Black Ingvars – šokių metalas

Kadaise berods kažkur minėjau, kad apie kokius 1980-1985 iš glam metal išaugo pop-metal banga, su tokiais ryškiais atlikėjais, kaip Bon Jovi, Cinderella, Motley Crue ir pan. – grupėmis, kurių Europoje daugelis net ir metalu nelaiko. Gal būt ryškiausia iš tų grupių man būtų švedų Europe, net ir savo išvaizda menkai tesiskiriantys nuo kokių nors aštuntojo dešimtmečio disco atlikėjų iš gėjų klubo.

Tačiau tai tik gėlytės, palyginus su tuo, į kur suktelėjo švedų grupė Black Ingvars. Šie humoristai nesicackindami ėmė daryti metalinius tokius popso koverius, kad tiesiog neįmanoma atsiklausyt. Norit surengti vakarėlį su šokių muzika, atliekama tikrų metaliūgų? Pasiieškokite Black Ingvars – jų koverių repertuare galima rasti visko, pradedant ABBA gabalais, vaikiškom dainelėm ir baigiant kažkokiais švediškais cicinais 🙂

Šitas Venga Boys gabalas „Boom Boom Boom Boom!“ skamba geriau už originalą, tai visai nepanašu į kokius nors Boney Nem, tačiau veža gal net labiau, tiesa? 🙂 Toliau bus dar truputis visokio kratinio (kurio galima net neklausyt) ir vienas nuostabus perlas, kuris į šią grupę privers pažvelgti daug rimčiau, kaip į solidžią chebrą.

ABBA „Mamma Mia“ koveris su „Smoke on the Water“ priemaišomis. Šiaip jau jie visiškai nesivaržo papiktnaudžiaut, suplakdami porą skirtingų gabalų į vieną mišrainę:

Taip, ABBA, man rodos, tą švedų grupę tiesiog veža. Štai jums „Gimme Gimme Gimme“:

Arba vėl ABBA „Waterloo“, permaišytas su Alice Cooper „School Daisy“:

Na, tiek to su tom abbom, va, kažkas pošlesnio:

Arba jau visai šlykščiai – „Baby Baby Hit Me One More Time“, būtų visai klaiku, jei ne tai, kad suindustrinimas rimtai pataiso reikalus:

Arba išvis, dar kažkokia beliberda, man atrodo, perpus originali, bet dabar galvoju ir neatsimenu, iš kur tas motyvas – „ta. tatata.“ Ar tik ne koks Dio? Priminsit kas nors? Kažkoks visvien pusiau koveris:

Aha, jei beliberda patiko, tai štai dar geriau – net nežinau, iš ko tai padaryta – girdimi ir „Ghost Busters“ kažkokie, ir kažkas iš AC/DC bei Bon Jovi repertuaro, ir „I Am Barby Girl“, Beastie Boys, ir dar kažkokie fufeliai. Kas sugebės atspėti daugiausiai gabalų, kurie ten įmaišyti? Jei klausa man nemeluoja, apie 10, o gal ir dar daugiau dainų sumaišyta į vieną:

Na, gerai, kad taip neklaiktumėt, truputis iš Accept („Fast As a Shark“) perdirbimų, sumaišytų su kažkokiais dar popsiniais:

Ir štai pabaigai – tasai žadėtas perlas, net nepanašus į visą tą brudą, kurį tik ką išklausėt – „Gospel Medley“. Kada nors galvojote, kad galima gražiai apjungti gospel su klasikiniu speed metal rock’n’roll, atliekamu vos ne Motorhead stilium? Paklausykit:

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Mano pagrindinis blogas - Rokiškis Rabinovičius. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

25 thoughts on “Black Ingvars – šokių metalas

 1. laiqualasse

  „dabar galvoju ir neatsimenu, iš kur tas motyvas — “ta. tatata.” Ar tik ne koks Dio? Priminsit kas nors? “

  Jei tu apie tą, kur pradžioj, taigi čia vokalinis instrumentinis ansamblis „Išgyvenęs“ ir jų kūrinys „Tigro akis“ 😉

  O šiaip geras dalykas, man patiko 🙂

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Kažkodėl man atrodė, kad kažkas iš senesnių senienų ir mažiau popsių, nei tie Survivor.

