Romerių kapinės Stasiūnuose, Žiežmarių seniūnijoje

Stasiūnai – gražus kaimas netoli Kaišiadorių, Žiežmarių seniūnijoje. Anksčiau dar vadinti Vladikiškių dvaru. Gal ir nebūčiau ten stabtelėjęs, bet užkliuvo, važiuojant pro šalį – pakraštyje yra stebėtinai gražios, mažos kapinaitės. Kaip paaiškėjo, po kapines pavaikščiojus, jos prasidėjo nuo Romerių (Romer) šeimos, kuri Vladikiškių dvarą įsigijo dar XVII amžiuje.

Stasiūnų pakraštyje esančios kapinės labai tvarkingos ir gražios

Stasiūnų pakraštyje esančios kapinės labai tvarkingos ir gražios

Vladikiškių dvaras buvo išskaidytas Tarpukaryje, žemės buvo išdalintos: būtent tada dvaro žemėse ir ėmė kurtis pilnavertė gyvenvietė – Stasiūnai. Dvaras nunyko (nors keli pastatai dar stovi), o daugiausiai įdomumo dabar galima rasti kapinėse. Jos naudojamos ir dabar – mačiau porą šviežių kapų. Bet kapinių ašis, kaip ir senovėje – Romerių mauzoliejus ir keli jų paminklai.

Labai įdomūs ir gražūs ir mediniai paminklai – koplytstulpiai ir kryžiai. Jų čia ganėtinai nemažai, o vienas – su išraižytu užrašu. Kapinės kalvotos, labai įdomios. Patariu sustoti ir apsilankyti visiems, kas važiuoja pro šalį.

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

Dalinkitės visur: Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter

5 thoughts on “Romerių kapinės Stasiūnuose, Žiežmarių seniūnijoje

 1. Algirdas

  Ir po 1000 metu bus kaip Romoj, betgi nebus, medinukai supuva, mes ne akmeny siekiam islikt, o savo dvasia vieta papildyt, nematerialai taip, visgi mados nunai nors akmeniu 2 kvadratuose isiamzint, nuskurdo dvasia…

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Labai mažai yra tų kryžių ir koplytstulpių medinių. Faktiškai, galima juos laikyti gyvos tradicijos pėdsakais, kur pamatom -- nes supūva per kokį šimtą-kitą metų.

   Reply
 2. Pingback: Kaišiadorys, truputis padrikų įspūdžių « Rokiškis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *