Google is watching you

Čia dar viena paskirtis, kam Google naudota tuos savo analytics

Kaip jau prieš kokią savaitėlę rašiau – įsidiegiau sau Google Analytics. Šiaip jau čionais tas Popo.lt duoda irgi kažkokias statistikas, kurių lyg ir pakanka, na o bet tačiau, Google duodamos statistikos yra įdomesnės ir galingesnės. Nors kompanija, reikia pasakyti, šūdina.

Bene prieš savaitę ar dvi Google visai nuprotėjo ir uždarė visokius savo API, esą mat kažkas ten jiems nepatiko su tuo, kaip tuos jų API naudoja spameriai, tai jie tik ėmė ir uždarė ką papuola, įskaitant net ir Google Translate integracijas. Tai dabar man galit paaiškint, kaip galima pasitikėti kompanija, kuri pradžioj duoda kažką, žmonės developina visokius integracinius daiktus, patys augina Google galimybes, o staiga ta kompanija ima ir susigalvoja viską užraukt. Nes turi tam teisę ir dėjo ant visų, kieno dėka viską pasiekė. Anksčiau ta kontora sakydavo “don’t be evil”, o dabar jau jie aiškiai duoda suprasti savo naują motto – “don’t do good”. Todėl juos greitai nukonkuruos kokia nors Blekko paieška (kuri dar iki Lietuvos nedaėjo su indeksavimais, ir kažkas jiems dar tarpais su UTF kartais kažkas, bet tikrai pasitaisys, o įrankis galingas ir su navarotais) ir neliks to Google. Ir viskas. Ir dar koks nors GWEI čionai prisidės ar dar kas nors. Ir viskas – godumas frajerius uždėjo. Tai aiški Google ateitis.

Aš buvau neteisus ir kardinaliai klydau, kai kažkada rašiau, jog Google susiims ir aplenks visokius ten Facebook ir panašius socialinius tinklus. Nei velnio neaplenks. Google kelias – tiesiai paskui Nokia, į bankroto glėbį ir Microsoft nasrus. Tai kompanija, kuri pasmerkta žlugti, nes padėjo ant savo didžiausios stiprybės – savo vartotojų ir bendradarbiaujančių developerių pasitikėjimo. Jie patys nužudė savo galimybes. Tai oluchai, žinote. Čia tiesiog nėra apie ką diskutuot.

Skynet Google kompiuterių tinklas ir dirbtinis intelektas

Google aišku norėjo tapti tuo SkyNet, kuris sunaikins pasaulį kaip koks Terminatorius, bet šita kontora feilino ir nieko jie nesunaikins

Tai vat pas tuos puspročius aš ir užsiregistravau, kur ir susikūriau Analytics akauntą. Tai dabar spėkit, ką man anas parodė. Anas parodė, kad aš esu niekaip nerandamas per jokius internetus ir niekam neįdomus. Nes visi, kurie mane suranda šiaip per Google paiešką – tai kažkokie puspročiai. O tie, kurie ne puspročiai, tai spėkit, kaip jie mane suranda?

Va, kokios statistikos gaunasi per nepilną savaitę Google Analytics naudojimo (vos 6 dienos, įskaitant ir pilną savaitgalį):

 • 49 procentai – tiesioginis trafikas, direct hitai kaip sakant. Kitaip tariant, visokie fanatai mano, kurie mano blogą atmintinai žino. Pusė žmonių skaito Rokiškį Rabinovičių, čia tiesiog ateidami ir viskas, nes jie žino, kas yra jų mėgstamas ir branginamas aš. Čia dar aišku galiu pridurti, kad man neseniai pasakė toks ponas Zbygniewas Pywacijus, kad aš visai jau nuračėjau, bet aš manau, kad Artūras Račas yra sektinas pavyzdys, iki kurio man dar daug įdirbio reikia, todėl tai man yra didžiausias pagyrimas, tad ponas Užkalnis geriau čia gali man neaiškinti, kas aš toks ir visokių kampanijų apie mane neskleist.
 • 35 procentai – visokie refereriai, iš kitų puslapių nuorodos, kurias kažkas paspaudžia ir pakliūna čionai (čia paskui pažiūrėsim, tai pamatysit, kas ten per cirkai). Čia primeskit – paspaudžia žmogus kokiame nors padoriame puslapyje nuorodą ir spėkit, kur pakliūna? Ogi pas mane pakliūna. Įsivaizduokit, kaip tada tokie žmonės keikiasi patyliukais.
 • 16 procentų – visokie per paiešką ateinantys žmonės, kurie nueina į Google, kažką parašo ir taip mane suranda (irgi pažiūrėsim dar apie juos). Čia išvis fenomenas, apie kurį nesyk esu rašęs.

O dabar kaip tai išsiskirsto, pavyzdžiui, su referereriais, kurie į mane deda nuorodas. Vot kas per blūdai gaunasi:

 1. Pats aukščiausais refereris – Facebook, katras man atveda truputį virš 11 procentų visų lankytojų. Jūs primeskit, pavienė Snukiaknygė, šitas Mordabūkas atveda man vos ne tiek pat skaitytojų, kiek atveda Google paieška. Tai čia taip gaunasi, kad beveik trečdalis tų, kas per nuorodas ateina, tai ateina iš Facebook. Išties – tie patys nuolatiniai skaitytojai.
 2. Antroje vietoje stovi du internetai, kuriuos čia į vieną apjungiu sąmoningai – tai Google.lt ir Google.com, kas išties reiškia tiesiog Google Reader. Kitaip tariant, tą nesąmoningą daiktą, kurio aš nesuprantu, kai per RSS eina kažkas. Trumpai tariant, per šitą Google Reader ateina beveik 10 procentų mano skaitytojų. Aš iki šiol gerai nesuprantu, kam čia tas Rokiškio RSS skirtas išties, ale matyt, kad ne veltui jis čia kažkam reikalingas. Gal kada nors ir pats išmoksiu kaip nors tą RSS naudot, nes visi sako, kad kažkaip labai gerai tie visokie dalykai. Trumpai tariant – ir vėl nuolatiniai skaitytojai.
 3. Ir visai jau trečiuoju outsaideriu tampa ne kas kitas, o PoPo.lt pirmas puslapis, per kurį ateina 4 procentai lankytojų. Užeina į pirmą PoPo puslapį ir užeina iš jo pas mane. Tai labai geras PoPo.lt pliusas, kad jis duoda tiek daug lankytojų, tik nežinau, ar tie lankytojai paskui nepasigaili, pas mane užsukę.
 4. Čia jau būtų galima nerašyti visų kitų refererių, nes jie jau mažesni (nes matyt ir taip visi žino, kad niekam čia pas mane nėra apie ką skaityt, vieną kart užsukęs – daugiau čia nesugrįši ir tiktai spjaudysies, bet kartais matyt pasitaiko neapgalvotai pasielgiančių žmonių, kurie užsirauna ant kažkieno provokacijų), bet grubiai imant, tos vienos savaitės statistiniai ryškiausieji sadistai, pasiuntę į čia nekaltų aukų (pakankamai daug, kad užgarantuočiau, jog tikrai ne vieną, o bent jau po 2-3 per tas šešetą dienų, ką man skaičiais parodė Google Analytics) – tai ponai iš PoKo.lt, ponai iš Common Sense, ponas Leo Lenox, ponas Troy, ponas Andrius Užkalnis, ponas Kreivarankis, ponas Grumlinas, ponia Mišrainė, ponia Giedrė, ponia Mergaitė, ponas Maumaz, ponas Piktas Gnomas, ponia Swasti ir ponas Mantas Malcius, už ką visiems esu dėkingas. Tai dar negana to, kiek suprantu, bent jau pora-trejetas iš šitų patys pridėjo man kažkokių tai apsilankymų, patys spausdydami ant savo friendjuostės, katroje mato Rokiškio transliaciją į LiveJournal, bet visvien yra geri žmonės, todėl visus juos visvien visiems rekomenduoju, nes ne tokie blogi jie, kaip aš, todėl būtinai juos aplankykit ir nenusivilsite.

Nu ir dabar pabandykite atspėti, kokia gi ta paieška, pagal kurią mane atranda Gūglėje. Kas sudaro tuos ištisus 16 procentų mane atrandančių lankytojų. Ogi vat kokie skaičiai gaunasi bendrame mano lankomume (Google Analytics tai rodo labai lievai, todėl reikia paskui kalkuliuoti viską, dalinant iš bendro lankytojų skaičiaus):

 1. “Rokiškis Popo” – beveik 2 procentai visų lankytojų.
 2. “Rokiškis” – virš 1 procento visų lankytojų.
 3. “Rokiškis blogas” ir “Rokiškio blogas” kartu sudaro dar 1 procentą visų lankytojų
 4. Ir dar apie kokius 5 procentus sumoje sudaro tokios paieškos, kaip “rokiskis.popo.lt”, “http://rokiskis.popo.lt”, “blogeris Rokiškis”, “Rokiškis Rabinovičius”, “Rokiškis Abramovičius”, “Rokiškis Brazauskas”, “kiškio kopūstai Rokiškis“, “Rokiškis balsavimas internetu“, “Rokiškis apie spalvas” ir pan.
Picture unrelated

Šitas labai derinasi su paieška, kuri čia atveda lankytojus - absoliučiai atitinka tiesiog

Kitaip tariant, bendrame lankomume ištisus 9 procentus (t.y., aiškiai daugiau, nei pusę) sudaro tokios paieškos, kur ieško aiškiai būtent manęs. Na, gal tik dėl Brazausko nesu visai tikras, bet ir tai čia dar neaišku. O jau paskui eina visokie pridūrkai, kurie neaišku, ko čia ateina. Aš jau rašiau apie tokius psichavotus Google ieškotojus ir jų kliedesius, o vat jums dar pavyzdėlių naujų, kas per žmonės čia lankosi ir ko jie čia ieško šitose SEO optimizacijose (čia dar ne šiaip kokie labai rinktiniai perlai, kaip anksčiau, nes tik 6 dienelės tepraėjo, tad dedu, ką papuola, bet jau irgi beprotybė šviečia):

 • “Kaip nunuodyti žmogų” (rado, kur ieškot, pridūrkai, jei policija paklaus – tikrai perduosiu visus duomenis)
 • “Ilgi plaukai sovietai” (jo, sovietai kaip tik ilgus plaukus ir nešiojo. bet gal visgi ką nors ir minėjau apie tai, kai rašiau apie sovietmetį)
 • “Blogeris Xerksas” (o čia jau rimtai, jei ponas Xerksas pradės rašyti blogą – tikrai pareklamuosiu)
 • “Boro chemikalai” (boro rūgštis – populiariausias boro junginys, tinka dezinfekcijai (silpnu tirpalu skalaujamos akys, esant uždegimams, prieš vartodami, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku), nekelia alergijų, labai efektyvus, naikinant tarakonus. Tačiau boranai – neįtikėtinai klaikus nuodas)
 • “Vladimiras Putinas” (jo, gal ir rašiau apie tokį Vladimirą Putiną, bet kokiu būdu mane surado?)
 • “Alina Orlova” (argi aš apie ją kada nors rašiau? neatsimenu)
 • “Apie Nokia E621″ (taip, E-621 – kaip tik ta chemija, iš kurios daroma Nokia)
 • “Ar galima valgyti žaliąją musmirę?” (vieną kartą gyvenime galima. paskui daugiau jau niekad nieko nevalgysit – tai mirtinai pavojingi grybai, o mirtis nuo jų klaiki ir labai skausminga, prieš galutinai numirštant gali tekti 2-3 savaites prasivolioti ligoninėje)
 • “Bebrai užpuola žmones” (masiškai, masiškai užpuola. ir keliasi į kanalizaciją, vamzdžiais nuplaukia iki klozetų ir įsikanda žmonėms į subines, sugraužia stuburą, pasiekdami smegenis, kurias iščiulpia ir įsikuria kaukolėje – taip atsiranda zombiai, rašinėjantys komentarus interneto portaluose)
 • “Cirtautienė Vasiliauskaitė” (aš čia nieko jau nekomentuosiu)
 • “Dantų spalva marichuana” (vaikai, kokio galo jums narkotikai? jūs gal visai trenkti? vyrams nuo marichuanos atrofuojasi pimpalas ir kiaušai, o moterims atrofuojasi papai ir užanka putė. nevartokit žolės)
 • “Drąsiaus Kedžio violetinis drabužis” (gerai dar, kad ne purpurinis drabužis)
 • “Falo čiulpimas” (puiki paieškos frazė, tarp kitko – gal kokia nors mergaitė kada sužinos, kad galima čiulpti pvz., ir šiaip kokį nors falinį simbolį, pvz., durų rankeną ar pavarų perjungimo svirtį)
 • “Kenksmingumas mikrobangių” (čia galit kam nors ant galvos numesti per balkoną mikrobangę – štai jums ir kenksmingumas bus)
 • “Vaizduoklio sijoklio nuleiduoklis normaliais žodžiais” (žmonės kraustosi iš proto nuo VLKK kalbinių išradimų)
 • “Išsisukinėjimo menas” (KPŠ?)
 • “Kaimas gurmanams” (KPŠ, po galais?)
 • “Kelmickaitė sovietmečio privalumai” (WTF?????)
 • “Klizma Radžiui” (ko jūs pas mane ieškot, durniai, nu ko jūs čia einat pas mane???)
 • “Jauni homoseksualistai Vilniuje” (aš jums ką, pažinčių internetas kažkoks????)
 • “Jean Baudrillard simuliakrai eina pirma” (gelbėkit!!!)
 • “Vaginos fokusai” (aaaaaa!!!!!!)
 • “Ką ėda katės?” (!!!!!!!!)

Trumpai tariant, tiek vat apie visokias analitines statistikas. Kokios bendros išvados? Tokios, kad nieko čia išties nereiškia jokios paieškos ir jokie šarinimai. Ir statistikos nepasako nieko naujo, kas ir taip nebūtų aišku. Mano blogą skaito žmonės, kurie mane pažįsta, turi bendrų su manim pažįstamų, yra su manim bendravę kažkur internetuose ar šiaip per pažįstamus (kad ir internetinius ar blogosferinius) užklystantys čionai paskaitinėti mano pakleidėjimų, nes žino, kad kartais kai parašau ką nors, tai nei juoktis, nei verkt, paskaičius.

Rokiškis Rabinovičius rašo jūsų džiaugsmui

Aš esu jūsų numylėtas ir garbinamas žiurkėnas. Galite mane susirasti ir ant kokio Google Plus, kur aš irgi esu Rokiškis Rabinovičius+.

Dar šarinimo...