   Ale gi akurat, čia gi tas pats gabalas iš Rocky III filmo, 1982 metai, liuks. Tamsta turit įsidėmėtiną atmintį 🙂

   Reply
   1. laiqualasse

    Tikrai ne iš Rokio atsimenu. Tiesiog ta daina patinka, be to, ji buvo „The Big Bang Theory“ ir „Supernatural“ pakankamai įsimintinai atlikta.

    Reply
    1. Rokiškis Post author

     Jo, buvo daug kur, bet pasirodo, būtent Rokiui sukurta 🙂

     Tiesa, deja, tamstos filmukai su uždraustu embydinimu pasitaikė. Ale visvien pasižiūri. O pirmas, beje, tai ir Rokio parodija yra 🙂

     Reply
 2. laiqualasse

  „Kas sugebės atspėti daugiausiai gabalų, kurie ten įmaišyti?“

  To gabalo neklausiau, bet komentaras priminė man šitą dainą: http://www.youtube.com/watch?v=opB5anB5RkI Kiek metalo dainų pavadinimų žodžiuose randi? Aš ~16, bet tikrai žinau, kad yra ir daugiau, turbūt iš esmės visas tekstas vien iš pavadinimų sudėliotas.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Labai smagi grupė. Yra tik truputį porą tokių subtilokų momentų -- sulėtintas Audiosmog ritmas kaip tai neskatina šokti, tad truputį kažko trūksta iki pilno dance-metal, o kita vertus Black Ingvars truputį labiau link tų normalių metaliūgų, su solavimais ir pan..

   Kita vertus Audiosmog aiškiai profesionaliau groja ir žymiai kruopščiau, geriau įrašo studijoje. Tai labai jaučiasi.

   Reply
 3. Adis

  Kažkaip nuo tų laikų, kai ABBA ir Smoke on the Water į vieną gabalą suklijavo karščiausias Lietuvos pėdkelninkas Vitalis, nebegaliu klausyt tokių crossoverių…

  Reply
 4. Karakumų asilėlis

  Popsišką Venga Boys perdainavus su gitaromis, metalu jis nevirto. Kaip buvo popsas, taip ir liko.
  Kaip ir ant zaporožiečio uždėjus valytuvus su ratlankiais bei ženkliuką nuo Porshe, jis Porshe netaps. Pigi imitacija.

  Reply
  1. Rokiškis Post author

   Matot, ponuli, grupė tai pilnavertė metalinė, su visais atributais -- ir rifavimais, ir solavimais, ir netgi speed-metal lygio ritminėm improvizacijom.

   O kiek gabalas virs metalu -- tai jau kitas klausimas. Su Venga Boys -- atvejis aišku keblus, čia bene mažiausiai sugeležintas iš tų gabalų, kuriuos čia įdėjau, tačiau taip ar anaip, ne veltui šitai vadinasi dance-metal 😀

   Nors, tiesą sakant, net ir tame Venga Boys irgi galima išgirsti ir pasolavimą, ir grynai trešinį perexodą vienoj vietoj, problematiškiau tik su lievais rifais, kurie tikrai gadina įspūdį.

   Reply
 5. ezengas

  Fufelius klausot, ponai. Visada maniau, kad paaugliai tokios muzikos klauso tam, kad kelti triukšmą ir erzinti tėvus su savo tragišku muzikos skoniu. Taipogi maniau, kad iš to išaugama, o pasirodo klydau. Aišku, jūsų skonio reikalas, bet tokia muzika -- tiesiog šlykštus triukšmas.

  Reply
 6. Pingback: Nuo ko prasidėjo Bon Jovi « Rokiškis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *