunizmą, ponai. Ir bedarbiai tame komunizme jau gyvena. Gal ir ne visi, bet neretas.

O dar jei pridėsim vieną-kitą kelionę ar šiaip kokį siuntinuką, parvežant iš Baltarusijos kokių nors cigarečių ar kitų paklausių prekių – vat ir visai geras biznis susidaro. O dar jei pridėsim, kad turi kažkas ir kontrabandininkams tiekimą organizuoti – tai čia išvis puikus lietuviško bedarbio šansas. Čia juk nuostabybė tiesiog.

Beje, čia dar galime prisiminti, kaip tokiam komunistinio rojaus įgyvendinimui padės plečiamas bevizis režimas su Baltarusija – tai ir pigūs Gudijos darbininkai, kurie dar padidins vietinių bedarbių skaičių, o tuo pačiu – ir skaičių tų žmonių, kurie galės Baltarusijoje prabangiai gyventi. Labai geras žingsnis.

Štai ta proga dar kartą susimąstykim apie tą schemą, kurią neseniai skelbiau, kur yra konflikto tarp dirbančiųjų ir nedirbančiųjų esmė. Ir kodėl apsimoka nedirbti.

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

8 thoughts on “Lietuviai tuntais emigruoja į Baltarusiją

 1. :)

  dievaz, as irgi nenorejau patiketi kai man papasakojo… taigi rokiskio aprukyti straipsneliai neretai turi tiesos gruda, bent jau sis tai tikrai.

  analogiska situacija yra su musu vienais kaimynais is namo -- ruosiasi emigruoti i bielorusija, nes zmona vaika ziuri o vyras bedarbis. tai is bedarbio pasalpos + turimo buto nuomos zada gyvent ten ir vargo nematyt…

  p.s. anie visi nemoka lietuviskai, tai gal net nereikia sakyt kad ’emigruos’, gal greiciau ‘persikraustys vel’.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Štai ir prašom. Beje, yra ir toks mechanizmas: atvažiuoti į Lietuvą, čia legaliai padirbėti, o tada jau bandyti gauti bedarbio pašalpą. Tiesa, nepasakysiu, ar tai įmanoma, neturint pilietybės, bet turint omeny, kaip stengiasi kai kurie veikėjai pramušt užsieninės darbo jėgos įvežimą, tai greitai taip gali būti.

   Reply
 2. Romelis

  Na neveikia šita socialinio draudimo sistema. Lietuviai analogiškai anksčiau į Norgus varydavo ir ten stebėdavosi tūkstantinėm pašalpom.

  Aš šiek tiek perkonstruočiau mechanizmą.

  Pvz pensiją mokėčiau studentams. na tą minimumą, kad galėtum studijuodamas nesirūpinti iš kur čia gauti duonos. O ir pirmais metais nėra dideli tie poreikiai. Už tai pailginčiau pensijinį amžių 4 metais, tokiems žmonėms, kurie sutinka su tokiu variantu.

  bedarbio pašalpa turi būti mokama praėjus 2-3 mėnesiams, po darbo praradimo ir tai priklausomai nuo uždirbtos algos. Užkaldavai po 10k, tai ir pašalpa didesnė. uždirbdavai 1k, atitinkama ir pašalpa. Ir dar išmokėti dalį pašalpos reikėtų maisto ar perkvalifikavimo paslaugų vaučeriais, o ne litais.

  my 2 cents

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Dėl bedarbio pašalpos dydžio -- neturi varijuoti. Nes kitaip atsiranda bajeriukai su visokiais fiktyviais atlyginimo didinimais prieš atleidžiant.

   Dėl studentų šelpimo -- tas turi būti, bet tai ne bedarbystės reikalas, o bendrai aukštojo mokslo finansavimo dalykas.

   Dėl bedarbio pašalpos uždelsimo -- taip, taip turėtų būti (ypač turint omeny išeitines). O dėl vaučerių maistui ir mokymams -- mintis labai gera, bet tai tik dalinai išsprendžia problemą (kokiais 20 procentų gal): šitaip galima apmokėti tik dalį būtinųjų išlaidų, bet pvz., nesigauna padengti išlaidų būstui, telefonui, internetui, drabužiams, vaistams ar kitiems būtiniems dalykams.

   O dėl Norvegijos ar pan. šalių -- ten irgi daro panašius bajerius. Įsidarbina, gauna atlyginimą, pagal tai pasidaro bedarbio pašalpą, tada važiuoja į Lietuvą už ją gyvent. Tai labai geras mums, bet jau negeras toms šalims dalykas. Panašiai, kaip mūsų bedarbiai labai geri Baltarusijai, bet problemas kelia mums.

   Reply
 3. Rytis

  Šiek tiek pamąstymų apie BY:
  1. Dirbau BY, uždirbau 3x daugiau nei LT, tai gal ir nėra labai blogai pas batką (na jei nekeiksi valdžios).
  2. Kažkaip man nelabai realiai skamba, kad baltarusiai važiuos į LT dirbti, nes kiek žinau, ten atlyginimai tikrai nėra blogi (konkrečiai statyboje), beje kalbu iš patirties, o ne iš visokių statistikų, ar žurnaliūgų, kurie nė pasienyje su BY nėra buvę.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Čia, žinote, priklauso nuo darbo ir specifikų. Jei tamsta esate kvalifikuotas specialistas, tai tamsta galite gauti atlyginimą vien dėl to, kad jie tenai panašių specialistų neturi.

   Taigi, tamstos atlyginimas yra pirmiausiai tamstos, o ne Batkos nuopelnas. Ir mane stebina, kad tamsta savo paties nuopelnus priskiriate Lukašenkai. Tai, atleiskite, netgi atvirai juokinga 😀

   O dėl to, kad važiuos į Lietuvą baltarusiai dirbti -- jie jau krūvą metų važiuoja, pakankamai dideliais tuntais. Tamstą gal nustebins, bet apie 2003-2005 Vilniaus kirpyklose buvo netgi daugiau baltarusių kirpėjų, nei lietuvių 🙂

   O štai nuvertinti „visokias statistikas“ -- labai didelė tamstos klaida. Tamsta matote vieną specifinį sektorių ir pagal jį vertinate. Bet jei tas sektorius užima kokį procentą-kitą dirbančiųjų, tai ar manote, kad jis bendrą situaciją atspindi?

   Čia, žinote, aš jums galiu irgi pasakyti, kad dauguma žmonių, su kuriais aš bendrauju, uždirba virš 5klt per mėnesį ir tą sakau iš patirties, o ne iš visokių statistikų ar žurnaliūgų, kurie su tais žmonėmis nei nebendravo. Ir kaip manote, kaip tiksliai tai atspindės bendrą lietuvišką situaciją? 🙂

   Žodžiu, tiesiog pažiūrėkite truputį plačiau, holistiškai.

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *