Tema gal ir keista, o ir teiginiai kažkam gali pasirodyti keisti, tačiau bene komunistiškiausios pasaulio valstybės – Šiaurės Korėjos požiūris į nacionalizmą labai kontrastuoja su mūsiškių komunistų įsitikinimais. Tai vadinamoji Čiučche (dar rašoma, kaip čučhė – nežinau, kaip teisingiau) ideologija, derinanti savyje komunizmo ir nacionalizmo (gal net nacizmo) mišinį.
Didysis karvedys draugas Kim Čen Iras apie nacionalizmą
Klaidinga būtų vertinti komunizmą ir nacionalizmą, kaip nesuderinamus dalykus. Komunistinė ideologija atstovauja ne tik dirbančiosios klasės interesus. Komunizmas – tai ir dirbančios klasės, ir nacionalinių interesų gynimo ideologija; tai tikros meilės šaliai ir tautai dvasia. Nacionalizmas – irgi patriotinė ideologija, šalies interesų bei tautos gynimo ideologija. Meilėje šaliai ir tautai komunizmas ir nacionalizmas mato minčių bei jausmų bendrystę, sudarančią ideologinį pagrindą koalicijai. Todėl darosi aišku: nėra jokių priežasčių ir prielaidų bipoliarizuoti komunizmą ir nacionalizmą ar atmesti pastarąjį.
Be to, nacionalizmas neprieštarauja internacionalizmui. Savitarpio pagalba, parama ir solidarumas tarp šalių, tautų – štai kas yra internacionalizmas. Kiekviena šalis turi savo sienas, kiekviena tauta turi savo skiriamuosius bruožus; revoliucija ir naujos visuomenės statyba vykdomos šalies ir tautos ribose. Šiose sąlygose internacionalizmas teapsiriboja santykiais tarp šalių, tautų ir remiasi nacionalizmo prielaidomis. Internacionalizmas, atplėštas nuo tautos ir nacionalizmo – tai faktiškai beprasmybė. Abejingas savo šalies ir tautos likimui, žmogus negali būti ištikimu internacionalizmui.
Išversta iš neatsimenu kur
Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui
Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.
- Web |
- Google+ |
- More Posts (1489)
labai įdomu kad nacionalizmas neprieštarauja internacionalizmui…
Dar daugiau, pasirodo, kad internacionalizmas be nacionalizmo tėra beprasmybė 🙂
Beprasmybė yra komunistinis internacionalizmas, nes „savitarpio pagalbą“ naudoja tautoms pajungti ir įtakos sferoms plėsti.
Taip, būtent tai ir teigia Kim Čen Iras: be nacionalizmo internacionalizmas tampa tiktai ekspansijos priemone, o ne pagalba kaimyninėms tautoms. Todėl reikia puoselėti nacionalinę dvasią, kuri padėtų įgyvendinti čučhe idėjas.
(korėjietiškai mokančios) anglės tarė „džiuče“. Nežinau, turbūt čia suanglintai vis tik..
Ar taip, ar anaip, primena „čiūče“, t.y., čiūčelas ir panašius dalykus 🙂
cha, kaip tik paskaitėlė
http://s45.radikal.ru/i109/1003/52/e286f9f8a3d5.jpg
šie teiginiai tai gryna saviracionalizacija.
Gal ir taip. Bet šiaip jau puikus pavyzdys, kai nacizmas susikombinuoja su komunizmu. Ko gero, vienintelė kita santvarka, kur šie du dalykai dar ryškiau kombinavosi, buvo Raudonųjų Khmerų režimas Kambodžoje. Kažkas tame yra tokio…
Pingback: Liberalizmas ir perlai, numesti kiaulėms « Rokiškis
Pingback: Lagerinė Šiaurės Korėjos ekonomika « Rokiškis
Pingback: Nacionalizmas, nacizmas, fašizmas ir kiti žodžiai « Rokiškis